DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #779318  autor: Rododendronik
 20 sty 2015, 12:56
Witajcie! Proszę o pomoc. Potrzebuję na gwałt nowego telefonu, nie chce wydać dużo (max. 700zł), bo nie uważam, żeby był w tym sens. Obowiązkowo musi to być telefon z gwarancją - będę szukała wśród kilkutygodniowych używek, ale i tak głównie będę bazowała na telefonach ze sklepu, gdyż po moich wczorajszych poszukiwaniach nie znalazłam ani jednej opłacalnej oferty. Ale wróćmy do tematu - chcę, żeby telefon miał również przedni aparat, lepiej żeby miał więcej niż 0,3mpx. Oczywiście super jakość zdjęć mile widziana ;) Raczej z obsługą mikroSIM, ale nie obowiązkowo (może uda mi się jutro znaleźć przejściówkę), ale obowiązkowo ma mieć slot na kardę mikroSD! Chciałabym Androida 4.4 i wzwyż ;) (tak, marzy mi się lizaczek :P ). No i nie monstrualnych rozmiarów, nie więcej niż 5 cali ekranu (ale więcej lub równe 4,3). RAM 1gb minimum.

Nie modyfikuje systemów bardziej niż instalowanie launcherów ( :oops: ) i nie gram w gry.

Moje typy to LG G2 Mini / LG L90 - tutaj kwestia, która przeważy, tak myślę, to ta nieszczęsna mikroSIM. Jak znajdę przejściówkę, to myślę, że wezmę LG L90, choć wiele głosów mówi, że G2 Mini ma szansę na Lollipopa. Choć dzisiaj spotkałam się też z pogłoską, że L-ki mogą też dostać. Nie wiem, nie bardzo się znam :oops:
Motorola Moto G 2 generacja, ale raczej ze względu, że dużo osób stawia ją na równi z G2 mini. Niestety cena tutaj przekracza mój pułap. Do tego wiele osób chwali androida bez nakładki, inni narzekają, że jej nie ma. Wczoraj bawiłam się tym telefonem i sprawia wrażenie trochę przestarzałego... Czy to właśnie o ten czysty android chodzi?
Dzisiaj natrafiłam na ASUS ZenFone 5 i bardzo mnie kusi, ale boje się jakości wykonania. G2 Mini jest miła w dotyku (choć te guziczki z tyłu...), LG L90 wydawała mi się bardziej plastikowa, Motorola w ogóle wydawała mi się trochę taka zabawkowa... Jutro może uda mi się zobaczyć Asusa na żywo, ale do tego czasu chętnie poczytam opinie na jego temat.
Podoba mi się wizualnie Huawei G6, ale boli mnie brak spisu aplikacji/menu, ale myślę, że dałoby radę to załatwić launcherem, który i tak prawdopodobnie pójdzie w ruch.

I to tyle z moich typów :) Ogólnie bardzo zwracam uwagę na nakładkę producenta na Androida, kompletną pomyłką jest dla mnie HTC BlinkFeed, totalnie bezużyteczna dla kogoś, kogo nie kręcą kanały i podglądanie fejsa co trzy sekundy. Samsung też trochę do kitu. Za to bardzo lubię HTC z wyglądu zewnętrznego ;)

To tyle co mogę powiedzieć o moich preferencjach. Będzie mi bardzo miło, gdyby ktoś mógł mi coś doradzić/odradzić.
 #779640  autor: hdfunpack
 21 sty 2015, 14:35
Pamiętaj że o realizacji gwarancji w serwisie decyduje dowód zakupu, czyli faktura VAT 23%.

Myślę że najlepszym wyborem będzie LG G2 Mini - bez problemu go znajdziesz w sklepach za 700zł. No i dostanie on lollipopa, a L 90 nie.

Motorola jest bardzo dobrym telefonem, ale jak chcesz z gwarancją to raczej w tej cenie nie dostaniesz.
 #779665  autor: best
 21 sty 2015, 16:18
hdfunpack pisze:Myślę że najlepszym wyborem będzie LG G2 Mini - bez problemu go znajdziesz w sklepach za 700zł. No i dostanie on lollipopa, a L 90 nie.
Masz jakieś potwierdzone informacje, że coś poza dużymi G2 i G3 go dostanie?
Ale i tak tutaj bym raczej wziął G2 mini.
 #779681  autor: Ventussi
 21 sty 2015, 17:49
Niedawno kupiłem G2 mini i moim zdaniem był to świetny wybór w tej cenie.
 #779692  autor: Rododendronik
 21 sty 2015, 19:07
Wzięłam G2 Mini ;) Czekam na przesyłkę
best pisze:
hdfunpack pisze:Myślę że najlepszym wyborem będzie LG G2 Mini - bez problemu go znajdziesz w sklepach za 700zł. No i dostanie on lollipopa, a L 90 nie.
Masz jakieś potwierdzone informacje, że coś poza dużymi G2 i G3 go dostanie?
Ale i tak tutaj bym raczej wziął G2 mini.
.
Na wielu stronach internetowych sama spotkałam się z tą informacją, ale na ile one są wiarygodne i potwierdzone - nie mam zielonego pojęcia. Będzie miło, gdy dostanie, podoba mi się wizualnie ;) (bycie babą jest proste jak budowa cepa, grunt że ładne :D)
 #779708  autor: Ventussi
 21 sty 2015, 19:42
Tylko do przycisków z tyłu trzeba się przyzwyczaić, ale to kwestia kilku dni.