DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #771769  autor: Kedzior86
 20 gru 2014, 13:26
Witam, przyszedl czas na zmiany, moj obecny telefon iphone 3gs juz sie postarzal i chcialbym sie przesiasc na cos mlodszego:P

Pobawiłem sie telefonem samsung s3 i mi sie bardzo spodobal ale jest troche za drogi jesli chodzi o nowe sztuki. Jest coś podobnego tylko troszke tańszego? :)

moje wymagania:
telefon do 600zł fajnie jak by był nowy bo niechcialbym kupic uzywki z padnieta bateria ale kto wie
plynne dzialanie bez zawieszania.
dobra bateria.
lampka flash
wyswietlacz minimum 4,5" ale 4,8" bylo by idealnie
aparat mi jakis super potrzebny niejest wiec to bez roznicy
telefon bedzie uzywany na oryginalnym sofcie wiec fajnie jak by przez jakis czas byl jeszcze wspierany aktualizacjami.

telefon bedzie służył do przeglądania internetu, jako nawigacja (google maps wystarczy) czasem jakas gra.

Przegladałem i w oko najbardziej mi wpadły

Goclever INSIGNIA 500 oraz Alcatel One Touch Pop C9
ktorego byscie mi doradzili?

Pozdrawiam


*post edytowałem żeby nierobic zbednych nastepnych tematow
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 02:51 przez Kedzior86, łącznie zmieniany 2 razy.
 #771782  autor: Kedzior86
 20 gru 2014, 14:53
a jak z wytrzymałościa? kiedys posiadalem dwa telefony z LG i ich jakosc byla tragiczna, szybko padaly. Dlatego niemam za bardzo przekonania do LG
 #771793  autor: hdfunpack
 20 gru 2014, 15:16
Jakość wykonania jest dosyć dobra, matowa, chropowata klapka. Jak z wytrzymałością to nie wiem, ale pewnie tak jak większość dzisiejszych smartfonów.
 #771794  autor: Kedzior86
 20 gru 2014, 15:24
a czy jakies jeszcze inne telefony móglbyś polecić z samsunga może cos?
 #771813  autor: Kedzior86
 20 gru 2014, 16:47
fajnie jak by byl dualsim zeby mozna bylo karte aero2 wrzucic
 #772003  autor: hdfunpack
 21 gru 2014, 15:02
Z samsunga na pewno nie, bo w tej cenie telefony tej marki to totalna porażka - ciągle się zacinają, przez głupią nakładkę systemową, której tanie telefony nie są w stanie płynnie obsłużyć.

Z dual sim może być Lumia 630, ale nie ma flasha.
 #772024  autor: Kedzior86
 21 gru 2014, 16:58
Bylem dzisiaj w media markt i spodobal mi sie ALCATEL ONE TOUCH POP C9
Ma mtos z tym telefonem jakies doswiadczenia?
 #772171  autor: Kedzior86
 22 gru 2014, 02:48
spodobal mi sie jeszcze Goclever Insignia 500 ma 2baterie w zestawie.

w sumie zastanawiam sie nad tym:

Goclever Insignia 500

czy

Alcatel One Touch Pop C9


takie pytanko czy na wyswietlaczu 5,5" da rade pisac jedna reka?:P
 #772192  autor: ciekawy
 22 gru 2014, 08:59
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/o ... op-C9.html

bateria mocna rzuca się w oczy 2500 mAh,
dual sim,
android 4,2,2

kupisz za plus minus 600 zł

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/goclever/ ... a-500.html

1750 mAh bateria, słabsza niż w tym telefonie wyżej,
android 4,2,
dual sim,

kupisz za plus minus 500 zł,


http://www.mgsm.pl/pl/katalog/prestigio ... 3-DUO.html

bateria 1700 mAh,
android 4,4,
dual sim,

kupisz za plus minus 400-500 zł ten przedział,

czy dasz radę pisać jedną ręką, zależy od umiejętności :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 09:18 przez ciekawy, łącznie zmieniany 2 razy.
 #772193  autor: Kedzior86
 22 gru 2014, 09:14
do goclevera jest dodatkowa bateria 4000 ktora trzyma bardzo dobrze bo ta niejsza sie do niczego nienadaje z tego co wyczytalem. niestety troche wyglad sie pogrubia na tej duzej bateri i urzadzenie niejest takie smukle. ale cos za cos brzdki wyglad ale za to tydzien bez ladowarki hehe
 #772200  autor: Kedzior86
 22 gru 2014, 09:29
chodzi mi o to ze po zalozeniu tej wiekszej bateri wyglad jest gorszy bo telefon sie robi ceglasty

wydaje mi sie ze noszenie go w kieszeni niebedzie nalezalo do przjemnych z ta powiekszona bateria
plaskiego telefonu sie tak nie odczuwa


niestety niemam mozliwosci zeby zobaczyc telefon na zywo to by ulatwilo wybor ;/
 #772202  autor: ciekawy
 22 gru 2014, 09:39
to może ten alcatel ?

ma baterie 2500 mAh,

a w tym Goclever możesz mieć tą normalną baterię + tą 4000 mAh jako zapasową jeśli się wybierasz w dalszą podróż, zmieniasz jeśli ta słabsza bateria się wyładuje, może to jest rozwiązanie
 #772203  autor: Kedzior86
 22 gru 2014, 09:43
tylko z tego co wyczytale to ta standardowa bateria trzyma pol dnia wiec uzytkowanie jej mija sie z celem. jezeli goclever to tylko na tej duzej.


jak myslisz ile taka bateria w alcatelu powinna wytrzymac? jesli wytrzymala by z 2 dni to mysle ze niebylo by tragedi
 #772204  autor: ciekawy
 22 gru 2014, 09:48
zależy jak intensywne korzystasz ze smartfona, jak średnio to ta 2500 mAh dwa dni powinna wytrzymać ale jak intensywnie korzystasz ze smartfona to nawet codziennie możesz ładować i tu ta bateria 4000 mAh wychodzi bardzo korzystnie, a z kolei różnica między baterią 1700, a 2500 zł jest ale nie tak duża jak między baterią 2500 mAh, a 4000 mAh,

nie jest tak źle, jak ktoś napisał, że standardowa bateria trzyma pół dnia to napewno chodziło o intensywne użytkowanie, dzień powinna wytrzymać,

masz jakiś link do tej bateri 4000 mAh ?
skoro ją dodają do tego modelu to może dostosowali ją tak, żeby się mieściła w telefonie, może jest cięższa i nie odpycha obudowy ?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 09:56 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.
 #772210  autor: ciekawy
 22 gru 2014, 10:06
obejrzałem ten test, brałbym na 100% ten telefon,

bo tak

bateria i tak po czasie w każdym telefonie się osłabia, a tu w tym Goclever masz dwie baterie,

1700 mAh standard do niedawna w smartfonach, baterie nie osiągały nawet 2000 mAh i ludzie używają takich nawet dziś i ładują codziennie, dają radę takie smartfony,

bateria 4000 mAh, no fakt, obudowa grubsza ale za to telefon wygląda po ludzku, jak jest potrzeba dłuższych rozmów i dłuższego użytkowania to bateria jest jak znalazł, jeśli nie będziesz mocno trzepał telefonem to nie wypadnie no ale która bateria nie wypadnie jeśli się tak zrobi jak on na teście,

mnie przekonuje tak mocna bateria jak 4000 mAh i dodatkowa obudowa, zawsze jest wybór którą baterię chcesz, jak dla mnie to rozwiązanie jest na plus
 #772213  autor: Kedzior86
 22 gru 2014, 10:13
na plus jeszcze jest to ze bateria w tym telefonie jest wyjmowana, w alcatelu niestety jest ona na stale.

troszke niepodoba mi sie to ze ma 5" a w porownianiu do alcatela 5,5" jest praktycznie taki sam gabarytowo


jednak nizsza cena o jakies 100zl, wytrzymalsza bateria i lepszej jakosci ekran mnie troche kusza