DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #787443  autor: Wojt3q
 26 lut 2015, 14:30
Witam! Poszukuję czegoś ze średniej półki cenowej...być może będę przedłużać abonament w Play, ale jeszcze się nad tym zastanowię. Generalnie w moim zasięgu w abonamencie są telefony za około 700zł (sugerując się cenami z allegro). Myślę też o czymś właśnie z allegro...pod warunkiem, że albo używany i na gwarancji, albo z dobrego źródła i na gwarancji w przypadku nowego.

Tak naprawdę korzystam ze wszystkiego po trochu (trochę internetu, trochę gier, trochę rozmów i smsów, czasem filmy online, trochę muzyki). Dodatkowo, zależy mi na dobrym aparacie i dobrej baterii. Zależy mi również na dobrym/bardzo dobrym rejestrowaniu dźwięku (często nagrywam próby z zespołem :)). Aktualnie posiadam Lumię 720, w sumie mi ten telefon wystarcza, z tym że ma chyba za mało RAM-u, bo czasem zdarza się, że jakaś aplikacja się zamknie albo nie potrafi obsłużyć zasobożernych stron i przeglądarka gasi się.

Biorę pod uwage:
-Xperia M2
-Lumia 735
-Blackberry Z3
-Blackberry Z10
-LG G3 s
-Motorola Moto G
-Lumia 920/925 (rozważam też 830, ale słyszałem że jest gorsza od 920 i 925, a jest droższa).
-Może coś od HTC? Znajomy mocno polecał tę markę.
 #787455  autor: Invi.
 26 lut 2015, 15:03
M2 - telefon ok, ale szału brak
735 - nie znam się
bb z3/z10 - właśnie dzisiaj wyjmuję swojego sima i przekładam go do nowego sprzętu. Nie powiem żadnego złego słowa o z10. Jesli chodzi o płynność to jest wzorowa, przez 7 miesięcy tylko raz musiałem go restartować przez wyjęcie baterii (ustalanie trasy w navi + janosik, właśnie w tym momencie ktoś musisał zadzwonić ;P). Filmy ok, dwa mikrofony redukują szumy.
g3s - sprzęt całkiem ok, najlepszy android z tych, które podałeś
moto g - jesli I-gen to odpada ze wzg. na tragiczny aparat
920/925 - raczej 925, płynność ok, aparat świetny

HTC rzeczywiście robi kozackie telefony, ale nie w tym budżecie
 #787469  autor: Wojt3q
 26 lut 2015, 16:05
Invi. pisze: właśnie dzisiaj wyjmuję swojego sima i przekładam go do nowego sprzętu.
W sensie, przesiadasz się z Z10 na Z3? Czy na coś innego?
Invi. pisze:moto g - jesli I-gen to odpada ze wzg. na tragiczny aparat
Raczej mialem na myśli Moto G 2014 :)

Lepiej kupić nowego średniaka (L735) czy starszego flagowca (L925)? To samo pytanie dotyczy Androidów.

Macie jeszcze jakieś swoje propozycje prócz tych podanych przeze mnie telefonów?:)
 #787558  autor: jacekp03
 27 lut 2015, 01:19
Jeśli chodzi o l735 z własnego doświadczenia mogę ci ze się nie zawiedziesz :)
 #788308  autor: Wojt3q
 03 mar 2015, 00:27
Też wezmę pod uwagę. W sumie ładna rzecz, ten Asus.