DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #770361  autor: kompleksowy
 15 gru 2014, 08:09
Szukam klasycznego telefonu do dzwonienia dla rodzica w kwocie do 250 zł. Najważniejsze cechy które powinien posiadać to:
dobra bateria
przyzwoity wyświetlacz z większą czcionką
solidna obudowa
trzymanie zasięgu

Zastanawiam się nad: Nokia 206, Nokia 208, Samsung S5610. Myślałem jeszcze o Solidzie B2710 lub C3350 ale w tej cenie to tylko chińczyki.
Szukam nowego telefonu. Co proponujecie?
 #770363  autor: ciekawy
 15 gru 2014, 08:16
może stara dobra Nokia 6310i ? za 200 zł nie powinno być problemu z kupnem w tej cenie,nie wiem czy nowe ale może znajdziesz odnowione,

Solid też jest dobym pomysłem, wytrzymała bateria i telefon
 #770475  autor: sa
 15 gru 2014, 17:10
Nie łapie ani trochę lepiej od wytypowanych,mam 206 i zasięg trzyma b.dobrze.i bateria też bardzo dobra ,ale obudowa solidna jakoś nie jest ,no i nie ma wejścia usb i tu lepszy jest 208 bo ma oprócz gsm też 3g ale tam z kolei trzeba wycinać kartę do microsima a reszta funkcji praktycznie to samo co 206 z tym że 208 ma słabszą baterie ,bo jest to właśnie telefon z 3g a te szybciej padają tj do 5 dni wytrzymałości,a 206 z 8 dni wytrzyma.No i solidy mają dużo lepszą obudowę.Z tym ze w samsungach nie ma Powiększanej czcionki a nokie mają i to zarówno 206 jak i 208 wiec decyduj co brać obudowa bateria,czy czcionka...czasy gdy miało się te wszystkie funkcje razem to już przeszłość...niestety
 #770634  autor: kompleksowy
 16 gru 2014, 07:25
Dziękuję za wasze podpowiedzi.

Oglądałem wczoraj Nokie 206 i Solida B2710. Samsung rzeczywiście nie ma większej czcionki ale to solidna konstrukcja. Na Aliexpressie widziałem takie Samsungi (refurbished) w cenie ok. 200 zł. Sporo Polaków kupuje? Co myśleć o takim telefonie?

Nokia 206 wygląda fajnie. Zastanawiam się czy jej obudowa przeżyje upadek na podłogę w domu?

Nokia 208 - Telefon ma służyć wyłącznie do dzwonienia. Na 3G mi nie zależy. Nie będę musiał ciąć karty sim. Raczej odpada.
 #770679  autor: sa
 16 gru 2014, 12:15
kompleksowy pisze:Dziękuję za wasze podpowiedzi.

Oglądałem wczoraj Nokie 206 i Solida B2710. Samsung rzeczywiście nie ma większej czcionki ale to solidna konstrukcja. Na Aliexpressie widziałem takie Samsungi (refurbished) w cenie ok. 200 zł. Sporo Polaków kupuje? Co myśleć o takim telefonie?

Nokia 206 wygląda fajnie. Zastanawiam się czy jej obudowa przeżyje upadek na podłogę w domu?

Nokia 208 - Telefon ma służyć wyłącznie do dzwonienia. Na 3G mi nie zależy. Nie będę musiał ciąć karty sim. Raczej odpada.
Oczywiście że przeżyje upadek na podłogę(mam drewnianą)należy się jednak liczyć z tym że telefon, bateria i obudowa będą osobno :mrgreen: ale przeżyć jak najbardziej, mój w końcu nadal żyje i działa jak trzeba.Tylko wystrzegać się przed rzucaniem go na jakiś beton czy posadzki bo to już może być różnie.Co do solida zdania są podzielone jedni biorą i sobie chwalą inni narzekają na mulący soft i wadę głośnika(szeleszcząca membrana wodoszczelna),ale fanów tego modelu nie brakuje.I wg.mnie solid b2710 to najlepszy model samsunga dostępny na rynku z klasyczną klawiaturą(bije na głowę s5610 i s5611 funkcjami).Wadą jest brak 3,5 jacka i zużywanie się gumowej(?)osłonki na wejście usb i ładowania.aha i żeby nie było solid b2710 też ma 3g sam umts bez hsdpa i hsupa więc to dobry fon co martwi to ta czcionka ,ale jak potencjalny użytkownik miałby nosić okulary to powinien dać radę choć pisanie i odczyt smsów w tym modelu(i w ogóle u samsungów jest utrudnione dla osób ze gorszym wzrokiem.
 #771971  autor: kompleksowy
 21 gru 2014, 11:51
Za używanego Solida B2710 na polskim portalu aukcyjnym trzeba dać 120-150 zł + przesyłka.

Innym źródłem jest chiński portal gdzie jak widzę kupuje sporo naszych a ceny są zachęcające:
http://www.aliexpress.com/item/original ... 79953.html
Nie wiem tylko co w praktyce i rzeczywistości oznacza dla nich refurbisded?