DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #713475  autor: Hubertus
 26 kwie 2014, 22:53
Witam. Jaki telefon byście mi polecili który szybko łapie fixa i go nie gubi podczas nawigowania ? Budżet to około 500/600 zł. Najlepiej żeby był z jak największym ekranem.
Obecnie posiadam Tracera GS1 i długo wyszukuje satelit dlatego chce go sprzedać i kupić coś lepszego. Patrzyłem na aukcjach i za 400 zł mogę HTC HD2 z uchwytem samochodowym i całym kompletem w idealnym stanie. Polecacie go ? I jaka nawigacja najlepsza ? Automapa, Sigic czy Tomtom ?

 #713480  autor: dwaeuro
 26 kwie 2014, 23:00
Najlepsza płatna moim zdaniem po Polsce to Automapa. Działa dobrze, rzadko ma zwiechy czy restarty a do tego posiada świetny głos Hołowczyca i pokaźną bazę adresów i dróg.

Z bezpłatnych to Nokia Here, dostępna na Lumiach. I jeżeli mógłby być Windows to poleciałbym Ci Lumię 625 z dużym wyświetlaczem.

HTC HD2 - to legenda, nie mówię, że jest zły, ale troszku to jest przeżytek - choć wgrać na niego można dosłownie wszystko :)

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #713490  autor: user_delete34
 26 kwie 2014, 23:26
HD2 ma kiepski wyświetlacz, na szybę się nie nada. Poza tym - był świetny kiedyś, dziś to już przeżytek.

Ja za to wśród Lumii poleciłbym (jeżeli w ogóle coś) może Lumię 820, ze względu na gigabajt RAMu. I to jedyny powód. Podejrzewam, że gdyby chcieć przesiąść się z domyślnej nawigacji Nokii na inną, będzie ten 1 GB RAMu potrzebny.

 #713691  autor: Hubertus
 27 kwie 2014, 14:48
Dzięki ale wolałbym coś na Androidzie. Nie lubie windowsa bo jest mocno ograniczony

 #713793  autor: vonski
 27 kwie 2014, 19:46
Hubertus pisze:Patrzyłem na aukcjach i za 400 zł mogę HTC HD2 z uchwytem samochodowym i całym kompletem w idealnym stanie. Polecacie go ?
Nie polecamy. Po pierwsze na aukcjach kupisz używki, a ten sprzęt nie jest synonimem niezawodności. Padające klawisze, dotyk i taśma wyświetlacza to bardzo popularne usterki. Po drugie HD2 nigdy nie był cudem w kwestii GPSu- działał kapryśnie z Automapą i do tego grzał się jak głupi. W lecie można jeździć tylko z powieszonym na wylocie klimy.
Hubertus pisze:I jaka nawigacja najlepsza ? Automapa, Sigic czy Tomtom ?
Najlepsza do czego? Na Polskę Automapa, na Europę TT (a Sygic ma te same mapy).
Hubertus pisze:Witam. Jaki telefon byście mi polecili który szybko łapie fixa i go nie gubi podczas nawigowania ? Budżet to około 500/600 zł. Najlepiej żeby był z jak największym ekranem.
Motorole Moto G albo Galaxy S4 Mini.

 #713844  autor: user_delete34
 27 kwie 2014, 22:01
vonski pisze:na Europę TT (a Sygic ma te same mapy)
Ale w Polsce też się jeszcze sprawdzi, czy zdecydowanie polecasz zaopatrzenie się w AutoMapę/coś podobnego oddzielnie? Poza tym, na stronie TT wyczytałem wymagania odnośnie rozdziałki ekranu: 800 x 480 pikseli lub 1920 x 1080 pikseli. Chodzi Ci to na Z1 Compact bez problemu?
Dobrze zrozumiałem, że kupując np TomTom Europa płacę RAZ i mam aktualne mapy (czyli w zasadzie wszystko, co potrzeba) zawsze, bo dożywotnia aktualizacja map jest darmowa? Czy też jest tak, że np nawigacja głosowa działa tylko rok?

 #713854  autor: Druss
 27 kwie 2014, 22:30
Ja jako użytkownik HD2 powiem Wam że do automapy jets idealny. Nie przycina się, nie ma resetów, długo nie myśli nad mapą/trasą.
Co do grzania - fakt. trzeba go trzymać niedaleko kratki nawiewu.
Co do jakiś wad co były wymienione wcześniej - u mnie brak.

Sam teraz stoję przed wymianą własnie HD2'ki i nie wiem co godnie go zastąpi - ale to już w moim innym temacie.

 #713922  autor: vonski
 28 kwie 2014, 09:15
Markadiusz pisze:Chodzi Ci to na Z1 Compact bez problemu?
Nie mam go zainstalowanego na Z1C. Ale działał na SIII, który też miał ekran 720p...
Markadiusz pisze:Dobrze zrozumiałem, że kupując np TomTom Europa płacę RAZ i mam aktualne mapy (czyli w zasadzie wszystko, co potrzeba) zawsze, bo dożywotnia aktualizacja map jest darmowa?
Tak. Dodatkowo płacisz tylko za radary i za Traffic.
Markadiusz pisze:Czy też jest tak, że np nawigacja głosowa działa tylko rok?
Takie kretyństwo tylko Automapa wymyśliła.
Ale w Polsce też się jeszcze sprawdzi, czy zdecydowanie polecasz zaopatrzenie się w AutoMapę/coś podobnego oddzielnie?
Automapa wygrywa przede wszystkim aktualizacjami dróg i bazy adresowej. Mają to najszybciej i zawsze są najbardziej aktualni. Ja osobiście wcale nie uważam AM za jakąś super nawigację, a już na pewno ich głupkowaty Smart Routes, który wiele razy kazał mi omijać nieistniejące korki, wypadki, itd.
 #796493  autor: kefas198
 15 kwie 2015, 22:10
Jak myslicie czy smartfon: GOCLEVER Quantum 400 Lite będzie w porządku do Automapy i Yanosika?
 #797569  autor: Szpady
 21 kwie 2015, 14:50
Ja używam do nawigacji swojego myPhone Luna (5,5") i zwykłej aplikacji Google Maps, apka darmowa więc jak najbardziej polecam :)

Valhalla!