DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #771870  autor: pekulski104
 20 gru 2014, 20:45
Witam nie wiem jaki telefon wybrać telefon ma szybko chodzić nie zacinać się aby aplikacje w miarę chodziły i przeglądanie internetu. Telefon nie może być za duży ma być poręczny ostatecznie do 5 cali najlepiej 4.

Osobiście myślałem nad:
HTC Desire 610
Samsung Galaxy Grand Neo
HTC Sensation XE

Niektóre nie mają internetu LTE jak to jest z tym internetem warto go mieć?
 #771882  autor: xxjanosik
 20 gru 2014, 21:15
HTC Desire 610. Samsungi się mulą, a Sensation jest za stary.
Wadą Desire 610 są karty nanoSIM z iPhonów.
 #771886  autor: pekulski104
 20 gru 2014, 21:21
xxjanosik pisze:HTC Desire 610. Samsungi się mulą, a Sensation jest za stary.
Wadą Desire 610 są karty nanoSIM z iPhonów.
Hmm.. czyli bardziej celować w HTC niz samsungi
Karty pamięci :
microSD, microSDHC, microSDXC (do 128 GB) czyli nie koniecznie :)

Tylko ta opinia trochę mnie zniesmacza

"Niestety zakup bardzo nietrafiony, co prawda wykonanie fizyczne i właściwości urządzenia spod znaku HTC są dobre, szczególnie dźwięk, to kamera np. jest dość żenująca.
Kamieniem u szyi nie jest jednak sprzęt, tylko oprogramowanie, szmelc od HTC żre PAMIĘĆ jak oszalały a nic zasadniczo nie daje.
Bloatware jedno wszystko razem. Dodatkowo bardzo ciężko ten syf usunąć i naprawdę trzeba się znać na poziomie pro żeby to zrobić.
Temat zabiło używanie słuchawek, o ile ich jakość jest niezła to nie ma tu safe sound, innymi słowy słuchasz sobie muzyczki a tu urywa ci uszy (i to dosłownie) bo ktoś do ciebie zadzwoni."

Oczywiście oprócz tych telefonów możecie proponować mi inne to nie tak że tylko z tych mam wybrać :) ktoś jeszcze jakieś rady sugestie ?
ktoś jeszcze jakieś rady
 #771923  autor: onifer2
 21 gru 2014, 00:18
Cena 700-800zł i HTC 610 który nie grzeszy ani jakością wykonania ani rozdzielczością ekranu? Ja bym odrzucił tą propozycję.

W cenie do 800 zł postawiłbym na coś z wyświetlaczem HD.
Najpłynniejsza będzie tu Motorola Moto G 2014 (2 generacji). Możesz też śmiało brać pod uwagę takie telefony jak Xperia T3, Asus Zenfone 5- wszystkie te trzy dostaną aktualizację do Androida Lollipop (HTC 610 raczej bez szans).
A może coś na Windowsie, np. Nokia 925, sprawdzony model, genialny wyświetlacz i aparat- zgrabny ekran 4,5 cala.
 #771955  autor: malinka1978
 21 gru 2014, 09:26
LG mini ja posiadam od miesiąca.telefon przyzwoicie wykonany.szybko działa lte.
Bateria u mnie 1.2 dni.muzyka średnia, wolałabym lepsza.Nie zawsze u mnie działa sprawnie dotyk.i kncok Kock. Zdjęcia dla mnie przyzwoite, czyli nie mam zastrzeżeń.zasięg anteny skacze, raz ma 2 kreski zaraz 5.
Telefon dla mnie przeciętny jak za 700 zł.
 #771968  autor: pekulski104
 21 gru 2014, 11:43
onifer2 pisze:Cena 700-800zł i HTC 610 który nie grzeszy ani jakością wykonania ani rozdzielczością ekranu? Ja bym odrzucił tą propozycję.

W cenie do 800 zł postawiłbym na coś z wyświetlaczem HD.
Najpłynniejsza będzie tu Motorola Moto G 2014 (2 generacji). Możesz też śmiało brać pod uwagę takie telefony jak Xperia T3, Asus Zenfone 5- wszystkie te trzy dostaną aktualizację do Androida Lollipop (HTC 610 raczej bez szans).
A może coś na Windowsie, np. Nokia 925, sprawdzony model, genialny wyświetlacz i aparat- zgrabny ekran 4,5 cala.
Co do Motoroli zdecydowanie za droga.
Xperia T3 jak dla mnie zdecydowanie za duży te 15 cm Asus Zen fone 5 to samo Lumie kolega miał i mu strasznie muliła.

Obstawiałbym jeszcze jednak na to LG g2 mini tylko jest jeden minus nad rozdzielczością ekranu się zastanawiam niestety jest tu 540 x 960 px a nie 720 x 1280 różnica pewno będzie. Najlepiej żeby był to telefon z takimi parametrami jak ten tylko rozdzielczość większa nie wiem znajdzie się coś takiego czy nie :mrgreen:
 #771979  autor: onifer2
 21 gru 2014, 12:53
Lumia 925 i mulenie? Niemożliwe.
To bardzo płynny telefon z parametrami bardzo dobrymi biorąc pod uwagę Windows- skądinąd system najbardziej płynny z możliwych. Pod względem płynności, dopiero topowe dwa razy droższe telefony na Androidzie potrafią dorównać tej Nokii. Ale rozumiem, że nie każdy chce Windowsa użytkować.

Motorola Moto G 2014 zbyt droga? Przecież na aukcjach chodzą nówki nawet za 729 zł ostatnio widziałem, a Twój przedział 700-800zł, to ja już tu czegoś nie kumam.

Albo napisz wprost, że szukasz telefonu poniżej 700 zł, albo się zdecyduj jaki masz budżet:)

G2 Mini ja bym nie brał- generalnie nic z rozdzielczością poniżej HD. Chyba, że Ci nie przeszkadzają piksele, mnie tak:)
Ale jeśli chcesz coś niezbyt dużego rozmiarowo, z rozdzielczością HD i poniżej 700 zł- to będzie ciężko. Bo raczej obecnie jest tendencja do produkowania wielkich gabarytowo modeli.
 #772086  autor: pekulski104
 21 gru 2014, 20:51
SAMSUNG Galaxy S III Neo GT-I9301 jest za 800 zł chyba lepszy będzie od LG G2 Mini ?? jest tylko 80 zł droższy samsung

lg rozdzielczość: 540 x 960
samsung rozdzielczość: 1280 x 720
lg procek : 1,2
samsung : 1,4
pamiec wewnętrza w samsungu 16 tam 8
ramu w samsungu 1,5 tam 1

To dlaczego tylko roznica 80 zł ?
 #772092  autor: onifer2
 21 gru 2014, 21:24
Nie polecam S3 w wersji Neo.
To taka okastrowana wersja zwykłej S3. Gorszy procesor, już Qualcomm a nie Exynos. 1,5 GB RAM przy ciężkiej nakładce Touch Wiz nie zachwyca.
Muzycznie gorzej niż w klasycznej S3, aparat też robi dużo gorsze fotki. Ot takie odgrzewane kotlety aby nabić dodatkowych klientów.

Jeśli chcesz już iść w stronę Samsunga S3 to tylko wersja LTE z 2GB RAM. To już chodzi całkiem płynnie a niewiele dopłacasz w stosunku do S3 Neo.

Ale moim zdaniem idziesz w złą stronę. Jeśli telefon ma być przede wszystkim płynny, nie zacinająćy się to w tym budżecie zrezygnowałbym w Samsunga a szedł w coś z lekką nakładką lub czystym Androidem.
Motorola, Asus, Xperie, Nexusy.
Rozważyłbym też jednak Lumie.
 #772118  autor: pekulski104
 21 gru 2014, 22:53
Jeśli chodz o xperie m2 to one też wyświetlacza hd nie mają a t3 ma wyświetlacz to pewno ją byś bardziej polecił niż mt2 ? tylko chyba cena wysoka od 900 zł ? + (bez lte) chyba że oprócz tego jakieś inne marki polecasz xperi
 #772134  autor: onifer2
 21 gru 2014, 23:34
Jeśli chodzi o Xperię T3 to obecnie jest do kupienia czysta niebrandowana wersja w oficjalnym sklepie za 820 zł.
Jeśli brandowane nówki od kogoś kto sprzedaje z abonamentu to można szukać okazji spokojnie w cenach 700-750zł.
U mnie w domu żona użytkuje T3- polecam z czystym suemieniem.
 #772233  autor: onifer2
 22 gru 2014, 10:56
Xperia T3 lepsza, bo lżejsza nakładka- płynniejsza.
Zwykła S3 ma tylko 1GB RAM, przy ciężkiej nakładce muli niemiłosiernie. Choć trzeba przyznać że S3 robi lepsze fotki niż Xperia T3, ale kosztem płynności.
Ja bym brał Xperię T3 a z S3 tylko wersję LTE z 2GB RAM.

Xperia T3 właściwie ciężko znaleźć jakieś słabsze strony. Jakość zdjęć bardzo dobra w dzień, przyzwoita wieczorem w pomieszczeniach.
Płynność bez zacieć, wszystko chodzi sprawnie. Świetny ekran z bardzo dobrymi kątami widzenia, świetne odwzorowanie barw. Duży ekran pozwala na komfortowe przeglądanie internetu, filmików, zdjęć. Dźwięk naprawdę dobry jak na pojedynczy głośnik. Dobre wykonanie, bateria z funkcją Stamina działa bardzo przyzwoicie. Czego chcieć więcej za 800 zł. W porównaniu z Xperią M2, to niebo a ziemia.
 #772283  autor: onifer2
 22 gru 2014, 14:12
To bierz Motorolę Moto G 2014 (2 generacji), jest zgrabniejsza, podwójny sim, głośniki stereo z przodu, bardzo płynny telefon, Android nowy już w styczniu.

A jak nie to dołóż i bierz za ok. 900 zł S3 LTE. Więcej propozycji w tym budżecie nie widzę.
 #772295  autor: amichalowicz
 22 gru 2014, 14:47
Podepnę się pod temat, ponieważ szukam telefonu w podobnych kryteriach.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=79318

Telefon nieduży 4,0-4,7" max 130-135 mm. Z różnych postów wyczytałem, że proponuje się:

-Samsung Galaxy S3 LTE
-Blackberry Z10 STL100-2
-LG L90
-Nokia Lumia 925

Czy są jeszcze jakieś inne telefony godne polecenia? Budżet do 1000zł