DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #797609  autor: rawison
 21 kwie 2015, 19:13
Witam,

Poszukuję telefonu mocnego do gier, osiągającego dużą ilość punktów w testach benchmarkowych, chcę mieć pewność że jeszcze trochę posłuży tak aby po krótkim czasie nie dławił się z nowszymi grami itp...Lubię duże telefony minimum jak dla mnie teraz to jest 5,5 cala. Nie chcę też żadnych chińczyków. Jeżeli telefon w tej cenie będzie używany to warunkiem jest opcja w której znajdę jakieś modele na allegro w stanie idealnym (bez najmniejszych rys itp) i z gwarancją. Chciałbym żeby posiadał aparat minimum te 10 mpx. Żeby nie było że idę na łatwiznę sam wytypowałem kilka modeli. Poszukuje czegoś co pasuje do mojego opisu bądź jakiś model który nie został tu napisany:

-Samsung Galaxy note 3- jak dla mnie bardzo dobry telefon, spełnia wszystkie moje warunki. Tylko problemem może być znalezienie jakiegoś w idealnym stanie z gwarancją za tą cenę.

-Sony Xperia Z ultra- Podoba mi się jej wielkość, minusami są słaby aparat i trochę starszy z tego co się orientuję procesor, nie wiem też jak będzie sprawował się ten układ graficzny na dłużą metę, no i brak diody doświetlającej.

-LG G3- Podoba mi się, jednak słyszałem że to zagęszczenie pixeli może zabijać jego wydajność i użytkową ilość ram dodając do tego jego nakładkę.

-Sony xperia z2- telefon jest nieco mniejszy niż mój standard 5,5 cala, jednak jestem skory go kupić gdyż posiada 3 gb ram, dobry aparat no i mocny procesor. Tylko z jedną rzeczą mam problem, czytałem opinie sporej ilości osób o tym że telefon może samoczynnie pęknąć, co jest dla mnie nie dopuszczalne gdyż wszystkie telefony które użytkuję są starannie zabezpieczone tak aby nie było najmniejszych rysek, nie chcę by coś mu się stało nie z mojej winy. Do tego słyszałem że dodatkowym czynnikiem do pęknięcia może być to że telefon ostro się nagrzewa pod tą szybą.


Dziękuję za każdą radę, podpowiedź lub jakąś inną propozycję telefonu :)
 #797736  autor: penguino
 22 kwie 2015, 00:32
Co masz na myśli jako "chińczyki"? Noname'y czy porządne telefony w stylu OnePlus One również? Bo ten by się nadał, ba dobrą optymalizację, świetne wyniki w benchmarkach i bardzo łagodny throttling więc dobrze nadaje się do grania.
 #797743  autor: rawison
 22 kwie 2015, 06:58
penguino pisze:Co masz na myśli jako "chińczyki"? Noname'y czy porządne telefony w stylu OnePlus One również? Bo ten by się nadał, ba dobrą optymalizację, świetne wyniki w benchmarkach i bardzo łagodny throttling więc dobrze nadaje się do grania.
Tego OnePlus raczej nie znajdę w cenie którą mogę maksymalnie wydać niestety.


Marciak pisze:A co powiesz na ten?
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/12186339
HTC, desire 820. Obecnie jest w dość dobrej cenie.

Możesz jeszcze brać Samsung Galaxy Note III: http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9459316 .

Widziałem tego HTC ale mimo że ma 8 rdzeni nie jest tak wydajny jak by się mogło wydawać, 25-29 tysięcy na antutu powiedzmy to nie jest w cale tak dużo gdy dla przykładu xperia z ultra jest w tej samej cenie a osiąga wynik rzędu 42 tysięcy. A co do note neo to wolał bym już kupić zwykłego note 3 używanego, niż tego słabszego neo ale nowego :)
 #797755  autor: vonski
 22 kwie 2015, 08:22
Z Ultra ma fatalną baterię i aparat.

Nowy OnePlus 16GB z oficjalnej dystrybucji kosztuje 1299zł, więc używkę byś pewnie znalazł. Pytanie tylko jaki sens ma telefon z 16GB pamięci, skoro zamierzasz na nim grać...

Moim zdaniem nic mądrzejszego od Note3 nie znajdziesz. Widziałem już prawie nowe egzemplarze schodzące po ~1000zł, więc spokojnie kupisz używkę w idealnym stanie w tym budżecie.
 #797837  autor: rawison
 22 kwie 2015, 16:16
vonski pisze:Z Ultra ma fatalną baterię i aparat.

Nowy OnePlus 16GB z oficjalnej dystrybucji kosztuje 1299zł, więc używkę byś pewnie znalazł. Pytanie tylko jaki sens ma telefon z 16GB pamięci, skoro zamierzasz na nim grać...

Moim zdaniem nic mądrzejszego od Note3 nie znajdziesz. Widziałem już prawie nowe egzemplarze schodzące po ~1000zł, więc spokojnie kupisz używkę w idealnym stanie w tym budżecie.
Co do pamięci to nie ma problemu gdyż u mnie na telefonie jest raczej porządek i aplikacji których nie używam nie ma, więc jeżeli nawet gry to są zazwyczaj 1-2 i jak mi się znudzą to odinstalowuję.
Note 3 mi się podoba, tylko muszę znaleźć jakiegoś który jeżeli już używany to z gwarancją i w idealnym stanie :)
 #797941  autor: vonski
 22 kwie 2015, 23:31
Zerknij na moje ogłoszenie w dziale /Kupię, sprzedam...