DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #791383  autor: is-smok
 18 mar 2015, 20:08
Cześć.
Szukam propozycji wyboru smartfonu, z dość mocnymi bebechami i sporym wyświetlaczem. Chętnie dual-sim. Pracuję w podróży i sporo włóczę się po górach, więc pasowałby mi telefon:
- dosyć wytrzymały
- z mega mocną baterią
- skutecznym GPSem
- nowym androidem
- porządnym wyświetlaczem do czytania i oglądania
- Nowy, sklepowy, cena do 800 zł.
Takim który mnie zainteresował, jest Pentagram Monster X5 Pro, ale chciałbym zasięgnąć waszej porady, czy to dobry kierunek.
 #791389  autor: best
 18 mar 2015, 20:30
Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to żaden smartfon nie lubi upadków i w razie czego przyda się jakiś porządny pokrowiec.
Postawiłbym bardziej na Moto G2. Mamy nowszego Androida, który dodatkowo ma jakiekolwiek szanse na dalsze aktualizacje, dual sim też ma, więcej pamięci wbudowanej no i jest do dostania w podobnej cenie.
 #791413  autor: rafal1435
 18 mar 2015, 21:53
Nie znajdziesz nic innego sensownego jak Moto G2 albo Asus Zenfone 5, ja kupuje ten drugi ze wzgledu na lepszy aparat i 2GB ramu.
 #791418  autor: rafal1435
 18 mar 2015, 22:21
cyanoone pisze:Jest jeszcze Xiaomi Redmi 2, które ma lepszy aparat niż Moto G. Z Xiaomi warto zobaczyć jeszcze Mi2S.
Zaden z nich nie ma 5 cali
 #791475  autor: rafal1435
 19 mar 2015, 10:26
Invi. pisze:Moto G2 ma 5 zoll
to tez napislem moto g2 albo asus zenfone 5.
Zepsuł mi sie Lenovo S960, kupuje dzisiaj Asusa Zenfone5 dam znac jak to wypada na tle Lenovo.
Pozdro
 #791544  autor: rafal1435
 19 mar 2015, 19:24
A wiec mam juz Asusa i moja opinia jest taka ze tel chodzi ok, plynniej jak moje byle lenovo S960 wszystko jest ok, baterii nie oceniam bo za szybko na to ale wyglada ze szybko bedzie padac, jedyne co wkurza to jego wielkosc...
 #791552  autor: is-smok
 19 mar 2015, 20:00
OK, temat do zamknięcia. Ostatecznie zdecydowałem się na Xiaomi Redmi 2. Ekran, choć nieco mniejszy niż 5" spełnia moje wymagania. Mieści się w tym ok. z tematu :). Posiada pełny GPS z dodatkową funkcją A-GPS oraz GLONASS. Ma niezłe bebechy i 2 simy. Martwi mnie jedynie bateria, tu nie spełnia raczej moich oczekiwań. Będę musiał zainwestować w powerbank.
Dzięki za podpowiedzi.
 #791573  autor: dan7
 19 mar 2015, 22:55
Zależy czy będziesz ładował tylko ten telefon czy też inne rzeczy. Jak tylko telefon to lepiej mieć dodatkową baterię.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #793148  autor: nicram
 29 mar 2015, 19:05
Z dobrą baterią to bym polecał Samsunga S5 + dokupienie oryginalnej baterii Samsunga 3500 mAh (Samsung daje do niej troszkę grubszą tylną klapkę). Niestety decydując się na taki zakup trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Z mojej strony powiem tylko tyle, że warto. Wspaniały ekran, mocna bateria, ogólnie prawie same plusy. Pozdro
 #793149  autor: cyanoone
 29 mar 2015, 19:09
nicram pisze:Z dobrą baterią to bym polecał Samsunga S5 + dokupienie oryginalnej baterii Samsunga 3500 mAh (Samsung daje do niej troszkę grubszą tylną klapkę). Niestety decydując się na taki zakup trzeba liczyć się z większym wydatkiem.
is-smok pisze: Nowy, sklepowy, cena do 800 zł.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #793201  autor: penguino
 29 mar 2015, 22:03
czamarek pisze:dokładnie, bateria tam są bardzo słabe. Obecnie na tle baterii wyróżnia się Meizu M1 Note, nawet 3 dni pracy, dla porównanie zenfon 5 i Redmi 2 to tylko 1 dzień.
Wyróżnia się na tle innych chińczyków bo czas pracy ma na poziomie krytykowanego iP6 czy SGS6
 #802414  autor: sequential
 19 maja 2015, 13:06
Witajcie,
Chciałbym polecić wszystkim którzy są ciut mniej obeznani z rynkiem telefonów komórkowych, a poszukują telefonu z długo trzymającą baterią, parametrami ‘na topie’ za rozsądne pieniądze. Zacznijcie realnie przyglądać się rynkowi Chińskich telefonów. Tutaj jest kilka bardzo ciekawych pozycji. Telefony komórkowe to nie tylko firmy które możecie spotkać w sklepie na półce bądź u operatora komórkowego. Ograniczają Wasz wybór do paru firm i wmówienie, że to najlepsze co może być.
Dla przykładu możecie popatrzeć na firmę Elephone, posiadają w ofercie model P5000. Popatrzcie na specyfikację:
Mocny procesor quad core 8x1,7Ghz
2 GB RAMU
16 GB ROMU
wyświetlacz 5 cali
Wyświetlacz FULL HD 1920x1080
Wyświetlacz pokryty hartowanym szkłem Gorilla Glass II
Aparat tylni 16Mpix aparat przedni 8 Mpix
MEGA MOCNA BATERIA 5350 mah!!!
Obsługa USB OTG
NFC
Czytnik lini papilarnych na palcu
Obsługa 2 kart sim jednocześnie

I to można mieć za 799zł na naszym allegro np. tutaj: http://allegro.pl/elephone-p5000-bateri ... 69514.html

Zastanówcie się następnym razem przed zakupem telefonu.
 #802424  autor: penguino
 19 maja 2015, 14:06
Chińskie badziewie bez gwarancji. To jak się będzie sprawować po kilku miesiącach jest wielką niewiadomą. Cyferki mocno podbite na papierze, a w realu mizeria. Jak ktoś ma nadmiar pieniędzy to może się pobawić.
 #802429  autor: sequential
 19 maja 2015, 14:23
Stała odpowiedź ludzi którzy w ręku nawet nie mieli innych telefonów, taka jest prawda.
Każdy telefon jest z gwarancją, możesz odsyłać, możesz brać rekompensaty jeśli coś nawali. Kwestia wybrania dobrego sklepu.

Choć zapewne nikt nie zabroni Ci przepłacać...
 #802732  autor: mourning
 20 maja 2015, 22:41
@up Prosze cie. Odeslac na gwarancje? Czyli 3 miesiace bez urzadzenia. Dwa bateria. Co z tego ze cyferki takie sa jak wydajnosc takiej baterii to pewnie poziom 2800-3000 mAh normalnych urzadzen co i tak byloby sukcesem.Mocny procesor? Pozwol, ze nie skomentuje.