DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #803705  autor: gornik
 26 maja 2015, 23:03
Witam, zastanawiam się nad kupnem któregoś z dwóch telefonów podanych w temacie. Interesuje mnie jakośc zdjęc oraz solidnośc wykonania (żeby mi szybka nie pękła mając telefon w kieszeni czy coś w tym stylu). Co polecacie?
Prosiłbym o jakieś dodatkowe plusy/minusy obu modeli, które zauważyliście podczas użytkowania :wink:
 #803735  autor: vonski
 27 maja 2015, 09:44
Jakość zdjęć podobna, ale Samsung ma znacznie lepszy tryb automatyczny.
Co do wykonania to zupełnie inne sprzęty: Sony ma metalową, elegancką ramkę, Samsung to 100% plastik, do tego średniej jakości. S4 lepiej wygląda w wersji Black Edition, ze skóropodobną tylna klapką.
Co do +/- :
- Z1C jest szybsza i wydajniejsza (nowszy procek i lepiej zoptymalizowany soft),
- wodoszczelna,
- trochę dłużej ciągnie na baterii,
Minusem Xperii jest stosunkowo mały wyświetlacz- po odjęciu przycisków ekranowych zostaje ok. 4" przestrzeni (choć można je schować).

Przewaga Samsunga to głównie większy wyświetlacz i wspomniany aparat.

Jak chcesz coś więcej to pisz, bo akurat te 2 modele miałem bardzo długo.
 #803800  autor: gornik
 27 maja 2015, 17:15
Czyli Samsung ma lepszy aparat mimo że parametry Z1c ma większe, ale Sony jest solidniej wykonany - słyszałem o 'samoistnie' pękających szybkach, prawda to?
Cenowo są raczej na podobnym poziomie, do tej pory miałem stycznośc tylko ze smartfonami Sony i jakiś dużych zastrzeżeń nie miałem, więc jak na razie bardziej skłaniam się ku zetce. A Ty który z tych modeli lepiej wspominasz? ;)
 #803876  autor: vonski
 28 maja 2015, 08:06
gornik pisze:słyszałem o 'samoistnie' pękających szybkach, prawda to?
Jak już pisałem: miałem 5 różnych Xperii, w żadnej nic mi nie pękło.
gornik pisze:A Ty który z tych modeli lepiej wspominasz? ;)
Trudne pytanie... w zasadzie obydwa wspominam równie dobrze. W S4 miałem prawie od razu CyanogenModa, więc płynność i szybkość działania była perfekcyjna, a to największa pięta achillesowa Samsungów.
Sony tez było świetne, choć używałem go głównie jako drugi telefon: na rower, na wypady na weekend, na piwo wieczorem- żeby nie taszczyć ze sobą 5 calowej dachówki. Ale do przeglądania sieci był dla mnie trochę za mały.