DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #809247  autor: poosel
 29 cze 2015, 15:34
Witam,
chciałem zamienić swojego, starego już Samsunga S Advance na coś lepszego. Padł wybór na XPERIE Z lub Z1. Spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami, i stąd pytanie.
Co innego mogę kupić, o podobnych parametrach?
Z góry dziękuję za pomoc :)
 #809266  autor: poosel
 29 cze 2015, 16:22
Tak do 700 zł używany, najlepiej na gwarancji.
Głównie przeglądam internet, czytam i robię notatki. Chciałbym mieć też możliwość zrobienia dobrego zdjęcia, czy nakręcenie krótkiego filmu :)
 #809714  autor: Invi.
 02 lip 2015, 09:36
Z-tki są jak najbardziej ok, nakładka sony świetnie zarządza energią. Te negatywne opinie, które słyszałeś dotyczą zapewne pękającego szkła. Niestety z definicji szkło jest kruche i delikatne. Pęka pod wpływem naprężeń, a o te przy tych rozmiarach nietrudno. Wystarczy kucnąć ze źle ułożonym telefonem w kieszeni ;) W żaden sposób nie jest to wada fabryczna a wynika jedynie z niewłaściwego obchodzenia się z delikatnym sprzętem

A oprócz sony zwróć uwagę na LG G2. Oczywiście używany, a nie "nowy z chrl". Telefon "kompletny", bez większych wad, przyciski z tyłu są świetnym rozwiązaniem a wypełnienie powierzchni ekranem robi wrażenie. Możesz też zerknąć na s4 ze snapdragonem 800. Nie wiem za ile teraz możesz go kupić, ale jeśli nie przeszkadza Ci papierowa obudowa to warto zwrócić na niego uwagę. Masz też HTC One ze świetną obudową i sense, ale odstający odrobinkę aparatem i baterią. Jeśli wolisz jednak mniejszy ekran to z1c.
Wg. moich preferencji wyglądałoby to mniej więcej:
G2/Z1 -> One -> S4/Z

E: Z HTC ta sama sytuacja jak z G2. Telefon nie jest już produkowany a wszystkie teoretycznie nowe egzemplarze to podjebki (telefony odnowione)
 #809802  autor: penguino
 02 lip 2015, 15:21
G2 jeszcze do niedawna był w sprzedaży więc znalezienie krajowej używki nie powinno stanowić problemu. One'a M7 bardzo trudno kupić z pewnego źródła, nawet używkę. Już od dość dawna ich nie produkują. Dlatego bym go wykreślił. Wg mnie S4 ze Snapdragonem 800 jest zdecydowanie powyżej Xperii Z, a w okolicach G2. Z1 Compact ma lepszy (choć mniejszy, co nie pomaga w przeglądaniu internetu) wyświetlacz niż Z1.
 #810176  autor: poosel
 04 lip 2015, 19:32
Dziękuję, oglądałem G2 i przypadł mi do gustu.
Teraz wiem, skąd biorą się te nowe telefony zza granicy, i dalej mnie dziwi, dlaczego schodzi ich po 60 sztuk na aukcjach :)
 #810178  autor: wlkp
 04 lip 2015, 19:50
Bo cena robi swoje,a potem płacz na forach że taki np.xperia z telefon jest do du... .Jak się Chiński podrobiony szmelc kupuje to potem nie płakać . Zobaczcie ile kosztuje na Allegro sprowadzana Ztka i ile jej schodzi,a ile kosztuje normalna w sklepie .
Znajomy był ostatnio w rejonie Filipin,kupił nowego Samsunga S5 w sklepie za ..... 40 euro .( ponoć made in Taiwan,ale szczegółów nie znam )