DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #794827  autor: cysio528
 08 kwie 2015, 15:47
Witam
Szukam aktualnie nowego telefonu, bo Note 2 którego mam ma swoje kaprysy i czasem potrafi przy gorszym zasięgu się wieszać itp (nie wiem z czego to wynika, na różnych softach ten sam problem). Więc szukam czegoś co go godnie zastąpi. Aparat taki jak w note 2 będzie ok, ekran może być mniejszy, tak 4.7-5-5 " będzie ok (chociaż rozważam też iphone 5/5s z 4").
Co bardzo ważne, musi być nawigacja offline (niekoniecznie w standardzie), które bez problemów będzie łapała fixa offline. Do tego dobry zasięg, w miarę solidna konstrukcja.
Cena mniej więcej do 1000 zł, ale jak będzie mniej to się nie obrażę:)

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #794829  autor: Darek_64
 08 kwie 2015, 16:04
Więc tak,dobra jakość muzyki to na pewno Htc One,nie zależnie od wersji wszystkie grają super ale fotki- no właśnie są nie specjalne.Samsungi z seri SGS co mają czip Wolfsona i do tego robią bardzo dobre zdjęcia,Lumie ale to jest WP8-8,1,te wyższej klasy zdjęcia świetne nawigacja Here Drive + może pracować ofline ale dźwięk jak dla mnie to tragedia,mój tary 8s gra lepiej.Xperie-Z2,Z3,Z3compact fotki dobre,dźwięk też chodź tu głośność jest trochę niższa,a awaryjność to rzecz losowa,każdy może ulec awarii w najmniej odpowiednim momencie.Upadek uderzenie to rzadko,który przetrzyma.Nie pisze na temat Apple bo nie wiele wiem i nie chce wprowadzać w błąd.Tak ogólnie trzeba z czegoś zrezygnować i wybrać jakiś priorytet bo ta kwota na takie wymagania to trochę mała.
 #794860  autor: D.KRUK
 08 kwie 2015, 18:19
1000zł to taki budżet na styk przy używanym iphone 5 w dobrym stanie.
Nad 5s nawet się nie zastanawiaj. Ostatnio z budżetem 1500zł nie dało się znaleźć nic sprawnego więc tym bardziej z 1000 nie ma się co porywać.

Miałem już wszystkie systemy operacyjne w tel i w tej kwocie to tylko jakaś lumia z Here drive+. Masz mapy offline na cały świat i zagwarantowaną aktualizacje do windows phone 10. 1tyś akurat wystarczy na nową L925.
Z muzyką kolega wyżej trochę przesadza. To już taki utarty mit. O ile serie 5 i 6 rzeczywiście grają płasko o tyle 7,8 i polecana przeze mnie 9 już sporo lepiej. Jest equalizer więc wszystko można ustawić samemu. Może nie gra jak flagowiec z HTC ale dzwięk jest bardzo dobry i jeśli nie jestes jakimś audiofilem to będziesz zadowolony.
 #796364  autor: cysio528
 15 kwie 2015, 10:18
Witam po przerwie.
Sony raczej odpadają, miałem z1c, wczesniej u i t i się do nich zraziłem.
Czy ta nawigacja w lumiach jest rozbudowana? Tzn czy mogę wybierać brak płatnych tras i dodawać pkty przez ktore chce dotrzeć do celu? Jakaś baza fotoradarów jest?
Jak w iphonie 5/5c/5s z aparatem w porownaniu do note 2?

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #796400  autor: vonski
 15 kwie 2015, 12:53
cysio528 pisze:zy ta nawigacja w lumiach jest rozbudowana? Tzn czy mogę wybierać brak płatnych tras i dodawać pkty przez ktore chce dotrzeć do celu?
Nie jest rozbudowana. Punktów przez nie da się dodawać (kuriozum). No chyba, że coś ostatnio zmienili, bo testowałem to jakieś 3 miesiące temu...
 #799996  autor: cysio528
 05 maja 2015, 01:15
Ok, po zweryfikowaniu oczekiwań można skreślić z listy dobry GPS, standardowy wystarczy. Zależy mi do tego na niezawodności. Przesiadam się z note 2 i nie chciałbym żeby telefon był gorszy. Miałem G2, z1c i g2 był generalnie ok, chociaż miał sporo drobnych błedów w oprogramowaniu które zadecydowały o sprzedaży. z1c w ogóle mi nie podszedł i chcę zrezygnować ze wszystkich sony. Myślę nad S4. Pomożecie po raz kolejny?

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #800141  autor: cysio528
 06 maja 2015, 00:20
Temat na razie do zamknięcia, kupiłem i9505 za 680 zł i zobaczymy jak się będzie sprawdzał

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #804015  autor: cysio528
 28 maja 2015, 23:45
S4 sprzedany, dalej jestem z Notem 2. Lumie odpadaja, bawilem sie troche Lumia 720 i wp w ogole mi nie podchodzi. Poratujecie czyms? Cena do 1000 za nowke z faktura, 800 za uzywke.

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #808642  autor: cysio528
 26 cze 2015, 02:14
Z S4 zrezygnowałem dlatego że mój note 2 zapewniał praktycznie takie same osiągi, lepszą płynność pracy i baterię, a przegrywał tylko roździelczością wyświetlacza więc stwierdziłem że wolę zostać przy note 2. No i S4 bardzo się grzał, co mi mocno przeszkadzało.
Honor 6 za drogi, a redmi note lte w sumie w niczym nie jest lepszy od note 2 z tego co widze?

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #808733  autor: chris77
 26 cze 2015, 12:27
A może HTC ONE E8, htc robi świetne urządzenia, muzycznie wypadają najlepiej. Myślę że to dobra propozycja dla ciebie, ewentualnie jakiś innym model htc. Posiadam one max i to najlepszy telefon jaki miałem. Pozdrawiam
 #808802  autor: cysio528
 26 cze 2015, 16:18
one e8 zdecydowanie przekracza budżet niestety i ma przycisk z góry, a to mi nie pasuje w telefonach.

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71
 #808851  autor: cysio528
 26 cze 2015, 20:12
Dobra zostają chyba 2 opcje- Xiaomi mi3 nowy z gwarancją za 1030 zł lub jakaś używka LG G2 za około 800, choć przyznam że dosyć trudno znaleźć teraz ciekawy egzemplarz G2 na allegro. Co lepsze pod względem wyświetlacza, baterii, jakości muzyki i zasięgu, a przede wszystkim niezawodności?

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71