DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #751547  autor: kkg
 25 wrz 2014, 16:54
Witajcie,

właśnie zbliża się u mnie moment przedłużenia umowy w T-mobile. Nie wiem za bardzo, jaką wybrać taryfę i czy wziąć ofertę z telefonem, czy bez. Zależy mi oczywiście na jak najniższych kosztach.

Mój aktualny telefon Sony Ericsson K770i pomału już zdycha, więc przydałoby się zacząć rozglądać za jakimś godnym następcą.

Przy przedłużaniu umowy przez internet mam takie propozycje (JUMP! na 24m-ce):

BEZ TELEFONU:
- 44,99zł - internet 250MB
Z TELEFONEM:
- 49,99zł - internet 250MB
oprócz tego droższe
BEZ TELEFONU:
- 54,99zł - internet 0,5GB + 0,5godz. roamingu w UE
- 64,99zł - internet 1GB + 1godz. roamingu w UE
Z TELEFONEM:
- 69,99zł - internet 0,5GB + 0,5godz. roamingu w UE
- 99,99zł - internet 1GB + 1godz. roamingu w UE
Tak w ogóle, jak z tym transferem, czy 250MB styknie? Bo analizując te droższe oferty T-mobile, to tak naprawdę płaci się nie tyle za internet (ilość danych), ale za te "darmowe" minuty w roamingu w UE. A też nie wiem ile danych pożera taki smartfon? Czy da się ustawić, żeby nie zużywał tego transferu, ale aktualizował się (i inne tego typu automatyczne rzeczy związane z internetem) tylko wtedy, gdy jest podłączony do Wi-Fi? Tak, żeby mieć ten transfer w zapasie na wszelki wypadek?

Do tej pory nigdy nie miałem smartfona i nie ukrywam, że trochę obawiam się tego rodzaju telefonu z tego względu, że gdy kiedyś korzystałem z takiego przez tydzień, było to dla mnie dosyć mocno upierdliwe. Poza tym brać gdziekolwiek poza miasto taki telefon, albo używać w deszczu to strach. No i na pewno będę obawiał się go użyć, jeśli będę w jakiejś nieciekawej okolicy, co z moim aktualnym gracikiem nie było problemem. W związku z tym, że jestem osobą niedosłyszącą, piszę dużo smsów, co na dotykowym ekranie idzie mi baaardzo kiepsko. Do tej pory zawsze miałem tylko i wyłącznie klasyczne modele telefonów (aktualnie Sony Ericsson K770i). Ten smartfon, który miałem przez tydzień, to była Nokia Lumia 620 i w sumie całkiem ciekawa zabawka, ale na tamten czas zupełnie mi nie podpasowała (w sumie nadal bym wolał coś ze zwykłą klawiaturą, ale nie ma praktycznie żadnego wyboru...). Szczególnie podobała mi się w niej natomiast nawigacja GPS, bardzo fajna rzecz.

Jeśli chodzi o wybór telefonu w tej ofercie za 49,99zł to mam do wyboru, m.in. Nokia Lumia 635 za 100zł albo Nokia Lumia 520 za 60zł. Szkoda, że nie mają lampy błyskowej (latarki). Android na pewno odpada.
Tak w ogóle, to najbardziej chciałbym jakiś klasyczny telefon podobny do K770i, ew. trochę bardziej rozbudowany, ale jednak klasyczna budowa + przyciski.
Ponadto ukryty koszt telefonu w abonamencie na 24 m-ce to 120zł. Czy za 220zł znajdę coś lepszego?

Nie będę ukrywał, że obawiam się także brandingu T-mobile, ponieważ gdy poprzednio przedłużałem umowę, to wziąłem wtedy telefon Samsung Solid B2710 i to był mój najgorszy zakup, jaki kiedykolwiek poczyniłem. Telefon ciągle się restartował, a wysłanie na nim smsa (żeby nie wyłączył się w międzyczasie) to był cud...

Bardzo Was proszę o porady i odpowiedzi
Z góry dziękuję
Pozdrawiam! ;)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, 17:04 przez kkg, łącznie zmieniany 2 razy.

 #751548  autor: Maniiiek
 25 wrz 2014, 16:58
kkg pisze:najbardziej chciałbym jakiś klasyczny telefon podobny do K770i, ew. trochę bardziej rozbudowany, ale jednak klasyczna budowa + przyciski.
Takich nie robią już od kilku lat.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #751589  autor: hdfunpack
 25 wrz 2014, 19:07
Ja bym wziął Lumie 520 i nie aktualizował do wp8.1 - wtedy będzie płynna.

 #751685  autor: kkg
 25 wrz 2014, 23:23
@Maniiiek
Chyba nie wszedł Ci cały napisany post?

@hdfunpack
Naprawdę? Dlaczego? Myślałem, że lepsza będzie 635-tka... Czy w 520 jest ten darmowy program GPS offline od Nokii? Kurczę nie wiem...

Bardzo Was proszę o więcej porad, z góry wielkie dzięki! ;)

 #751706  autor: Maniiiek
 26 wrz 2014, 06:39
kkg pisze:Chyba nie wszedł Ci cały napisany post?
Cały, tylko "Quote" przypadkiem wcisnąłem. Nie lubię touchpada :evil:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #751716  autor: hdfunpack
 26 wrz 2014, 07:56
635 będzie rzeczywiście lepsza, ale może się zacinać. Poczytaj sobie recenzje Lumii 630 (to bliźniacze modele). Lumia 520 będzie płynnie działać na starym systemie - wp8.

 #751734  autor: jacekp03
 26 wrz 2014, 09:42
Lumia 635 jest jeszcze szybsza niż 520 a ta po aktualizacji do wp 8.1 wcale nie zwolniła

 #751742  autor: hdfunpack
 26 wrz 2014, 10:12
No cóż, dużo osób na to narzeka, więc chyba masz szczęście.

 #751754  autor: jacekp03
 26 wrz 2014, 11:04
To jest akurat kwestia aktualizacji jak ktoś robi po ota to się nie ma co dziwić że gorzej chodzi

 #751757  autor: Maniiiek
 26 wrz 2014, 11:11
jacekp03 pisze:To jest akurat kwestia aktualizacji jak ktoś robi po ota to się nie ma co dziwić że gorzej chodzi
To oznacza, że MS spierniczył sprawę. Prawie zawsze aktualizuję przez OTA i nigdy takich problemów nie miałem.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #751763  autor: jacekp03
 26 wrz 2014, 11:41
Na szczęście są jeszcze inne sposoby aktualizacji po za ota

 #751820  autor: kkg
 26 wrz 2014, 16:07
No dobra majstry, ale proszę na temat! ;)

Lumia 635 czy 520?
Która i dlaczego?
A może jeszcze jakiś inny pomysł?

W sumie to się zastanawiam, czy 635 nie będzie za duża, ale czy nie będzie się na niej jednocześnie lepiej obsługiwało GPS, albo pisało SMSy?
Natomiast 520 na pewno poręczniejsza i przez to, że mniejszy ekran to chyba dłużej bateria trzyma? Ale ponoć WP 8.1 sporo lepszy od 8?

Please, help! ;)

 #751827  autor: hdfunpack
 26 wrz 2014, 16:49
Wp 8.1 jest oczywiście lepszy od 8. Natomiast jeżeli chcesz inne propozycje to prosze: Nokia Lumia 625 .

 #751836  autor: jacekp03
 26 wrz 2014, 17:39
osobiście wziąłbym l635 bo jest jeszcze płynniejsza od l520 i wyswietlacz ma lepszy

 #751844  autor: kkg
 26 wrz 2014, 18:09
Pozostańmy pomiędzy Lumią 635 i 520, bo tylko takie mam w ofercie.
Proszę Was o więcej opinii na temat każdego ;)

A jeszcze takie dodatkowe pytanka:
- który porządniejszy (w sensie, że wytrzymalszy - upadki, etc. - wiem, że to smartfony, ale są mocniejsze i słabsze konstrukcje)
- jak z GPSem, w obydwu modelach działa tak samo dobrze?
- który telefon jest lepszy, jeśli chodzi o jakość rozmów i łatwość pisania smsów
- i inne opinie, które przyjdą Wam do głowy ;)


A aktualnie nie mam niestety u operatora żadnej tzw "cenowej okazji". Chociaż może spróbuję coś z nimi ugrać, w końcu mam umowę na abonament z T-mobile (Erą) od 2004r...

 #751876  autor: UndiscloseD
 26 wrz 2014, 20:26
Ja osobiście zdecydowałbym się na 635. Telefon jest nowszy, czyli będzie miał zapewnione dłuższe wsparcie niż telefony "starszej generacji" czyli Lumia x20, większy ekran i obsługa LTE co może się przydać w przyszłości tym bardziej, że podpisując aneks w T masz ofertę dedykowaną pod LTE.
kkg pisze:łatwość pisania smsów
Tutaj klawiatura będzie bardzo dobra zarówno w jednym jak i drugim modelu.
kkg pisze:w końcu mam umowę na abonament z T-mobile (Erą) od 2004r...
A jeżeli o to chodzi to niestety muszę Cię zmartwić, że Twój staż w sieci nie ma tutaj żadnego znaczenia. Ofertę (czy to w BOA czy nawet dzwoniąc do sekcji utrzymania) dostaniesz taką samą jak osoba mająca 2 lata stażu w sieci. Niestety T nie dba zbytnio o stałych klientów, więc nie sugeruj się tym, że jesteś "z nimi" już 10 lat.

 #751881  autor: KA
 26 wrz 2014, 20:46
Umowę dostaniesz korzystną tylko, jeśli złożysz wypowiedzenie (w każdej sieci zresztą jest to podstawowa zasada przedłużania umowy i masz mnóstwo o tym w innym dziale).
Wziąłbym 635, bo jednak nowszy i parametry lepsze, a oba mają tę wadę (według niektórych jest to prawie bez znaczenia), że brakuje im lampy przy aparacie foto.

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!

 #752114  autor: wiemar
 27 wrz 2014, 20:00
też miałem z tym problem (jeszcze nie kupiłem telefonu). ale 630 to (według mnie) następca 520, lepszy ekran, większa bateria, win 8.1. a po za tym reszta podobna. co innego gdybyś porównywał 630 do 525 (1gb ram). 520/525 ma "tylko" 2 rdzenie a 630 cztery. jak to się przedkłada na wydajność? nie mam pojęcia. nikt w sieci nie zrobił jakichkolwiek testów.
sam bym brał 630 ale niebawem pojawi się lumia 730 która mnie bardziej zainteresowała.
co do operatorów to dziś przeglądałem oferty t-mobile i orange. ostatnio na ich stronach byłem 3-4 lata temu i widzę że ceny abonamentów poszły w górę i nie ma opcji abonament za 20zł + dowolny telefon. do tego dochodzą te dodatki typu: "darmowe" rozmowy w sieci za dodatkową opłatą. dlatego kup telefon osobno i wybierz najniższy abonament bez telefonu a już najlepiej wybrać opcję na kartę (najtaniej i najbardziej się opłaca)

 #752136  autor: hdfunpack
 27 wrz 2014, 21:00
525
Ten tel jest niedostępny w Polsce.
730
To jest droższy telefon, dziś czytałem, że jego sugerowana cena to 1000zł. Więc trzeba będzie trochę poczekać na jej spadek, tym bardziej, że teraz go nie można jeszcze kupić.
dlatego kup telefon osobno i wybierz
najniższy abonament bez telefonu
I to jest najlepszy wybór, dostajesz czysty soft, aktualizacje na czas i nie przepłacasz.
hdfunpack pisze:Nokia Lumia 625
I to jest najlepszy wybór do 600zł.

 #752860  autor: kkg
 30 wrz 2014, 18:10
Dziękuję Wam bardzo za udzielenie się w temacie i odpowiedzi :)

Wiadomo, że najlepiej byłoby kupić coś z czystym softem bez brandingu, ale niestety nie mam takiej możliwości. Natomiast 625 będzie już za duża dla mnie, to jest mój pierwszy smartfon, obawiam się, że do 4,5" będzie ciężko mi się przyzwyczaić ;p

W takim razie zdecyduję się chyba na 635, jedyne czego mi tu brakuje to latarki, no ale będę to musiał jakoś przetrawić.

Mam jeszcze pytanie do Was, czy wiecie, jak się sprawuje soft w tym fonie z T-mobile? Czy jest mocno zbrandowany? Czy jest to mocno odczuwalne na minus? Czy ciężko jest wgrać czysty soft i czy w ogóle jest to warte zachodu?