DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #771113  autor: pykpyk
 17 gru 2014, 22:15
Ja sam zdecydowałem się na alphę i jeśli orange nie znajdzie żadnych przeciwwskazań do przeniesienia numeru niedługo powinienem ją mieć. LG mimo wszystko poza swoją wielkością zraził mnie dość szybkim nagrzewaniem się oraz słabą wydajnością w grach. Argument słabej baterii w dzisiejszych czasach nie przekreśla telefonu w żaden sposób - jaki problem podłączać telefon do ładowarki każdego dnia? Są też ładowarki samochodowe czy wszelkiego rodzaju power banki.
 #771267  autor: vonski
 18 gru 2014, 13:02
sgs pisze:o prawda jeszcze nie wiem jak sprawuje się bateria w Alphie podczas normalnego użytkowania, ale na podstawie wielu przeczytanych testów i recenzji, wydaję mi się, że stwierdzenie, iż bateria w Alphie przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje pół dnia, jest przesadzone.
Ale ja piszę na podstawie swoich kilku dni z tym telefonem, a nie tego co wyczytałem w sieci. I "zeznań" dwóch osób, które mają ten telefon dłużej. A w zasadzie miały, bo właśnie się pozbyły, właśnie przez baterię.
"Normalne użytkowanie" to kwestia bardzo indywidualna, ale u mnie nie wystarczało do wieczora.
 #771299  autor: jasiek.j.k.
 18 gru 2014, 14:55
Bawię tym G3 trochę krótko (dzień :) ), ale jak na razie nie żałuję, że go wybrałem. Jak dla mnie wielkość ekranu to ideał. Z jedną, dwie minimalne przycinki zauważyłem, ale i tak dla mnie jest on super. Te przyciski z tyłu są genialne, ale brakuje jednak przycisku migawki na boku telefonu. No, ale zobaczymy, jak będzie dalej :)
 #771336  autor: Zephon
 18 gru 2014, 17:07
Do mnie wczoraj HTC One jednak trafił :) Dźwięk na słuchawkach (główne kryterium) trochę głębszy/rozleglejszy i na pewno można go podkręcić głośniej niż w i9300, jakość wykonania, niebo a ziemia :D Bateria też zauważalnie mocniejsza. Jak dla mnie póki co na lekki "-" są: latarka słabiej świeci, S3 miał mocniejszą diodę, kolory na ekranie nie są takie soczyste, zwłaszcza czerń przy maksymalnym podświetleniu szarzeje, a także przy połączeniu głosowym Samsung zdawał się być nieco głośniejszy. Ale póki co mega płynnie działa :)

Btw, jest gdzieś info, kiedy będzie w wersji dla Orange, android 5.0? Obecnie chyba jest 4.4.2.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+
 #771807  autor: andrews15
 20 gru 2014, 16:16
Ja od 2 tygodni mam HTC one m7 I juz mialem go sprzedawac i doplacic do Galaxy S5 lub HTC One M8, ale przemyslalem sprawe I w sumie czego moze mi w tym telefonie brakowac? Wyglad i materialy idealne, brak przyciskow ekranowych , ktorych nie znosze, piekna nakladka Sense, szybki procek bez zwiech, wymiary idealne (nie nosze torebki, wiec nie mam gdzie schowac 6 cali), glosniki graja pieknie i sa z przodu a nie z tylu. Dodatkowym plusem sa bardzo fajne, oryginalne etui HTC , nie powiekszajace telefonu. Jedyny minus : kiepski aparat. Naprawde? Tak wszyscy pisza, byc moze jest gorszy od konkurencji, ale niektorzy pisza tak, jak by nie dalo sie go wogole uzywac.
A ja powiem tak: mialem lustrzanke i tez robila dupne zdjecia. Dlaczego? Bo prawdziwy fotograf zrobi ladne zdjecie domofonem, a ja fotografem nie jestem :) kiedys sprzedawalem aparaty I moj kierownik mowil: patrz na debili, zamiast patrzec na jakosc obiektywu to ludzie licza Mega pixele, jak by conajmniej fototapety chcieli drukowac albo pryszczy szukac na zblizeniu :)
 #771975  autor: sgs
 21 gru 2014, 12:25
Od paru dni mam alphe. Bateria wytrzymała mi ponad 4 godziny włączonego wyświetlacza przy przeglądaniu internetu i 2 godziny rozmów, dodam że to wszystko na słabym zasięgu 3G. Wynik ten uważam za niezły i zbliżony do tego, co ukazywały recenzje. Przy moim normalnym użytkowaniu do końca dnia wystarcza. Dodam, że poprzednio miałem Lg G2, który wytrzynywal mi średnio dwa dni. Pierwsze wrażenie alpha robi bardzo dobre, świetnie wykonanie, wyświetlacz i aparat.
 #771983  autor: Micho
 21 gru 2014, 13:22
A jak z płynnością? Mam na myśli słynną nakładkę :)
 #771988  autor: sgs
 21 gru 2014, 13:48
Jest szybko i płynnie, żadnych lagow do tej pory nie dostrzegłem, natomiast odnoszę wrażenie, że G2 uruchamial niektóre aplikacje o pół sekundy szybciej. Różnica jest widoczna przy ladowaniu nie z ramu dialera, gmaila i menagera zadań. Tak jak wspomniałem, różnica jest nieznaczna i wspominam o niej, bo zostałem poproszony o opinię, a i sam jestem przeczulony na punkcie responsywnosci. Dodam, że Alpha zdecydowanie mniej się nagrzewa, co uważam za spory plus, ponieważ przy dłuższym przeglądaniu Internetu w G2 robiło się niezbyt przyjemnie,dlon zaczynała być nieco wilgotna od temperatury.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę śmiało pytać :-) sam przy wyborze telefonu zadaje pytania na forach, gdzie odpowiedzi na nie uważam za przydatne przy wyborze. Pisze z telefonu, dlatego będę odpowiadał dość zwięźle.

PS przeglądam internet na 3G, wyświetlacz 4 i pół godziny, stan baterii 25%.
Dam znać jak będzie na Wi-Fi, podejrzewam że dużo lepiej.