DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #768224  autor: Red11
 06 gru 2014, 16:34
Witam, w nastepnym tygodniu podpisuje nowa umowe w Play(czekalem na swiateczne promocje, ale chyba sie nie zapowiada) i wybieram miedzy tymi dwoma smartfonami.

Zalezy mi przede wszystkim na wydajnosci i multimediach. Slyszalem opinie, ze G3 potrafi sie przyciac juz na poczatku uzytkowania? Co bedzie sie z nim dzialo powiedzmy po roku?

Co do multimediow, to telefonu jest rowniez moim przenosnym odtwarzaczem, wiec jakosc muzyki, jak i odpowiedni poziom glosnosci na sluchawkach jest dla mnie bardzo wazny. Wiele dobre przeczytalem o glosnikach w HTC? Dodatkowo czesto korzystam z internetu, gram oraz ogladam seriale, czy tez filmy, w zwiazku z tym istotna jest takze jakosc ekranu oraz czas pracy na baterii przy dosc intensywnym uzytkowaniu.

Wielkim plusem bylby tez dobry aparat, wysokiej jakosci wykonanie, wytrzymalosc (nigdy nie obchodzilem sie z telefonami jak z jakiem) oraz jakosc rozmow.

Nie wiem ,czy oba dostana aktualizacje do Lizaka, ale byloby milo.
 #768234  autor: darek638
 06 gru 2014, 17:09
Red11 pisze:Nie wiem ,czy oba dostana aktualizacje do Lizaka, ale byloby milo.
G3 już ma lizaka :mrgreen:

Nigdy więcej Play.
 #768907  autor: Mr.Pelisa
 09 gru 2014, 11:40
Podłączę się pod temat...

Czy ma ktoś jakąś sensowną alternatywę dla LG G3 bo zamierzam takowy tel. kupić i zastanawiam się czy to dobry wybór? Może lepiej dołożyć 200-300 zł. i kupić coś innego (z tego co patrzyłem to cenowo wchodzi SGS 5, SX Z3c - mniejszy od LG l9? Aktualnie posiadam LG L9 i już zamula po 2 latach ;) i chciałbym coś szybszego gdzie internet i aplikacje będą szybko chodziły, a także wykona dobre zdjęcia i żeby nie miał jakichś rażących niedoskonałości?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.
 #768924  autor: Red11
 09 gru 2014, 13:55
Ja po przeczytaniu dziesiatek testow, recenzji i rankingow zdecydowalem sie troszke dolozyc i wziac M8.
Jezeli chodzi o szybkosc dzialania, to zjada on G3 bez problemu. W dodatku bardziej podoba mi sie w nim ekran, co wielu moze zaskoczyc. Niestety wyblakla czern wygladajaca jak szary mnie skutecznie odstraszyla. Dodatkowo jest to telefon lepszy multimedialnie, a jedyna przewaga jaka G3 ma nad M8, to moim zdaniem aparat.

Co do reszty flagowcow, to SGS5 w moim przypadku odpada prze nakladke na androida, ktora jest ciezka i zasmiecona. Note 4 jest za duzy.
Z3c jest za maly, slaby stylistycznie, ma gorszy ekran i ustepuje dosc mocno multimedialnie. Ogolnie tych dwoch nie bralem nawet pod uwage.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2014, 14:21 przez Red11, łącznie zmieniany 1 raz.
 #768927  autor: martin76
 09 gru 2014, 14:19
Wydaje mi sie, ze E8 jest bardziej wytrzymaly niz M8 przez plastikowa obudowe, brakuje w nim podczerwieni, ale z tego to malo kto korzysta. Mam starego One X i jego obudowa ( w silikonowej ochronce) wytrzymala niejeden rzut i upadek na ziemie. Ogladalem kilka M7 i M8, ktore po upadku mialy pekniete ekrany i poodpadaly plastikowe oslonki glosnikow. Aluminium nie jest tak elastyczne jak plastik i to chyba powoduje ze przy upadku ekrany pekaja.
 #768930  autor: Red11
 09 gru 2014, 14:25
Dlatego juz upatrzylem sobie szklo hartowane na ekran i soczewki aparatu oraz etui. Chetnie wzialbym E8, ale ma jeszcze gorszy aparat od M8, nie wyglada to zachecajaco biorac pod uwage, ze flagowiec HTC odstaje dosc mocno od reszty stawki pod tym wzgledem.
 #768932  autor: maniek89
 09 gru 2014, 14:40
Ja mam HTC co prawda desire 500 i nic mu nie dolega jest ok ale raczej moim kolejnym telefonem nie będzie HTC, co raz zaglądam na ich fanpage i czytam komentarze ludzi - serwis tragedia, naprawiają z używanych komponentów, potrafią oddac telefon w gorszym stanie niż do nich wysłałeś. Trzeba koniecznie robić dokładne zdjęcia przed oddaniem do serwisu. Seria Desire jest jakaś chyba felerna bo sporo ludzi skarży się na samoistnie pekające ekrany, we flagowcach jakoś jest to mniej nagminny problem ale tez widziałem takie komentarze ludzi.
Mam telefon od nich rok, odpukac jest ok i mam nadzieje że wystrzyma jeszcze rok i zmienię chyba najszybciej na coś własnie ze stajni LG. Nie widziałem jeszcze tylu niezadowolonych klientów co na stronie FB HTC. Nakładka na androida HTC jest ekstra ale już przykładowo baterie czy aparaty bywaja o wiele lepsze w LG.
 #769024  autor: maleusz
 09 gru 2014, 20:19
@maniek 89 tylko ze jest przepaść między flagofcami a tańszymi tel. Niestety taka segregacja, ale dobrze że chociaż do One się przykładają. HTC serii one są godne polecenia, i w tym temacie bym też głosował na HTC(które niestety aparatem odstaje od LG).
 #769050  autor: martin76
 09 gru 2014, 22:20
E8 ma calkiem dobry aparat. Mozna sbie porownac na gsmarena.com
 #769089  autor: Mr.Pelisa
 10 gru 2014, 08:01
Red11 pisze:Ja po przeczytaniu dziesiatek testow, recenzji i rankingow zdecydowalem sie troszke dolozyc i wziac M8.
Ja gdybym miał zmienić decyzję z LG G3 na HTC M8 to musiałbym dołożyć 500zł. Nie wiem czy ta zmiana jest warta 500zł...?
A może SG Alpha (300zł. więcej) ?
Bebechy bebechami ale liczy się też jakość wykonania i wytrzymałość...
 #769177  autor: maniek89
 10 gru 2014, 14:33
maleusz pisze:@maniek 89 tylko ze jest przepaść między flagofcami a tańszymi tel. Niestety taka segregacja, ale dobrze że chociaż do One się przykładają.
Poczytaj posty ludzi na fanpage'u - nie ma reguły. Ja ze swego HTC jestem zadowolony bo nic się nie dzieje ale na pewno kolejnym telefonem nie będzie HTC. No ale jak trafisz dobrze to będziesz zadowolony ;)
 #769184  autor: Red11
 10 gru 2014, 15:08
Mr.Pelisa pisze: Ja gdybym miał zmienić decyzję z LG G3 na HTC M8 to musiałbym dołożyć 500zł. Nie wiem czy ta zmiana jest warta 500zł...?
A może SG Alpha (300zł. więcej) ?
Bebechy bebechami ale liczy się też jakość wykonania i wytrzymałość...
Zalezy mi przede wszystkim na multimediach, a nie do konca wiem o ile slabiej G3 gra od M8. No i jezeli ta czern w rzeczywistosci wyglada tak slabo, to wole dolozyc.

Nie widze sensu w dokladaniu do moim zdaniem slabszego telefonu.
 #769190  autor: Mr.Pelisa
 10 gru 2014, 15:22
Red11 pisze:
Mr.Pelisa pisze: Ja gdybym miał zmienić decyzję z LG G3 na HTC M8 to musiałbym dołożyć 500zł. Nie wiem czy ta zmiana jest warta 500zł...?
A może SG Alpha (300zł. więcej) ?
Bebechy bebechami ale liczy się też jakość wykonania i wytrzymałość...
Zalezy mi przede wszystkim na multimediach, a nie do konca wiem o ile slabiej G3 gra od M8. No i jezeli ta czern w rzeczywistosci wyglada tak slabo, to wole dolozyc.

Nie widze sensu w dokladaniu do moim zdaniem slabszego telefonu.
W sensie Galaxy Alpha jest słabszy od G3 i M8???
 #769196  autor: Red11
 10 gru 2014, 15:43
Testy w benchmarkach to nie wszystko, przy codziennym uzytkowaniu nie zauwaze roznicy miedzy SGA, a M8.
Dodatkowo nie ma slotu na karte i tylko okolo 25 Gb wolnego miejscu, gorszy wyswietlacz i jest slabszy multimedialnie.
 #769695  autor: vonski
 12 gru 2014, 14:57
Red11 pisze:Testy w benchmarkach to nie wszystko, przy codziennym uzytkowaniu nie zauwaze roznicy miedzy SGA, a M8.
Ja widzę. Bo Samsung zgodnie ze swoją niechlubna tradycja uwielbia się przyciąć, nawet przy tak mocnym procku i stosunkowo mało wymagającym ekranie. Wczoraj miałem w ręce Alphe, w której dialer z 600 kontaktami otwierał się 3 sekundy :?
Mr.Pelisa pisze:To może Xperia Z3 będzie lepsza od LG G3, HTC E8 i M8 ?
Co kto lubi. Jak starczy Ci realnie 4,3" ekranu, to tak (reszta to przyciski ekranowe).
 #769696  autor: Mr.Pelisa
 12 gru 2014, 15:11
vonski pisze:Co kto lubi. Jak starczy Ci realnie 4,3" ekranu, to tak (reszta to przyciski ekranowe).
W Z3 jest 5,2" i z tego zostaje 4,3" czy piszesz o Z3 Compact? Bo jeśli o Compact to już odpada.
Ja myślałem o Z3 5,2" tylko nie wiem czy warto dokładać przynajmniej 500zł. W LG G3 podobno bateria słaba...? Ciężki wybór :/
 #770372  autor: vonski
 15 gru 2014, 08:46
Piszę oczywiście o Z3 Compact.
 #770403  autor: Mr.Pelisa
 15 gru 2014, 10:58
vonski pisze:Piszę oczywiście o Z3 Compact.
Czy to Ty robiłeś "Test telefonu Sony Xperia Z3" ?

Jeśli tak, to z racji swojego doświadczenie co byś mi doradził/polecił?

Aktualnie od 2 lat mam LG L9 i w sumie jestem z niego zadowolony, chociaż ostatnio "zwalnia" szybko pamięć się zapycha i trzeba uruchamiać od nowa raz w tygodniu ;)
Teraz chciałbym kupić coś lepszego, co wytrzyma i 3 lata, telefon służy mi do dzwonienia, pisania smsów, internetu i aplikacji - więc wszystko oprócz gier ;) no i żeby bateria wytrzymała przynajmniej jeden dzień (w L9 to i do 4 dni dociągałem).
Pierwszy mój typ to był LG G3 - w teście "tutaj" dostał ocenę 9,5 ale ma opinie, że "słaba czerń", potrafi się przyciąć, słaba bateria - czy to razi/przeszkadza bardzo czy po przesiadce z LG L9 nie zauważę tego? Czy LG G3 nie zawiedzie mnie?
Jeśli miałbym brać inny telefon to jaki byś polecił? Warto dopłacać do Z3? (wg. cen marketowych musiałbym dołożyć z 800zł.) Dopłacając 800zł do LG G3 to za tą kasę musiałby być telefon prawie idealny... czy warto? Może poczekać aż cena spadnie?
Telefon nie musi być idealny, wystarczy prawie ;) ale nie chciałbym żeby miał jakieś rażące wady, które będą mnie drażniły od samego początku i będę żałował zakupu.
Proszę o pomoc i poradę bo sam już nie wiem co kupić :/
Dzięki i pozdrawiam.
 #770409  autor: vonski
 15 gru 2014, 11:21
Mr.Pelisa pisze:Czy to Ty robiłeś "Test telefonu Sony Xperia Z3" ?
Tak.
Mr.Pelisa pisze:Aktualnie od 2 lat mam LG L9 i w sumie jestem z niego zadowolony, chociaż ostatnio "zwalnia" szybko pamięć się zapycha i trzeba uruchamiać od nowa raz w tygodniu ;)
Ale to jest niestety trochę "urok" Androida. Zwłaszcza jeśli instalujesz naprawdę dużo aplikacji do potestowania, a potem je usuwasz. Ten system ma strasznie śmieciowy system plików i zarządzania pamięcią, przez co źle napisane aplikacje (a takich jest niestety pełno) zostawiają mnóstwo syfu w pamięci. Mając roota i trochę wiedzy można to ogarnąć i posprzątać, ale nie zmienia to faktu, że jest to bolączka tego systemu. I problem dotyczy dokładnie wszystkich telefonów niezależnie od marki.
Mr.Pelisa pisze:Teraz chciałbym kupić coś lepszego, co wytrzyma i 3 lata, telefon służy mi do dzwonienia, pisania smsów, internetu i aplikacji - więc wszystko oprócz gier ;) no i żeby bateria wytrzymała przynajmniej jeden dzień (w L9 to i do 4 dni dociągałem).
Każdy wymieniony w tym wątku telefon nadaje się niemalże idealnie do Twoich wymagań, bo są skromne. Możesz wiec śmiało kierować się kwestią ceny lub wyglądu.
Mr.Pelisa pisze:Pierwszy mój typ to był LG G3 - w teście "tutaj" dostał ocenę 9,5 ale ma opinie, że "słaba czerń", potrafi się przyciąć, słaba bateria - czy to razi/przeszkadza bardzo czy po przesiadce z LG L9 nie zauważę tego? Czy LG G3 nie zawiedzie mnie?
Nie. Bo ta słaba czerń i bateria są i tak lepsze niż w L9. A przycięcia... dla mnie akceptowalne.
Mr.Pelisa pisze:Jeśli miałbym brać inny telefon to jaki byś polecił? Warto dopłacać do Z3? (wg. cen marketowych musiałbym dołożyć z 800zł.) Dopłacając 800zł do LG G3 to za tą kasę musiałby być telefon prawie idealny... czy warto? Może poczekać aż cena spadnie?
Czy warto dołożyć to zawsze kwestia dyskusyjna, bo dla każdego 800zł ma inna wartość - jeden zarabia to w 1/2 miesiąca a inny w 1 dzień. Moim zdaniem z G3 będziesz na 99% zadowolony, więc dopłacać aż tyle nie ma sensu.