DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #790171  autor: Brzeczyszczykiewicz
 12 mar 2015, 14:59
Dzień dobry. Po wielu latach używania zwykłych telefonów z czarno-białym wyświetlaczem postanowiłem iść z duchem nowoczesności. Chciałbym kupić smartfona. Mój budżet na ten cel to 800 zł. Używałbym go oczywiście do komunikacji (telefon, sms)a także do przeglądania internetu( głównie You Tube) słuchania radia i mp 3. Chciałbym też żeby aparat robił w miarę dobre zdjęcia. Gry mnie nie interesują.
Jeżeli chodzi o system operacyjny jest mi to zupełnie obojętne. Telefon byłby na kartę.
Proszę o pomoc. :smt006
 #790223  autor: motov3
 12 mar 2015, 20:05
Kolego szukaj Nokia Lumia 925. Bardzo prosty w obsludze, bardzo szybki, doskonale bebechy i design biznesowy. Bedziesz bardzo zadowolony i spokojnie do tej kasy kupisz noweczke.:)

Obrazek
 #790424  autor: Brzeczyszczykiewicz
 13 mar 2015, 21:37
Dziękuję za odpowiedź. Zaskoczyła mnie różnorodność cenowa tego telefonu. Niestety najtańsze są w kolorze białym, ale być może znajdę oferty w ciemniejszym kolorze. Ciekawym telefonem jest też Lumia 735. Chyba z tych dwóch smartfonów będę wybierał.
Temat zostawiam otwarty, może jeszcze jakiś forumowicz się wypowie.
Pozdrawiam. :smt006
 #790454  autor: motov3
 13 mar 2015, 23:47
Kolego zadne pytanie nie jest glupie, zwlaszcza jak sie w jakims temacie nie jest na biezaco, takze spoko pytaj ile wlezie :)

Czy brak LTE to powazna wada ? Powiem ci szczerze wg mojej opinii - TAK. Dlaczego ? Poniewaz obecnie mozesz sobie kupic smartfona z LTE, a szybkosc przegladania internetu, filmow czy czegokolwiek innego jest o wiele szybsza. Na moim przykladzie ci powiem. Do niedawna na zasiegu 3G+ wydawalo sie ze wszystko szybko chodzi. Po przejsciu na LTE, czasem jak musze na 3G+ cos sprawdzic, to sie zastanawiam - Czemu to tak wolno chodzi :)
Roznica jest naprawde ogromna i widoczna w codziennym uzytkowaniu.

Aplikacje mozna kupic przez Paypal, ewentualnie za pomoca karty kredytowej. Nie slyszalem aby byla mozliwosc zakupu aplikacji przez sms premium.

Co do wyboru miedzy 925 i 735. To juz kwestia osobistej preferencji. 925 to biznesowka, 735 klasa srednia wyzsza ale przyzwoicie wykonana. Ja osobiscie wzialbym 925tke, ale oba wybory beda swietne. :-)

Best Moto G2 nie ma LTE, i do tego kreci filmy w HD (720) - brak Full HD a w takim formacie kreci 925tka. Po co kupowac cos slabszego, jak moze miec sprzet z wyzszej polki za podobna kase.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 23:52 przez motov3, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #790455  autor: best
 13 mar 2015, 23:52
Mając do porównania G3 z LTE i L90 bez, nie odczuwam wyraźnej różnicy. Jakaś tam jest, ale nie na tyle duża, aby w czymś przeszkadzało (przynajmniej mi).
W Play, jak masz abonament, możesz doliczać koszt aplikacji do rachunku. Nie spotkałem się z płaceniem za aplikacje przez sms.
motov3 To już jest ograniczenie programowe, bo L90, mający ten sam procesor, nagrywa w FullHD.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 23:55 przez best, łącznie zmieniany 1 raz.
 #790456  autor: motov3
 13 mar 2015, 23:54
best pisze:Mając do porównania G3 z LTE i L90 bez, nie odczuwam wyraźnej różnicy. Jakaś tam jest, ale nie na tyle duża, aby w czymś przeszkadzało (przynajmniej mi).
Ale co ty opowiadasz w ogole :mrgreen: Nie ma roznicy pomiedzy 21Mbit a 150Mbit ? Zapusc sobie cos o sporej wielkosci to szybko roznice dostrzezesz :-) Roznica jest spora, ponad 7 krotna.
best pisze:To już jest ograniczenie programowe, bo L90, mający ten sam procesor, nagrywa w FullHD.
Tylko co z tego ze programowe, skoro go zmienic nie mozna. 620tka tez byla na tyle mocna ze udzwignelaby 1080p, a mimo wszystko zostawili 720p. Ograniczenie jest, wplywu na nie nie mamy jako uzytkownicy wiec trzeba o nim wspomniec. :-)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 23:59 przez motov3, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
 #790457  autor: best
 13 mar 2015, 23:58
motov3 pisze: Ale co ty opowiadasz w ogole :mrgreen: Nie ma roznicy pomiedzy 42Mbit a 150Mbit ? Zapusc sobie cos o sporej wielkosci to szybko roznice dostrzezesz :-)
Zarówno strony, jak i filmy na YT wczytują się z podobną prędkością. Tylko przy YT na G3 cały teledysk wczytuje się koło 2 sekund szybciej.
Poza tym opinia ma to do siebie, że jest subiektywna. Tobie to przeszkadza, mi nie.
 #790459  autor: motov3
 14 mar 2015, 00:01
Owszem opinia jest subiektywna, ale z matematycznego punktu widzenia to co piszesz to alogiczne. Porownaj sobie predkosc przesylu danych. Roznica miedzy LTE a 3G+ zwlaszcza tym twoim wolniejszym (21Mbit nie 42Mbit) to juz w ogole przepasc. Gdyby bylo jak wypisujesz, zaden z operatorow nie inwestowal by setek milionow zlotych/Eur/innej waluty w rozbudowe sieci, tylko by zostawili 3G+ jako wystarczajace. Zastanow sie.

Subiektywizmem jest ze Tobie to nie przeszkadza, ale nie opowiadaj ze nie ma roznic lub sa nieznaczne, bo glupoty wypisujesz.

Wiadomo tez ze i predkosc LTE jest uzalezniona od operatora, jedni maja lepszy, inni gorszy. W niektorych przypadkach LTE jest bodajze 2 czy 3 krotnie szybsze od 3G+. Ale w normalnych sprzyjajacych warunkach, jest spoooro szybsze. :-)

Obrazek
 #790461  autor: Brzeczyszczykiewicz
 14 mar 2015, 00:07
Dziękuję panom za odpowiedź. Nie posiadam konta online w banku ( wiem że to może być szokujące )tak więc płatne aplikacje są poza moim zasięgiem. Będę korzystał z darmowych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Odwiedziłem kilka stron poświęconym smartfonom, i muszę przyznać że oferta jest tak duża że musiałem zażyć środki od Goździkowej ;)
Od wielu lat nie posiadam telefonu na abonament. Jestem użytkownikiem karty w Orange. Doładowanie 50 zł na trzy miesiące zupełnie mi wystarcza.
Mam jeszcze jedno pytanie. moja karta sim jest "starego typu". W nowych telefonach te karty są za duże, co muszę zrobić?
 #790463  autor: motov3
 14 mar 2015, 00:09
Jesli twoja karta jest starego typu, tzn nie ma opcji wylamania z niej mniejszej karty - to jedynie zglosic sie do operatora, zarejestrowac karte i poprosic o wydanie microSima.
Ewentualnie mozesz sprobowac dociac karte do wymiarow microSim (nigdy tego nie robilem wiec niech inni sie wypowiedza). :)

Obrazek
 #790464  autor: best
 14 mar 2015, 00:13
To, co jest na papierku, a w praktyce, to niestety 2 różne rzeczy. I w moim miejscu zamieszkania w praktyce różnica jest znikoma, chociaż LTE teoretycznie powinno dosłownie fruwać.
Co do karty - pozostaje wymienić. Chyba, że kupisz telefon z wejściem na dużą kartę SIM. Wtedy wszystko powinno działać.
 #790465  autor: motov3
 14 mar 2015, 00:16
best pisze:I w moim miejscu zamieszkania w praktyce różnica jest znikoma
Trzeba bylo tak od razu. W tym przypadku masz widocznie bardzo slaby zasieg LTE, wiec to by sie zgadzalo. Ale w normalnych, optymalnych warunkach - roznica jest ogromna. Tak jest u mnie. :-)

Obrazek
 #790467  autor: best
 14 mar 2015, 00:26
Bardzo słaby, to nie, ale pełnej skali jeszcze nie uświadczyłem :D. Pomimo, że moje miasto nie należy do tych najmniejszych.
 #790635  autor: czamarek
 14 mar 2015, 22:00
pomyśl o jakiś Dual Sim, możesz obniżyć koszty rozmów, lub mieć darmowy internet.
Asus Zenfone 5, albo chińskie jak Moto G2, Meizu M1 Note, JiaYu S3
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 13:05 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Autor poprosił o aktualizację tytułu tematu.
 #790762  autor: Marciak
 15 mar 2015, 18:09
A może Nokia 735? http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/11635415 . Obecnie moim zdaniem telefon ma niewielką konkurencję w tej grupie cenowej. Do podstawowych zastosowań jest bardzo dobry. System windows phone w przeciwieństwie do androida się nie zawiesza. Telefon ma bardzo dobre wykonanie, porządną obudowę z wytrzymałego plastiku ( jeden kawałek). Świetny ekran AMOLED. Bardzo dobry przedni aparat. Oferuje również LTE.
 #791121  autor: Szpady
 17 mar 2015, 13:57
MyPhone wypuszcza teraz nową serię smartphone'ów Infinity, warto rzucić okiem na ofertę bo mają ciekawe propozycje.

Valhalla!
 #793048  autor: Brzeczyszczykiewicz
 28 mar 2015, 22:54
Dziękuję za odzew. Miałem już zamawiać Lumię 735, ale udało mi się jeszcze odłożyć 200 zł a w internetach wypatrzyłem ciekawe oferty - Lumia 930 http://allegro.pl/nokia-lumia-930-black ... 70439.html Cena kilkaset zł. niższa niż ceny w sklepach :shock: W podobnej cenie widziałem Lumię 830.
Lumia 930 to produkt flagowy ( musiałem wygoglować co to oznacza ) ale zastanawia mnie brak możliwości rozbudowy pamięci, i wymiany baterii w razie problemów. Czy to są poważne uchybienia?

Jako że lubię robić zdjęcia niezłe wrażenie na mnie zrobiła Lumia 1020 z potężnym aparatem. Krótko mówiąc jestem w kropce :wink: Tyle świetnych aparatów na rynku że głowa boli.

Ostatnie pytanie. Czy w tej cenie ( 1000 zł )są lepsze smartfony robiące zdjęcia niż Lumie o których pisałem?

Edit

Całkiem przypadkowo w internetach znalazłem ofertę telefonu LUMIA 640XL. W sprzedaży ten interesujący model będzie za kilka dni. Chyba się na niego zdecyduję :mrgreen:
 #999828  autor: Brzeczyszczykiewicz
 20 cze 2018, 21:08
Witajcie.

Nie chciałem spamować, więc pozwoliłem sobie odświeżyć nieco mój stary wątek dotyczący zakupu smartrona :wink:

Po kilku latach używania 640 XL postanowiłem zmienić telefon, i system.
Wymagania:
- System : Android
- Duży wyświetlacz 5,5-6,5 cala
- Wyjście słuchawkowe. Często słucham muzyki przez słuchawki, a także przez głośniczek zewnętrzny.
- Często oglądam także różne wydarzenia sportowe, teraz akurat mundial :-D Liczę na dobrą jakość obrazu.
- Często przeglądam portale na których jest masa reklam i flashów, i mam nadzieję że mój nowy nabytek nie będzie wtedy się przycinał.


Nie używam Facebooka, nie gram w żadne gry, nie zależy mi super aparacie. Do zdjęć używam bezlusterkowca. Nie mam żadnych preferencji odnoście marki telefonu. Jestem otwarty na wszystkie firmy.

Przeznaczam 1500 zł na nowy sprzęt, a gdybym znalazł jakąś ciekawą ofertę raty 0% to nawet kilka stówek więcej.
Proszę o kilka rad. Pozdrawiam.