DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #803864  autor: oscar1994
 28 maja 2015, 00:11
Witam. Jestem w kropce bo naprawdę jest masa modeli mniej więcej w tym pułapie cenowym.
Czego szukam?
- Android
-Telefon raczej używany (nowy jeżeli jest mała dostępność na allegro(jak np. one plus one))
-ekran >5 cali - myślę że najbardziej wpada mi w rękę 5,5 cała ale nie będę się sztywno trzymał tego wymiaru.
- rodziałka full hd, większa jest mi zbędna.
- Aparat - ma robić poprostu ładne zdjęcia w trybie auto, nie mam aż takiej wiedzy aby bawić się w zmianę ustawień
- slot na kartę sd - obowiązkowo
- bateria - najlepiej żeby przetrwała dzień (mam tu na myśli raczej 12 godzin bo zawsze na noc podłączam tel do prądu)
To chyba wszystko, telefon wykorzystywany do wszystkiego (najrzadziej gry i gps, chociaż te drugie może się przydać w przyszłości)

Z nowych telefonów myślałem nad One plus one właśnie, ale w wersji 64gb (brak slotu na karte). Jest za ~1400 zł. Tylko czy się opłaca?
Wpadł mi też w oko Asus zenfone 2 w najmocniejszej wersji z 4GB ram, ale czytałem o nim trochę negatywnych opinii i w sumie nie wiem.

Zarzucicie jakieś modele telefonów które mógłbym sprawdzić, ocenić, zobaczyć jak wyglądają w testach?
Oczywiście 1200 to nie jest sztywna cena, wiadomo widełki +/- 150zł zawsze wchodzą w grę
 #803879  autor: vonski
 28 maja 2015, 08:15
Moje propozycje:

- OnePlus. Warto dołożyć i kupić 64GB. Po prostu kawał dobrego sprzętu.
- Xperia Z2. I jakaś alternatywna aplikacja do robienia zdjęć, zamiast stockowej.
- Galaxy S5.
- Note 3. Gabarytowo praktycznie to samo co OnePlus, mnóstwo pamięci, przydatny rysik, dobra bateria, aparat. Niedawno sam sprzedałem używkę w prawie perfekcyjnym stanie za 1000zł.
 #803932  autor: leroyanabel
 28 maja 2015, 14:14
Xperie jak najbardziej tak! Czy to z2 czy nawet moja m2 (tańsza) są dobrej jakości telefonami.

o Note3 też słyszałem od znajomych dobre opinie. Galaxy natomiast nie poleciłbym - rózne rzeczy o nich słyszałem.

apartament w krakowie
 #803935  autor: vonski
 28 maja 2015, 14:57
leroyanabel pisze:o Note3 też słyszałem od znajomych dobre opinie. Galaxy natomiast nie poleciłbym - rózne rzeczy o nich słyszałem.
A ja słyszałem, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Potem słyszałem, że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na Placu Czerwonym, a na Placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery, i nie rozdają, a kradną.

Daruj se Waść takie opinie.
 #803937  autor: oscar1994
 28 maja 2015, 15:07
A która wersja Note 3 bo na porównywarce mgsm jak i na allegro widzę dużo różnych oznaczeń

Edit. I jak wygląda mniej więcej kwestia aktualizacji Note 3 do 5.x? Wiaodmo coś na ten temat?

Jedyne jeszcze co budzi moje obawy w One plus One to system, słyszałem że cyanogen nie współpracuje już z producentem telefonu, więc na jakiej wersji androida zatrzymał się one plus one?
 #803966  autor: vonski
 28 maja 2015, 18:05
OnePlus ma oficjalnego 5.0. I to w 2 wersjach: Oxygen i Cyanogen. Dalej rozwijany będzie już raczej tylko Oxygen, który jest bardzo zbliżony do czystego Androida.

Note3 ma już Lollipopa, nie wiem czy kolejną aktualizację dostanie.
A jedyny warty uwagi Note to N9005.
 #804090  autor: penguino
 29 maja 2015, 14:13
Jeśli jeszcze nic nie kupiłeś to wstrzymaj się chwilę, podobno na 1 czerwca szykują sporą obniżkę cen One+.
 #804113  autor: oscar1994
 29 maja 2015, 16:48
Widziałem i jeżeli faktycznie będzie ta obniżka to na 100% biorę 1+1
Jeżeli to tylko plotki to wybó będzie między note 3 a 1+1 z ukierunkowaniem się raczej w stronę note 3
 #804320  autor: vonski
 31 maja 2015, 19:27
Cóż, kwestia gustu. Ja miałem obydwa, zostawiłem One+, a Note poszedł w świat :)
 #804440  autor: oscar1994
 01 cze 2015, 20:00
Dobra One+ w wersji 64GB za 1219zł... muszę go mieć, jednak pojawia się problem że promocja trwa tylko tydzień a wiadomo nie mam gwarancji że dostanę wypłatę do 7.
Najpierw wgl muszę trafić żeby kupić, w jakich godzinach najlepiej próbować kupić.
I ile dni jest na wykonanie przelewu? Pożyczenie od kogoś takiej sumy nie będzie dla mnie łatwe, jestem skazany na wypłatę i jedyną nadzieją jest to że jak zamówię go np. jutro jak mi się uda albo pojutrze to będę mógł zapłacić wtedy kiedy będę miał $$ a pewnie będzie to jakoś 8-9 ktoś zorientowany w temacie?
 #804484  autor: vonski
 02 cze 2015, 07:50
Dzisiaj, 07:49, normalnie dostępne.
Pamiętaj, że wysyłka 76zł...