DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #780263  autor: mroowa
 24 sty 2015, 20:55
Witam,

Przyszedł czas i na mnie - poszukuję pierwszego smartphona.
Potrzebny mi przede wszystkim do płynnego i sprawnego korzystania z internetu, poczty.
Ważna też jest dla mnie dobra bateria - nie chciałabym musieć ładować go codziennie.
Nie planuję grać na nim w jakieś rozbudowane graficznie gry, ale dobrze by było gdyby nie miał problemów z obsługą paru aplikacji. GPS nie zaszkodzi - często się gubię :D

Aparat, no właśnie. Byłoby dobrze, gdyby był dobry. Jaką jakość zdjęć da mi 5mpix?

Wstępnie przymierzam się do wspomnianego w tytule sony xperia e3.
Jego plusy: LTE, cienki, procesor 4-rdzeniowy, z opisu wygląda na to, że bateria niezła, ciekawe jak to wyjdzie w praktyce.

Na minus: no wspomniane 5 mpx aparatu. Dość duży.

Na coś jeszcze powinnam zwrócić uwagę? Może znajdę w tej cenie coś lepszego (z lepszym aparatem i niegorszymi pozostałymi parametrami)?

Myślałam też o LG L9 II, ale jest bez lte

http://www.telepolis.pl/porownanie,4,7, ... 586,2451,0
 #780264  autor: mroowa
 24 sty 2015, 20:58
Aha, piszę ok. 600 zł, bo gdybym np. za 50 zł - 80 zł więcej miała dostać coś o wiele lepszego, to może to przemyślę i jakoś przełknę.
I raczej nie skuszę się na używany, sprowadzany z Chin czy innego końca świata.
 #780272  autor: best
 24 sty 2015, 22:03
Lepszy będzie L90. Jest mniejszy i ma większy ekran. Bateria bez problemu trzyma 2-3 dni.
 #780277  autor: mroowa
 24 sty 2015, 23:20
Dzięki, wygląda ciekawie, jeśli odrzucę LTE.

A warto trzymać się tego LTE? Czy doaje dużą różnicę w prędkości przeglądania internetu?
 #780284  autor: m.sta
 25 sty 2015, 01:55
Rożnica na korzyść LTE oczywiście jest ale nie na tyle znaczna żeby robić z tego warunek konieczny.

Ja tam nie miałem jeszcze nigdy przypadku żeby prędkość H+ było do czegoś zbyt niska.