DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #806428  autor: Rein11
 14 cze 2015, 17:31
Witam.

Pisałem na innych forach podobne tematy. Od czerwca chce kupić telefon a jeszcze tego nie zrobiłem więc jeżeli kogoś urazi to, że napisze tutaj podobne rzeczy jak na innym forum to przepraszam. Po prostu po co pisać coś drugi raz jak mogę to skopiować.

Mój obecny telefon służy tylko do dzwonienia i pisania smsów. Aparatem nie da się robić zdjęc nawet średniej jakości. Dlatego moja wiedza o telefonach jest praktycznie zerowa.


Telefon głównie chcę przeznaczać do używania internetu. Dzwonie i pisze bardzo mało. Zależy mi tez na tym żeby sprawnie działał, chodzi mi o to, żeby po jakimś czasię się nie zacinał co widziałem u nie których znajomych z ich telefonami. Zalezy mi żeby była możliwośc uzywania podstawowych informacji typu enemondo albo coś do roweru. Na grach mi nie zależy, nie zamierzam na telefonie grać. Aparat chcę tylko po to żeby nie raz zrobić zdjęcie jakichś notatek albo coś takiego więc aparat nie musi być bardzo dobrej jakości. Chciałbym też czasem coś pooglądać lub poczytać na telefonie więc może coś z dobrym ekranem byłoby odpowiednie.

Z racji tego, że się na telefonach nie znam myslę, tez nad tym czy brać telefon na abonament czy kupić osobno i na kartę. Jak pisałem wcześniej, będę głównie używał telefonu do internetu, dzownię i pisze bardzo mało i martwie się, że może nie być takiej oferty która nastawiona byłaby głównie na internet. Jeżeli kupie telefon osobno to wtedy będę sam tym wszystkim zarządzał i może być na przykład miesiąc gdzie nie będę prawie nic rozmawiał i wtedy umowa mi się nie opłaca bo musiałbym płacić za coś czego nie wykorzystuje.
Narazie mam plan taki żeby kilka telefonów wybrać z 2-4 i pójśc do jakiegoś salonu i popytać się o poszczególne oferty z danymi telefonami a potem porównać ile mi wyjdzie za na przykład 12 miesięcy telefonu z abonamentem a telefonu bez. I od razu zobaczyć jakie są oferty bo mogą być takie, że i tak bym musiał sobię dokładać do internetu. Co myślicie o tej sprawie?

Cena jaką chcę wydać to maksymalnie 700zł. Będę wdzięczny za kilka propozycj.
 #806686  autor: gramacz
 15 cze 2015, 22:59
Ja na twoim miejscu kupił bym telefon z dużym ekranem, minimum 5.5 cala i Dual sim aby mieć taniego neta lub darmowego z Aero2. Dodatkowo z minimum 2 GB RAM Lub 3GB Aby przy otwartych 10 kartach nie zamulił. Dwie propozycje z 3GB RAM i LTE to Ulefone be Touch i Elephone P7000
 #806700  autor: motov3
 16 cze 2015, 02:15
OK kolego, bardzo fajnie podales kryteria - sprawa jest jasna.

Zaczne od tego, ze jesli bedzie to dla ciebie start w uzytkowaniu smartfona, to dobrze by bylo, aby system byl jak najprostszy - co znacznie usprawni twoje sie nim poslugiwanie :-)

Na wejsciu polecalbym smartfona na platformie - Windows Phone.
Jest bardzo prosty, bardzo latwo go mozna sobie spersonalizowac, a co najwazniejsze jest bardzo plynny. Do tego ma bardzo udana przegladarke na tej platformie - Internet Explorer. Dodatkowo update systemu jest zapowiadany na dlugie lata do przodu - wiec same plusy.

Kwota zakupu - ktora podales - wystarczy na zakup naprawde fajnego smartfona. Kilka propozycji ponizej.

Uzywane (w idealnym lub bardzo dobrym stanie, do zakupu na Allegro)
LUMIA 820 - kwota 300-350zl (wyzsza polka) 4.3 cala
LUMIA 925 - kwota 500-550zl (do niedawna najwyzsza polka w Nokii) 4.5 cala
LUMIA 735 - kwota ok 500-550zl (srednia/wyzsza polka, ale nowy model) 4.7 cala

Nowe (ze sklepu, z Allegro, od innych uzytkownikow)
LUMIA 535 - kwota ok 400-450zl (polka budzetowa) 5 cali
LUMIA 630 - kwota ok 450-500zl (polka budzetowa) 4.5 cala
LUMIA 640 - kwota ok 650-700zl (srednia polka, ale najnowszy model) 5 cali
LUMIA 735 - kwota ok 650-700zl (srednia/wyzsza polka, ale nowy model) 4.7 cala

Jesli chcesz koniecznie nowego smartfona - to wybor wg mnie pomiedzy Lumia 640 a 735.
Jesli chcialbys uzywke ale w bdb stanie - to szczerze polecam w tym przypadki Lumie 925.

Z kazdego z tych wyborow, bedziesz bardzo zadowolony i do przegladania internetu bardzo dobrze sie nadaja. :-)

Ps. Na wszystkie produkty brandowane po chinsku bym uwazal. Przede wszystkim chodzi o ewentualny serwis, zakup czesci i ich dostepnosc. W tych pieniazkach mozna kupic sprawdzony sprzet porzadnego producenta. Taka moja prywatna opinia.

Obrazek
 #806903  autor: motov3
 17 cze 2015, 11:14
penguino pisze:Spotkali się fan chińskiego szajsu i Lumii... Bierz G2 mini, w Euro jest niezłą promocja i poniżej budżetu będziesz miał udany telefon.
Masz cos madrego do powiedzenia ? Poki co klepiesz wszedzie posty, bez wiekszego ladu i skladu. W 80% polecajac G2 Mini - bo jak sie nie wie co powiedziec, to najlepiej polecic G2 Mini.

Zadaj sobie troche trudu i porownaj LUMIE 925 z G2 Mini. Gdzie G2 odpada w przedbiegach w ogole, wiec o czym ty pitolisz tutaj :roll:

LUMIA 925 vs G2 Mini
1. AMOLED vs IPS TFT
2. Rozdzielczosc pix 332ppi vs 234ppi
3. Grafika Adreno 225 (wysoki model) vs Adreno 305 (Srednia polka)
4. Reszta na tym samym poziomie.

Nie mowiac juz o tym ze 925 ma obudowe w czesci z aluminium a nie plastiku (jakosc wykonania dla Lumii na plus). Do tego natywnosc Windowsa do nauki - w stosunku do Androida - znacznie lepsza. Proste.

Na przyszlosc jak masz pisac glupio - nie pisz wcale. Ilosc postow nie oznacza od razu ich jakosci.

Obrazek
 #806907  autor: Morvius
 17 cze 2015, 11:30
Co do jakości postów przedkładających się na trafność odpowiedzi i tym samym pomoc innym to myślę że Userzy wiedzą, ilość nie zawsze oznacza jakość. Przyznam, że penguino jak chce to pisze niezłe artykuły ale fakt ostatnio coraz częściej to krótkie merytoryczne odpowiedzi. motov3 najczęściej promuje Windows i podchodzi to już lekko pod fanatyzm ( nie obraź się :]) ale przynajmniej uzasadnia swą wypowiedź zawsze. Mimo wszystko muszę się zgodzić z jego propozycją, że Windows będzie najrozsądniejszy. Głównie albo lumia 640 (prawie to samo co 735 ale większa) 735 (jak dla mnie faworyt) i 925 (używany ale dalej na topie).

Klasyczny obserwator wątku.
 #806910  autor: klimasz
 17 cze 2015, 11:57
Trzeba przyznać, że obie propozycje, są godne rozpatrzenia LG G2 mini w cenie 555zł, wydaje się naprawdę rozsądną propozycją. Lumia 640 - ok. 640zł (ceneo) oraz Lumia 735 - ok. 700zł również. Ale skoro nie użytkowałeś do tej pory smartfona, tak jak sam napisałeś idź do jakiegoś marketu, gdzie można tymi modelami się "pobawić" i ocenisz sam. Jeżeli weźmiesz w rękę Lumię 735 - spodoba Ci się zapewne jakość wykonania, niezły wyświetlacz, prostota obsługi.

Nie ma co się kłócić, systemy to naprawdę kwestia bardzo mocno subiektywna. Jednym pasować będzie bardzo prosty Windows Phone, innym Android, ale pamiętajcie, że to tylko NASZE odczucia.

Osobiście proponowałbym celować w którąś z Lumii, jednakże jeżeli naprawdę ktoś pisze/dzwoni/korzysta z Internetu - to nie widzę problemu, dla którego miałby nie wybrać Androida za 555zł - który będzie się do tego nadawał równie idealnie.

Jeżeli ktoś w kilku zdaniach przedstawia sensowne za, dlaczego nazywać go fanatykiem?
 #806979  autor: motov3
 17 cze 2015, 17:46
Morvius ja sie wcale nie gniewam :-) Zreszta bardzo cie lubie i jak pamietam tobie rowniez polecalem Lumie 735 i jak widac jestes zadowolony :mrgreen:

Moja ocena sytuacji na Telepolis. :-)
To wcale nie chodzi o fanatyzm. W pewnym momencie na TELE nastala taka moda na Androida i przede wszystkim modele Samsunga, ze praktycznie w kazdym jednym watku na pytanie "Jaki smartfon" odpowiedz wygladala mniej wiecej tak: Samsung Galaxy (seria....)-LG(seria...)-HTC(seria..), ewentualnie Sony (seria...).
Dalo sie odniesc wrazenie ze juz samo posiadanie NOKII (w tym wypadku Lumii) stalo sie PASSE.(cala fala hejtu nie tylko Nokii ale i Windowsa).
A co dopiero posiadanie na pokladzie Windowsa. I tym sposobem w wiekszosci zawsze polecano smartfony z Androidem - kompletnie lekcewazac, czesto znacznie lepszy technicznie sprzet Nokii. Tylko dlatego, ze Android jest po prostu popularniejszy od Windowsa.

Dosc rzadko wypowiadam sie na temat Androida, bo w tej chwili w moim personalnym posiadaniu jest jedynie leciwy sprzecik na Androidzie 2.1. Wiec zaden w tym aspekcie ze mnie doradca. Natomiast Lumii mam conajmniej kilka, znam sie na nich najlepiej i dosc szybko i trafnie staram sie przyporzadkowac ewentualny sprzet dla usera. A czy Windows przypadnie komus do gustu ? No wlasnie - rzecz gustu, a o gustach sie nie dyskutuje :-)

Niemniej obiektywnie Windows jest znacznie latwiejszy do nauki i optymalizacji, zwlaszcza dla kogos kto nie interesuje sie smartfonami na codzien - anizeli sprzet na Androidzie. A wybor systemu - oczywiscie jest wyborem uzytkownika :-)

Obrazek
 #806981  autor: penguino
 17 cze 2015, 18:04
"Znacznie lepszy technicznie sprzęt Nokii". Raczysz żartować? Nokie nie wyróżniają się technicznie niczym poza właśnie Windowsem. Windows to nie tylko rzecz gustu, ale też mniejszej ilości, często niedopracowanych i rzadko aktualizowanych aplikacji. A i nawet ten gust jest ważny - Android jest już dojrzałym, przejrzystym i funkcjonalnym systemem, tymczasem WP jest bardziej siermiężny, chaotyczny (burdel w ustawieniach) i nie przypada wielu osobom do gustu. To jest fakt, który widać w sprzedaży urządzeń. "Obiektywnie Windows jest znacznie latwiejszy do nauki" - nie obiektywnie, to jest bardzo subiektywna ocena. Z doświadczenia widzę, że właśnie nauka Windowsa sprawia dużo problemów dla osób w średnim wieku.
 #806984  autor: Morvius
 17 cze 2015, 18:11
penguino pisze:Windowsa sprawia dużo problemów dla osób w średnim wieku.
Absolutnie się z tobą nie zgodzę bo to totalna bzdura. Na start może i przy pierwszym włączeniu i jest kłopotliwy ale zwykle kupując smartfona starsze osoby są przez kogoś pilnowane ( wnuki, dzieci) i te spokojnie ustawiają wszystko co potrzeba na pulpicie. Dziadek de facto tylko włącza odpowiednio przypisaną ikonkę kafelka i nic go nie obchodzi. prościej się już nie da.

Klasyczny obserwator wątku.
 #806990  autor: motov3
 17 cze 2015, 18:34
penguino pisze:Raczysz żartować? Nokie nie wyróżniają się technicznie niczym poza...
Niestety tylko potwierdziles swoja ignorancje i calkowity brak wiedzy technicznej na temat Lumii.
Porownaj sobie klasami. Budzetowy model Lumii do budzetowego Androida, srednia polke do sredniej i wysoka do wysokiej. Szybciutko sie zdziwisz. I sprawdz we wszystkich przypadkach predkosc dzialania, lagowanie.

Android jest bardzo dojrzalym systemem?. Tak dojrzalym, ze niestety po kilku miesiacach funkcjonowania jego dojrzalosc tak obciaza zasoby flagowcow, ze w pocie czola zwlaniaja tempa.
Owszem jest mnostwo aplikacji - niestety, czesto sa one niezweryfikowane, przez co jest bardzo duzo w nich bug-ów. Jest tez bardzo wiele dubli, np kilkadziesiat latarek itd.

"Burdel w ustawieniach" ? A moglbys wskazac w ktorym dokladnie miejscu, bo ustawienia sa dosc jasno sprecyzowane i chyba latwiej sie nie dalo tego juz rozplanowac.
penguino pisze:To jest fakt, który widać w sprzedaży urządzeń.
Bzdura. Zapominasz ze Windows posiada kilka % rynku. Tylko MALE SPROSTOWANIE. Udzial Androida jest obliczany na podstawie wszystkich producentow smartfonow - a tych jest conajmniej kilkudziesieciu, z czego tych najwiekszych conajmniej 4.(Samsung, LG, HTC, Motorola).
Natomiast smartfony w oparciu o platforme Windows w 99% produkuje NOKIA / obecnie MICROSOFT. Ten pozostaly 1% - to modele samplowe takich firm jak chociazby Samsung, Prestigio. Czyli tyle co nic. W zwiazku z tym te kilka procent rynku - nalezy tak naprawde tylko do 1 producenta z systemem Windows, a nie do calego ich szeregu.
penguino pisze:Z doświadczenia widzę, że właśnie nauka Windowsa
A jakies to ty masz kolego doswiadczenie w dziedzinie Windows Phone czy Lumii i jej obslugi ? Jestes beta-testerem Microsoftu ? Uzywasz Lumii na codzien ? Posiada ja chociazby twoja rodzina w roznym panelu wiekowym zebys mogl prowadzic obserwacje, czy jak ?
Nie obraz sie ale przypomnial mi sie obrazek z Demotywatorow na ktorym siedzi 12 letni Gimbus z podpisem "Mozecie mi zaufac - JESTĘ Expertę" :mrgreen:

Krotko i tresciwie. Jak masz zamiar polemizowac - to na liczbach i konkretnych przykladach.

Obrazek
 #807045  autor: Rein11
 17 cze 2015, 23:21
gramacz pisze:Ja na twoim miejscu kupił bym telefon z dużym ekranem, minimum 5.5 cala i Dual sim aby mieć taniego neta lub darmowego z Aero2. Dodatkowo z minimum 2 GB RAM Lub 3GB Aby przy otwartych 10 kartach nie zamulił. Dwie propozycje z 3GB RAM i LTE to Ulefone be Touch i Elephone P7000
Wydaje się całkiem ok tylko, że cena to 300 dolarów. Też nigdy nic nie zamawiałem spoza Polski chyba, że do jakiejś gry rzeczy to nie wiem jakbym sobie poradził, znów martwiłbym się, że zrobiłem coś źle.

@motov3
Dziękuje za dokładny opis. Sam nie wiem jak porównać naukę użytkowania, czy łatwiej będzie mi na WP czy androidzie ale jak nigdy nie używałem tego ani tego to chyba to co będę miał pierwsze będzie dla mnie bardziej korzystne w przyszłości bo nie mam teraz i tak żadnego porównania.

Zastanawiałem się jak się ma Lumia do LG 2 Mini i przez to co napisałeś zastanawiam się teraz tylko nad dwoma telefonami:
Motorola Moto G LTE i Lumia735. Wolałbym raczej telefon nieużywany ze względu na obawy o swoją nieporadność i z kupionym nowym telefonem będę czuł się pewniej jeżeli miałoby sie z nim coś stać.

Jakbyś porównał Motorole Moto G LTE do Lumi735? Z tego co widziałem to są one podobne ale Lumia ma lepszy aparat na którym mi nie zależy. Lumia jest też droższa, to jest przez aparat czy są inne zalety w porównaniu do Motoroli? Bo jeżeli są podobne a różnicą jest głównie system i aparat to nie ma sensu moim zdaniem płacić więcej.
Na Lumi podstawowe aplikacje które by mnie interesowały raczej są, sprawdziłem teraz na google i endemondo na pewno jest.
Inną moją wątpliwością między tymi telefonami jest jakość obrazu. Przeczytałem, że Motorola ma wyśtwietlacz IPS LCD a Lumia OLED. Czytałem trochę o tym ale dalej nie jestem pewny. Co będzie lepsze do czytania internetu i oglądania ewentualnych obrazków/filmików? Jeszcze motorola ma większą gęstość obrazu ale nie wiem jak się to ma do głównego wyświetlacza w tym przypadku.
Szkoda, że w Lumi735 nie ma stopera. Są jakieś aplikacje na nią które pozwalałyby na posiadanie czegoś podobnego?
 #807074  autor: motov3
 18 cze 2015, 02:12
Dzieki kolego za zaufanie, postaram sie nie dac plamy :wink:

Motorola Moto G LTE to calkiem niezly smartfon. Nie moge natomiast zweryfikowac jak do konca jest z ekranem. Bo rozne zrodla - roznie podaja (takze zagraniczne). Juz mowie o co chodzi.
Jedni podaja ze tam jest ekran typu IPS LCD (dosc dobry ekranik) a z kolei inni ze TFT (to juz niestety nie jest tak dobra technologia).

Ekran
MOTO G LTE ma zatem albo IPS LCD albo TFT.
Lumia 735 ma OLED (IPS LCD jest zblizony do OLED jakoscia, mozna powiedziec ze sa na podobnym poziomie).

Rozdzielczosc
Oba dysponuja taka sama rozdzielczoscia. Ppi jest minimalnie na korzysc MOTO, poniewaz ma ona mniejszy ekran 4.5 cala w stosunku do 4.7 cala w LUMII 735. Wlasnie z tego wynika mniejszy wspolczynnik ppi. Natomiast rozdzielczosc bedzie taka sama i roznicy nie zauwazysz (nie przy tej roznicy wielkosci ekranu).

Dodatkowe informacje
Oba smartfony maja LTE. Niemniej nie zawsze bedziesz na zasiegu LTE. Moze sie zdarzyc ze bedziesz tylko na 3G. A w tym przypadku MOTO G ma standard HSDPA 21Mbit, Lumia 735 natomiast 42.2Mbit czyli jakby nie bylo mozliwosc dwukrotnie wieksza (przeklada sie to na szybkosc przegladania stron www).

Aparat na korzysc LUMII 735. Dodatkowo zwroc uwage, ze MOTO kreci filmy tylko w 720p czyli w HD, a Lumia w 1080p czyli Full HD (pelne HD). Moze teraz na to nie zwracasz uwagi, ale jednak lepiej miec te mozliwosci w zapasie. Bo a noz widelec kiedys nakrecisz sobie smartfonem jakis film.

Cala reszta jest natomiast mocno zblizona. Decyduja detale.

Reasumujac
Napisales kolego natomiast cos istotnego. Jesli sa podobne, to po co przeplacac. Owszem Fakt. Natomiast jesli cena gra dla ciebie role - to zwroc uwage na LUMIE 640. To obecnie najnowszy model, na poziomie Lumii 735. Z wiekszym, bo 5 calowym ekranem (do internetu nawet lepiej).
MOTO G - nowa kupisz w okolicy 700zl. LUMIE 640 kupisz natomiast za ok 650zl. Czyli jeszcze taniej.

Tak naprawde - kazdy z tej trojki bedzie dobrym wyborem. Sam musisz zdecydowac. Ja wciaz uwazam ze Windows jest znacznie latwiejszy do przyswojenia, ale to moja prywatna opinia. No i ma swietne narzedzie do pisania sms-ow tzw WordFlow. Na Androidzie jest aplikacja SWYPE, ktora dziala w podobny sposob, ale to jednak nie to samo. Wiem - testowalem :-)

Ps. Oczywiscie ze sa aplikacje typu stoper pod Windows. :smt005 hehe to nie jest az taka sztuka zrobic taki programik :mrgreen:

Obrazek
 #807083  autor: darase
 18 cze 2015, 08:20
Morvius napisał:

" Na start może i przy
pierwszym włączeniu i jest kłopotliwy ale
zwykle kupując smartfona starsze osoby
są przez kogoś pilnowane ( wnuki, dzieci)
i te spokojnie ustawiają wszystko co
potrzeba na pulpicie. Dziadek de facto
tylko włącza odpowiednio przypisaną
ikonkę kafelka i nic go nie obchodzi.
prościej się już nie da."
-Identycznie jest z Androidem.
Matula 70lat ma androida i nie chce nic innego.

Każdy telefon z Androidem KitKat będzie lepszy od Lg gt540 :D

Wpychanie na siłę Lumi jako jedyny wybór nie jest w dobrym tonie.
Znam ludzi którzy jak szybko kupili tel. z Windowsem tak szybko go sprzedali.
To też nie jest idealny system.

Trzeba iść do sklepu i sprawdzić osobiście :)

eCoal i nie ma problemu :-)
 #807084  autor: Ramirez
 18 cze 2015, 08:36
Moto G LTE ma ekran IPS. Sam go mam to wiem co widze. Druga sprawa to predkosc na 3G. Wszędzie podają ze maksymalna prędkość to 21 Mbit. Osobiscie mam wątpliwości. Moim zdaniem ten telefon obsługuje do 42 Mbit. Nieraz sie bawie speed testem i bywaja wyniki do okolo 30 Mbit na 3G. Tyle program sie by nie pomylil. Jedyna wada to marny aparat foto i jeszcze gorsze filmy oraz blokada programów do nagrywania rozmow. Zaleta dobry ekran, bardzo glosne rozmowy i dzwonki, dobry Gps oraz niezła stabilność oprogramowania.
 #807180  autor: motov3
 18 cze 2015, 17:37
darase pisze:Wpychanie na siłę Lumi jako jedyny wybór nie jest w dobrym tonie
Kolego nikt nic nikomu nie wpycha. User zadaje pytanie - user dostaje odpowiedz. Znam sie na Lumiach - polecam Lumie. Twoja odpowiedz nie jest wlasnie w dobrym tonie, bo nic ci do tego - co ktos inny poleca na podstawie wlasnych doswiadczen. Znasz sie na sprzetach z Androidem - smialo polecaj Androida, ale tak zeby user dostal mozliwie najlepsza odpowiedz. :-)

Do twojej wiedzy - mam codziennie do czynienia z HTC ONE M7 oraz Samsung A5 i Samsung Galaxy S3 LTE. Wiec to ze troche na temat Androida wiem (wystarczy przeczytac archiwum moich postow) to oczywiste. Ale to, ze na Lumiach sie znam lepiej - nie podlega zadnej watpliwosci. Wiec daruj sobie te texty ze KitKat bedzie dzialal lepiej, bo akurat na GT540 mozna nawet zportowac ICS-a - chociazby portu Mike-a Gapinskiego. Wiec ten news o KitKacie to jak cios lbem w gruche. :shock: Oczywistym jest ze im pozniejszy Android, tym nowsze sprzety bo rozwoj softu przeciez trwa.

Obrazek
 #807253  autor: Rein11
 18 cze 2015, 23:14
@motov3
Pooglądałem dziś różne filmiki na temat lumi735 i motoroli moto g lte i trochę poczytałem i dalej nie jestem do końca zdecydowany ale bardziej wolałbym chyba lumie. Co do lumi640 to chyba nie wiele się różni z tego co widziałem w internecie. Czy jakość obrazku jest lepsza w lumi735 czy 640?

Nie wiem czemu ale jak patrzę na lumie735 któa ma 4,7" to wydaje mi się nie raz trochę mniejsza nawet niż telefony 4,5". Może to tylko takie odczucie i jakbym trochę poużywał to nie miałbym takiego odczucia.

Mam parę pytań odnośnie tego telefonu.
Jak ma się sprawa z internetem explorer? Widziałem u znajomych, że na androidach mieli opere albo chrome, czy internet explorer jest w jakiś sposób gorszy albo nie ma pewnych funkcji które mogłyby być mi przydatne?
Jak jest z oglądaniem materiałów wideo wgranych na przykład z komputera? Powinny wszystkie działać bez problemu czy może w nie których przypadkach wystąpić jakiś problem i nie będę mógł czegoś odtworzyć? Oglądałes kiedyś coś na lumi735? Jeżeli tak to można przyjemnie coś pooglądać?

W sobotę pójdę do różnych operatorów i popytam jakie mają oferty dla lumi735 albo motoroli moto g a potem obliczę jak mi się bardziej będzie opłacało kupić, czy na abonament czy osobno.

Jeszcze mam takie pytanie nie powiązane z tematem. Jak można wyobrazić sobie ile to jest 1GB internetu na komórce na miesiąc? Nie którzy mi mówią, że na zwyczajne czytanie internetu powinno starczyć ale na przykład na oglądanie filmików na yt już nie. Nie wiem po prostu jak daną pojemnośc mam sobie wyobrazić. Będę głównie pewnie czytał ale też używał youtube więc mniej więcej ile na miesiąc potrzebowałbym GB internetu żeby na wszystko co chcę mi starczyło? I czy da się mieć internet na zasadzie takiej, że mam np ileś GB i dopiero jak zużyje to będę mógł kupic kolejne czy to działa miesięcznie? Chodzi mi o sytuację jeżeli kupiłbym osobno bo pewnie w umowie miałbym narzuconą od razu ilość.
 #807257  autor: motov3
 18 cze 2015, 23:39
Witam :-)

Na wstepie masz krotki film porownawczy pomiedzy 735 a 640tka.
https://www.youtube.com/watch?v=vfZazes40rc

Ja osobiscie wybralbym Lumie 735. Ale glownie dlatego, ze to wyzsza polka po prostu. W sensie lepsza jakosc wykonania. Ale 640tce tez niczego nie brakuje - wiec to kwestia osobistych preferencji.
Widzisz, o to chodzi zeby upchnac jak najwiekszy ekran, i tak dobrac obudowe zeby calosc wygladala na smukla. Tutaj przy 735 poradzili sobie z tym idealnie, dlatego odnosisz takie wlasnie wrazenie.

Internet Explorer to najlepsza przegladarka pod Windows Mobile. Jest natywna, bardzo szybka i do tego niezmiernie prosta w obsludze (czyli calkowicie przeciwnie do tego jak wyglada IE na systemie komputerowym :mrgreen: ). Calkowicie spelni twoje wymagania z nawiazka nawet.

Jesli chodzi o ogladanie filmow czy plikow ogolnie video na Lumii to zaden problem. Na mojej 820tce i 925tce wyglada to rewelacyjnie. Podobnie bedzie rowniez na 735tce. Jakosc ekranu OLED jest naprawde bardzo dobra. Oglada sie przyjemnie a nawigacja po filmie jest uproszczona do granic mozliwosci (masz pasek postepu i przesuwasz sobie palcem do dowolnego momentu).

1GB Internetu
Tak w praktyce to wyglada tak. Spokojnie ci to wystarczy na przegladanie internetu, obsluge poczty e-mail itd. Natomiast sprawa z YouTube ma sie troche inaczej. Poniewaz filmy sa zazwyczaj sporej pojemnosci, to moze sie zdarzyc ze sobie odtworzysz np 4-5 filmow krotkometrazowych (np po kilkanascie minut kazdy) i juz ci pojdzie 500MB. Takze korzystanie z YT to raczej polecam po WiFi. Na YT po prostu bardzo szybko ten transfer wykorzystasz. Pakiety internetowe mozesz sobie oczywiscie dokupywac. Nie wiem u jakiego OP-a chcesz wziac oferte - wiec ciezko mi doradzic. Np w PLAY nie ma z tym problemu (mam tu numer).

Czyli masz ABO. W ABO masz pewna ilosc GB do wykorzystania, ale dodatkowo mozesz sobie uruchomic dodatkowe pakiety internetu - oczywiscie dodatkowo platne (np w Play mam 1GB za 7,99zl, 2GB jest za 9.99zl).

Mam nadzieje ze ci troche pomoglem :)

Obrazek
 #807330  autor: klimasz
 19 cze 2015, 14:19
Czytam, czytam i...

Panowie wytłumaczcie mi ten fenomen tego LTE (w smartfonie). Czy to jest aż "taka zaleta"? Co daje używanie LTE - pytam poważnie? Oprócz szybszego zużycia baterii w moim przypadku. Szybszy net? - to chyba żart, jeżeli chodzi o wczytywanie stron. Jakie to ma znaczenie dla przeciętnego użytkownika mającego do dyspozycji 2-3GB paczki danych? :)

Co innego jeżeli chodzi o typowy net mobilny...
 #807332  autor: Morvius
 19 cze 2015, 14:28
Mając LTE po pierwsze masz szybsze połączenie z internetem. Strony może i się ładują tak samo ale np. buforowane filmy już znacznie szybciej. Dzięki temu możesz oglądać ulubiony serial na Ipli bez "ścin", lub pobierać pliki i zdjęcia w szybszym transferze. Poza tym z czasem HSDPA jak EDGE przejdzie do historii a wtedy warto by było mieć coś "na czasie" nieprawdaż? :)

Klasyczny obserwator wątku.