DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #797378  autor: michael661
 20 kwie 2015, 16:25
Witam.
Szukam nowego telefonu, który będzie używany głównie do nawigacji. Wydajność nie jest priorytetem, tak długo jak nie będzie to wpływało na płynność działania i sprawne korzystanie z nawigacji oraz internetu (telefon nie będzie służył do grania).
Priorytetowe są:
-rozmiar ekranu(absolutne minimum to 4,7; fajnie by było gdyby miał te 5-5,5 cala)
-LTE
-stosunkowo mocna bateria
-Dual sim byłby bardzo miłym dodatkiem

Swoją drogą jaka jest różnica transferu LTE i 3G?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc :).
 #797443  autor: remus77
 20 kwie 2015, 21:19
Cześć. Może rozważysz Asus Zenfone 5.
Spełnia większość wymagań ...tylko "względnie mocna bateria" może być problemem,
szczególnie przy nawigacji, która jak dobrze pewnie wiesz szybko wyczerpuje akumulatory.

Ave!
 #797501  autor: Morvius
 21 kwie 2015, 09:11
prawdę mówiąc jak zakupisz lumię 640 to dostaniesz najtańszą nawigację w smartfonie z dożywotnią darmową aktualizacją działającą nawet w trybie offline ;)

Klasyczny obserwator wątku.
 #797668  autor: michael661
 21 kwie 2015, 21:07
Na wstępie dziękuje wszystkim za odpowiedź:)

Co do waszych propozycji:
-Ulefone nie ma chyba oficjalnego dystrybutora w Polsce, a zależy mi na serwisie
-Asus Zenfone 5 - w nim moje obawy budzi bateria
-Lumia wydaje się interesującym wyborem, jednak wolałbym coś na Androidzie
-natomiast myPhone Luna wydaje się spełniać większość oczekiwań
Jedyne o co się obawiam w przypadku Luny to sprawa awaryjności i serwisu.
Dodatkowo postanowiłem, że LTE nie jest wymogiem.
W oko wpadła mi jeszcze Motorola G 2nd DualSim, jednak musiałbym do niej dopłacić ponad 100 zł i zastanawiam się czy jest tego warta. ( nie ukrywam ze Luna kusi ceną)
Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje, proszę się nie krępować :D
 #797709  autor: dan7
 21 kwie 2015, 22:25
Honor 3c
- 5 cali HD
- 2GB RAM'U
- bardzo dobry i jasny ekran
- gps szybko łapie satelity
- dual sim (przy włączonym przesyle danych możliwość odbioru telefonu !)
- 3G w zupełności wystarczy
- bateria 1 dzień intensywnego użytkowania
- kupno w Euro za 599zł - 24 miesiące gwarancji

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #797771  autor: Szpady
 22 kwie 2015, 10:42
Ja używam właśnie swojego myPhone Luna jako nawigacji, duży ekran jest niewątpliwie zaletą :)
Bateria jest przeciętna ale spokojnie wystarcza na dzień, dwa intensywnego użytkowania.

Valhalla!
 #798838  autor: jamamoto
 28 kwie 2015, 02:00
michael661 pisze:-natomiast myPhone Luna wydaje się spełniać większość oczekiwań
Jedyne o co się obawiam w przypadku Luny to sprawa awaryjności i serwisu.
sam mam myPhone Infinity a brat ma Luna, i jakos nam nie przytrafilo sie nic zlego z tymi smartphonami,
a jak dla mnie komentarze ze ekran pęka to jest po prostu nieudolnosc w uzytkowaniu
Szpady pisze:Bateria jest przeciętna ale spokojnie wystarcza na dzień, dwa intensywnego użytkowania.
dzis nawet czytalem testy wlasne ze przetrzymali Lune - codziennie jej normalnie uzywajac, do 5 dni na jednym ladowaniu
a poza tym zrob aktualizacje, podobno usprawnia baterie