DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #804356  autor: marcodevil
 31 maja 2015, 23:50
Witam,
Ostatnio na rynku pojawiło sie mnóstwo modeli spod tej nazwy, nawet ostatnio od Microsoftu chyba 2 kolejne modele po przejęciu Nokii. Który z nich jest najlepszy w cenie do granicy 750 zł? Jak dużo trzeba się przestawić zmieniając system android na Windows? Poszukuję u telefonu bezawaryjności. Myślałem nad iphonem ale sa za drogie i nie opłacalne. Może windows sprosta moim oczekiwaniom? Oczywiście zależy mi żeby miał chociaż 1 gb ramu, gorilla glass, i dobry aparat. Najwazniejsza jest przede wszystkim jednak bezawaryjność.
 #804359  autor: nemo2009
 01 cze 2015, 06:34
W tej kwocie najlepszym wyborem będzie Nokia Lumia 730/735.Pierwszy jest telefonem dual sim,drugi single sim z LTE.Oba telefony są dobrze wykonane,z dobrym aparatem i wyświetlaczem.System Windows jest prostym i łatwym w użyciu systemem,więc przestawienie z Androida nie jest problemem.
Jest test modelu 735 na telepolis,ale nie bierz go pod uwagę,bo jest tendencyjny i nieobiektywny.Te modele wypadają lepiej od Spirita(ta sama półka cenowa) od LG.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #804481  autor: Marciak
 02 cze 2015, 07:18
Sam praktycznie od razu się przestawiłem. Wcale nie trzeba dużo czasu ;) Jedno popołudnie i dajesz radę. Obecnie jestem zdania,że windows phone jest niedoceniany ponieważ działa bardzo szybko, jest bardzo intuicyjny. Same kafle również wygodne. Mam Nokie 830,

W porównaniu telefonów widać,że telefony Microsoftu stają się coraz bardziej popularne w ostatnich latach i w sumie nic dziwnego.
 #804575  autor: marcodevil
 02 cze 2015, 21:27
Kurcze ta 830 jest na prawdę niezła, tylko cena troszkę przerasta moje możliwości. Bardzo podoba mi się 735 LTE (dual sim mi nie potrzebny), ale zastanawiam się jeszcze nad 640 XL.
 #804665  autor: nemo2009
 03 cze 2015, 11:24
zastanawiam się jeszcze nad 640 XL.
Jest sporych rozmiarów.Poza wyświetlacze i aparatem niczym się nie wyróżnia,w porównaniu do Lumii 735 LTE.Sam wyświetlacz jest gorszej jakości niż ten w 735.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #805032  autor: marcodevil
 05 cze 2015, 22:44
Przekonaliście mnie. Pytam o zmianę na windowsa gdyż waham sie już teraz między dwoma telefonami. Właśnie między tą Lumią 735 i Meizu M1 note. Niby ten drugi ma androida, a to się wiąże z tym że po 7-8 miesiącach tak czy siak zacznie mi się trochę ciąć, ale za to 5,5 cala ekran, 8 rdzeni, i ten wygląd... Oba telefony są jedyne w swoim rodzaju.
 #805060  autor: negra
 06 cze 2015, 07:58
Podejdz do jakiegoś marketu i potestuj Lumię 640 XL , a jak szukasz dość dobrze działającego smartfona to się do niej przekonasz. Robi dośc dobre zdjęcia wyświetlacz jest dość dobry i ogólnie szybko wszystko działa. Ostatnio na All..... widziałem za 699zł ale była od operatora gsm.
 #809035  autor: marcodevil
 28 cze 2015, 11:28
Wybrałem ostatecznie i zamówiłem już 640 XL LTE :). Udało mi się znaleźć ofertę za 750 zł. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
 #809097  autor: penguino
 28 cze 2015, 17:06
nemo2009 pisze:System Windows jest prostym i łatwym w użyciu systemem,więc przestawienie z Androida nie jest problemem.
To kwestia dyskusyjna i wiele zależy od preferencji. Wielu ludziom nie udaje się przekonać do WP i szybko uciekają/wracają do poprzedniego systemu.
 #809105  autor: marcodevil
 28 cze 2015, 18:30
bazin111 pisze:I to jest dobry wybór :) ( i mówię tu o systemie )
Mówisz tylko o systemie? Czyli podjąłem złą decyzję z wyborem akuratnie tego modelu telefonu ? Mam na prawdę dość androida, a lubię duże telefony. Zawsze miałem problem z naciskaniem właściwych liter w smsie na mniejszych telefonach.
 #809109  autor: maleusz
 28 cze 2015, 18:53
Raczej chodzilo o to, ze system jest nie doceniany I przez wielu hejtowany. A Sam model lumii tez b. fajny, ja tak samo lubie duze wyswietlacze I dlatego wspodniach nosze lumie 1320
 #809136  autor: marcodevil
 28 cze 2015, 21:15
i nie masz problemów z noszeniem takiego dużego telefonu w spodniach ? Ja z reguły ubieram dżinsy bądź jakieś bojówki i mam nadzieję że telefon normalnie zmieści się do kieszeni.
 #809331  autor: bazin111
 29 cze 2015, 21:00
Dokonałeś dobreg wyboru jeśli chodzi o system, co do Lumi 640 XL to osobiście jak dla mnie jej rozmiar jest za duży (posiadam Lumie 925 i ekran 4,5 cala jest optymaln). Jeśli lubisz duże telefony to ten wybór jest jak najbardziej ok. Będziesz z niego zadowolony.
 #809410  autor: Xy
 30 cze 2015, 13:04
marcodevil pisze: Niby ten drugi ma androida, a to się wiąże z tym że po 7-8 miesiącach tak czy siak zacznie mi się trochę ciąć,
Hm, a to dziwne... Bo mam Xperię S i mimo ponad trzech lat ciąć się nie chce. Dalej lata płynnie na Andrzeju 4.1.2 skażonym T-Mobilem.
Zaś Windows... No co kto lubi ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #809412  autor: motov3
 30 cze 2015, 13:10
Xy pisze:Zaś Windows... No co kto lubi
Taaa....wiemy wiemy :mrgreen:

Obrazek
 #809431  autor: marcodevil
 30 cze 2015, 15:45
Hm, a to dziwne... Bo mam Xperię S i mimo ponad trzech lat ciąć się nie chce. Dalej lata płynnie na Andrzeju 4.1.2 skażonym T-Mobilem
Miałem 3 telefony na androidzie (Xperia M2, Kruger&Matz Live i Xperia mini pro), wszystkie po ok pół roku zaczynały drastycznie zwalniać i zaczynały dziać się z nimi dziwne rzeczy np. wyłączająca się co 5 minut przeglądarka, brak liter podczas wpisywania smsów, samoczynny restart telefonu nawet gdy był w kieszeni... można tego mnożyć i mnożyć. Dlatego po tylu latach borykania się z androidem postanowiłem spróbować czegoś nowego. Zobaczymy jak się będzie używało WIndowsa (jedyna bolączka to taka że nei ma aplikacji MPK Kraków :( ). Telefon dziś już jest u mnie, jutro będę go testował tak dokładniej gdy przyjdzie jeszcze etui ochronne.

I wcale jak dla mnie taki duży nie jest ;). Spokojnie mieści mi się w kieszeni.

EDIT: nie wiem co jest, ale ekran podczas blokady telefonu nie podświetla mi godziny ani komunikatów pomimo mojego usilnego machania dłonią nad ekranem. Może coś nie tak jest w ustawieniach? Podświetli się kiedy mu się podoba np. po 5 minutowych machaniu dłonią.