DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #778501  autor: Tenebrexis
 16 sty 2015, 23:56
Witam,

Zarejestrowałem się na tym serwisie, ponieważ potrzebuję pomocy przy dobraniu odpowiedniego telefonu dla mnie, a gdzież indziej znajdę większych specjalistów niż nie tutaj. No dobrze, ale dosyć tego słodzenia, przejdźmy do konkretów :)
Pokrótce postaram się opisać na czym najbardziej zależy mi przy doborze telefonu, wedle możliwości układając wszystko od najistotniejszego dla mnie czynnika aż do tych opcjonalnych.
Cena nie gra roli (dopiero później będę sprawdzał/kombinował gdzie w jakim abonamencie je dostane), ale prosił bym w miarę możliwości o dodanie alternatywnych, tańszych opcji

- bardzo dobry procesor i ram(?) - jeśli się mylę to mnie poprawcie: te parametry odpowiadają za to żeby telefon śmigał jak rakieta nawet przy odpalonych kilku kartach internetu no i żeby gry chodziły płynnie
- najszybsze wi-fi (to się chyba nazywa ac?)
- koniecznie android
- duży wyświetlacz, powiedzmy min. 5 cali,
- możliwość oglądania filmów i zdjęć w HD
- telefon który pomieści co najmniej 16 gb danych - może mieć nawet 2 gb pamięci, byle była możliwość dokupienia karty, tak, aby łącznie było te min. 16 gb)
- możliwość odbioru LTE,
- posiadanie aparatu (obojętnie jaki, byle by był), nie musi być drugiego, frontowego
- dotykowy, bez QWERTY
- radio, budzik, kalkulator
- fajnie by było gdyby miał USB 3.0 (nie jest to warunek konieczny)

Moje osobiste preferencje jeśli chodzi o marki: HTC > Sony > Samsung (absolutnie wykluczam Nokie i Iphone'y, reszta ujdzie)

Jakie telefony byście Państwo polecili odnosząc się do wyżej wymienionych parametrów?
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam :)
 #778691  autor: Tenebrexis
 17 sty 2015, 20:42
Owszem, dodałem :P

"Cena nie gra roli (dopiero później będę sprawdzał/kombinował gdzie w jakim abonamencie je dostane), ale prosił bym w miarę możliwości o dodanie alternatywnych, tańszych opcji"
 #778843  autor: kokos-
 18 sty 2015, 14:49
Ja ze swojej strony proponuje One + One z pamięcią 64 GB.
Doby stosunek ceny do jakości. I parametry ma dość dobre ;)
 #778994  autor: Tenebrexis
 18 sty 2015, 23:11
No proszę, nie słyszałem o tym OnePlus a wydaje się całkiem spoko. Pytanie czy faktycznie jest taki fajny jak go malują :P

P.S.
Mam nadzieję, że to nie wszystkie sugestie dot. wyboru telefonu jakie uda mi się tu uzyskać ^^
 #778995  autor: kokos-
 18 sty 2015, 23:14
Pytaj na forum vonski on takiego ma i sobie chwali.