DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #807995  autor: Eileen
 23 cze 2015, 11:56
Cześć, słabo orientuję się w telefonach, a czeka mnie kupno nowego, więc liczę, że mi pomożecie ;)
Telefon służy mi przede wszystkim do dzwonienia i wysyłania smsów, więc nie musi mieć nie wiadomo jakich parametrów - chociaż wiadomo, czasem sprawdzi się jakiegoś facebooka przez internet. Filmów na pewno nie będę na nim oglądać, więc super wyświetlacz nie jest mi potrzebny, podobnie jak jakiś najlepszej jakości aparat. W tej chwili mam Samsunga Galaxy Young, którego wciśnięto mi w ramach abonamentu 2 lata temu i jestem z niego bardzo niezadowolona - cały czas się zawiesza, wyłącza sam z siebie, resetuje, przestają działać mu aplikacje (i wtedy sama muszę go resetować). Wcześniej też miałam Samsunga, tam z kolei psuł się ekran dotykowy i również czasem się zawieszał, choć nie aż tak jak ten nowy. Także Samsunga już zdecydowanie bym nie chciała, zwłaszcza że laptopa też mam od nich i też działa jak chce ;)

Pytałam się w paru sklepach z telefonami i bardziej zorientowanych znajomych i powiedzieli, że płynność działania telefonu zależy głównie od jego pamięci RAM i że od 1,5 GB można uznać, że jest "ok". Czy wg Was faktycznie to ma wpływ, czy raczej chodzi o coś innego, jakiś procesor o tym decyduje?
Tak więc pytanie - jaki telefon kupić, żeby:

- nie zawieszał się, ani nie wyłączał sam z siebie (po prostu działał płynnie)
- bateria starczała co najmniej na 2 dni nie tylko wtedy, kiedy używam telefonu tylko do sprawdzenia godziny
- był na nim taki system obsługi internetu, żeby działało mi kilka podstawowych aplikacji typu whatssapp, facebook, jakieś quizwanie czy candycrush żeby się pobawić podczas nudniejszych wykładów (teraz mam Androida, wiem że na telefonach z Windowsem nie działają takie rzeczy)
- cena najlepiej poniżej 1000 zł
- posłużył dłużej niż 2 lata
- w miarę intuicyjna obsługa

Zastanawiałam się nad LG Nexus 5, wprawdzie telefon dość stary, ale ma 2 GB RAMu, sporo pojemności i brak nakładki na Androida, sama nie wiem czy to do końca dobrze, czy źle z tym brakiem nakładki. Albo Xperia Z1 compact, LG G3, może coś jeszcze polecicie lub skorygujecie to co napisałam?
 #808008  autor: VashAnger
 23 cze 2015, 12:46
Kwestia też, czy ciężko będzie Ci się przerzucić na smartfon, który będzie ponad 1,5 cala większy :)

Tak jest w przypadku wymienionego przez Ciebie LG G3 (którego polecam z czystym sercem).

Z telefonów, które wymieniłaś Sony Xperia Z1 Compact najbardziej oddaje Twoje wymagania. Telefon szybki, aparat dobry, mniejszy ekran daje nam dłuższy czas pracy baterii.
 #808019  autor: kamil1221
 23 cze 2015, 13:14
Eileen pisze: był na nim taki system obsługi internetu, żeby działało mi kilka podstawowych aplikacji typu whatssapp, facebook, jakieś quizwanie czy candycrush żeby się pobawić podczas nudniejszych wykładów (teraz mam Androida, wiem że na telefonach z Windowsem nie działają takie rzeczy)
O_o
Chcesz powiedzieć że na WP nie ma takich aplikacji, czy że nie potrafi ich uruchomić?
Może przeszukaj sobie sklep z aplikacjami...?
Kod: Zaznacz cały
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/facebook/82a23635-5bd9-df11-a844-00237de2db9e
Kod: Zaznacz cały
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/whatsapp/218a0ebb-1585-4c7e-a9ec-054cf4569a79
Kod: Zaznacz cały
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/candy-crush-saga/aebbdef8-1792-488b-a7be-7596a1720166
Kod: Zaznacz cały
http://www.windowsphone.com/pl-pl/search?q=quiz+
Chyba Twoje wiadomości o WP zatrzymały się na etapie rozwoju WP7.X

Z telefonów na WP
Duży ekran, dobra bateria i super aparat - Lumia 1520
Przyzwoity średniak - Lumia 830
Tanio a dobrze - Lumia 640
 #808050  autor: penguino
 23 cze 2015, 16:05
LG G3 - pewnie chodziło o G3s, pełnowymiarowy G3 kosztuje sporo powyżej 1000zł i jest wielką patelnią. Z wymienionych zdecydowanie polecam Sony Z1 Compact, świetna bateria, dobrze zoptymalizowana i lekka nakładka Sony, dokup jakieś etui albo folię (tył lubi się rysować) i śmigaj.
 #808118  autor: maleusz
 23 cze 2015, 20:14
Sony z1 compact, HTC desire 820, nexus tez fajna sprawa.
Co do posta kamila1221, to chyba ciezko bedzie dostac l1520 w cenie ok. 1000zl. A co do aplikacji na wp, to jest ich malo, ale bez przesady...
 #808127  autor: penguino
 23 cze 2015, 20:37
Desire 820 jest duży, a mimo to ma niedużą baterię. Nexus 5 też ma dość słabe czasy pracy na jednym ładowaniu.
Apki na WP nawet jak są to część z nich miewa ograniczoną funkcjonalność lub są rzadziej aktualizowane.
 #808208  autor: Eileen
 24 cze 2015, 10:38
Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi ;) Racja z tym, że jednak wolałabym mniejszy telefon i nie przerzucać się nagle na patelnię, zwłaszcza że mam małe dłonie i czasem jak brałam do ręki te "patelnie" innych to było bardzo nieporęczne :D

Co do posta Kamila to może wyjaśnię skąd taki mój pogląd - wśród moich znajomych ostatnio zapanowała moda właśnie na wyzywanie się nawzajem na quizwaniu i na snapchata (o tym drugim nie wspomniałam, bo akurat te bezsensowne fotki mnie drażnią, więc niespecjalnie mi zależy na jego posiadaniu), ale dwójka ze znajomych miała właśnie WindowsPhony i ani jednej ani drugiej aplikacji nie byli w stanie sobie ściągnąć. Jeden z nich teraz kupił telefon na Androidzie i właśnie pierwsze co zrobił, to ściągnął sobie quizwanie :P Jeżeli oni są po prostu nieporadni i nie mogli tego znaleźć albo mieli z tym Windowsem jakieś wybitnie stare telefony, no to przepraszam, napisałam na samym początku, że nie jestem znawcą tematu ;)
 #808308  autor: maleusz
 24 cze 2015, 18:57
Eileen, zgodze sie z toba, twoi kumple sa nieporadni ;D
Wszystkie z wymienionych aplikacji w tym watku sa dostepne na wp. Tzn. nie wiem jak z tym candy crash bo nawet nie wiem co to jest... Aplikacji, ktore sa w wiekszosci potrzebne zwyklym zjadacza chleba sa dostepne. Takie jak fb, Spotify, deezer, hard fox, endomondo, office, excel(cholernie przydatne) I gry, a przynajmniej the popularniejsze jak asphalt czy to smieszne quizwanie. A z racji ze na codzien mam porownanie w dzialaniu wp I androida to powiem tylko tyle ze jest on poprostu szybszy od androida.
 #808346  autor: penguino
 24 cze 2015, 21:03
Brednie, WP sprawia płynniejsze wrażenie dzięki wszechobecnym długim animacjom, ale szybkością nie grzeszy. Odwrotnie - czasami jest irytująco wolny. Mniej flagowe modele potrafią po kilka sekund ładować dość podstawowe aplikacje.
 #808461  autor: czamarek
 25 cze 2015, 12:39
dokładnie jak poprzednik pisze, animacje sprawiaja wrażenie że wszystko płynnie chodzi. Zainstaluj na Androidzie te same apki co na WP i nic więcej, to tez będzie chodził bez problemów, szybko.
 #808588  autor: maleusz
 25 cze 2015, 20:39
Na codzien wole korzystac z urzadzenia na wp. Wymienione wczesniej quizwanie na lumii, ktora ma 1gb ramu i snapa 400(2x1,7 GHz), dziala podobnie, jak nie lepiej niz na lenovo yoga 2 (quad core 1,86 GHz 2gb ramu).
Nawet przy lekkiej nakladce lenovo. Windows 8 I starsze byly szybsze niz 8.1, ale nadal widac roznice miedzy wp a androidem. Granica zaczyna zacierac sie przy high endach.