DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #788606  autor: piotr_92
 04 mar 2015, 12:29
Witajcie! posiadam Nexusa 4 z którego jestem bardzo zadowolony... aczkolwiek planuje go zmienić.. wiadomo Samsunga jeszcze nie ma, ale można troszke o nim powiedzieć w sieci pojawiły się opisy i prezentacje... Nigdy nie miałem Iphona i jego biorę pod uwage... nie wiem czy Plus czy zwykłego... Możecie coś więcej powiedzieć o nim? znajomy strasznie narzeka na iphona, natomiast drugi mówi, że to najlepszy tel na świecie... dzięki za opinie. Piotr
 #788747  autor: PatrykLTE
 04 mar 2015, 20:29
iP 6 , to nic nowego, cena jak zwykle z kosmosu a płacimy za nic ... Widziałem S6 na żywo i powiem MEGA wygląda podobnie jak iP6 , ale nie jest z plastiku , tylko bardzo eleganckiego metalu, no S6 ma więcej bajerów , nie wiem ile kosztuje , ale na pewno coś koło iP6 :)
 #788763  autor: Zeref
 04 mar 2015, 21:30
PatrykLTE pisze:iP 6 , to nic nowego, cena jak zwykle z kosmosu a płacimy za nic ...
Za granicą (zwłaszcza USA) cena iPhone to żaden problem bo zarabiają 3-4x więcej pieniędzy niż my. Płacisz nie za nic, tylko za iOS który jest najbardziej pożądanym systemem mobilnym. Niestety żadna inna firma nie produkuje telefonów z systemem iOS więc i trudno mówić o przepłacaniu. Android nie jest lepszy od iOS, ani iOS nie jest lepszy od andka. Nie ma czegoś takiego, jak najlepszy telefon czy system - to ty decydujesz, co jest najlepsze.
Ja bym wybrał z dwojga złego Galaxy S6 bo zależy mi na lepszym aparacie i androidzie, ktoś inny iPhone bo chce iOS-a z powodów dla siebie ustalonych.

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #788777  autor: piotr_92
 04 mar 2015, 22:23
Dlatego pytam ludzi którzy mają IPhone ;).. Nigdy nuw miałem IOS i nie wiele wiem o tym systemie... Nie wiem jak aplikacje itp Itd wiec proszę o więcej opinii
 #788823  autor: vonski
 05 mar 2015, 09:18
Jakbyś jeszcze napisał czego wymagasz od telefonu i do czego go używasz, to by można coś powiedzieć.
Aplikacje jak aplikacje, te z iOS są zazwyczaj ciut lepiej dopracowane (bo pisane na sprzęt jednego producenta a nie 100), bardziej spójne graficznie, często tez nieco droższe. 95% programów znajdziesz zarówno na Androida jak i iOS.
Dla mnie największą niewygodą Apple jest przywiązanie do iTunes, którego wręcz nienawidzę, oraz zamknięty system bez większych możliwości modyfikacji. ratunkiem jest Jailbreak, ale nie każdy chce się w to bawić.
 #788874  autor: piotr_92
 05 mar 2015, 12:00
Wymagam dobrego wyświetlacza, aparatu i wykonaia.. no i żeby to wszystko ładnie,płynnie i szybko śmigało :) możesz coś więcej powiedzieć na temat ITunes ? albo Jailbreak ? :)
 #788904  autor: vonski
 05 mar 2015, 14:08
Jailbreak to w skrócie "złamanie" systemu w celu instalowania aplikacji z innego źródła niż AppStore. Resztę znajdziesz u wujka google, podobnie jak iTunes.

O aparacie i wyświetlaczu S6 póki co nikt Ci nic nie powie, bo sprzęt musi trafić do sprzedaży, i to w sklepowej wersji. Wykonanie według opinii z targów MWC jest doskonałe.
 #789117  autor: PatrykLTE
 06 mar 2015, 09:41
Jeśli wymagasz dobrego wyświetlacza , aparatu, płynności, to zdecydowanie bierz S6 , wyświetlacz w iP6 jest żałosny, widziałem, i powiem że niektóre samsungi ze średniej półki mają lepszy :P
 #789175  autor: vonski
 06 mar 2015, 13:52
PatrykLTE pisze:wyświetlacz w iP6 jest żałosny
Raczej miałeś w rekach atrapę niż iP6.. albo podróbkę.
Co by nie mówić o ajfonach, to ekrany mają świetne: jasne, kontrastowe, bardzo równomiernie podświetlone, a przede wszystkim doskonale widoczne na słońcu.
 #789183  autor: tk925
 06 mar 2015, 14:23
PatrykLTE pisze:Jeśli wymagasz dobrego wyświetlacza , aparatu, płynności, to zdecydowanie bierz S6 , wyświetlacz w iP6 jest żałosny, widziałem, i powiem że niektóre samsungi ze średniej półki mają lepszy :P
Wyświetlacz żałosny ? to raczej żałosna twoja opinia :D , nie wiesz chyba sam co widziałeś.
fakt że ten w Galaxy jest lepszy ale na pewno iPhone nie ma złego a bardzo dobry wyświetlacz.

Wracając do tematu to co można powiedzieć o telefonie który jeszcze nie jest w sprzedaży, druga sprawa to ciężki wybór. Samsung w końcu wygląda bardzo dobrze, ale cena to chyba przebije iPhone szczególnie wersja Edge.
 #789200  autor: PatrykLTE
 06 mar 2015, 15:49
Nie miałem podróby, byłem na targach więc nie ma takiej opcji, iphone 5 miał piękny wyświetlacz, ale 6 to porażka, rozdzielczość i barwy, jak za taką kasę , proszę Cie ....