DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #698502  autor: bambellbi
 15 lut 2014, 18:15
Witam, poszukuje smartfona cena to około +/- 1200 zł.
Oczekuje:
-Gorilla glass
-Dobry procek minimum 2 rdzeniowy 1.2 ghz
-Wyświetlacz min. 4,3 max. 4,8 cala
-W miare wytrzymała bateria
-System Android

Telefonu używał będę przede wszystkim do korzystania z internetu oraz grania w gry, mniej do dzwonienia i sms.


Dodam, że telefon ma być nowy ze sklepu stacjonarnego. :)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 19:51 przez bambellbi, łącznie zmieniany 2 razy.

 #698519  autor: znawca
 15 lut 2014, 19:26
LG Nexus 5?

Smartfona z nowszym Androidem nie znajdziesz :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #698530  autor: bambellbi
 15 lut 2014, 19:50
znawca pisze:LG Nexus 5?

Smartfona z nowszym Androidem nie znajdziesz :P
Android minimum jaki mnie interesuje to 4.1, ponieważ w większości modelach można aktualizować do 4.2.2 lub 4.4.


LG Nexus 5 niestety jest zbyt drogi jak na moją kieszeń ;/

 #698553  autor: Koczkodan
 15 lut 2014, 20:53
Jak by było 5 cali to pasowała by tu xperia z

 #698555  autor: bambellbi
 15 lut 2014, 20:57
Koczkodan pisze:Jak by było 5 cali to pasowała by tu xperia z

Za 1200 zl nie znajde nowej zetki w sklepie stacjonarnym ;)

 #698574  autor: znawca
 15 lut 2014, 21:43
bambellbi pisze:
Koczkodan pisze:Jak by było 5 cali to pasowała by tu xperia z

Za 1200 zl nie znajde nowej zetki w sklepie stacjonarnym ;)
Wybacz ostre słowa, ale teraz zwyczajnie się pogrążasz... Nie bądź głupi :P

W sumie powinienem ci przemówić do rozumu już w pierwszym poście...

Chcesz zrobić dobry zakup czy przepłacić za szajs?

Kupuj używane z gwarancją na allegro, nie śpiesz się, czekaj na pojawienie się korzystnej oferty. Stosuj się do tych rad, a zgarniesz sprzęt ponad twoje możliwości finansowe, który będzie ci długo i dobrze służyć ;]

BTW a Zkę bym odrzucił ze względu na słaby ekran.

No i zawsze masz jeszcze LG Nexus 4, którego nie polecałem ze względu na delikatną obudowę i słabą baterię.

PS
Żeby nie było. Sam kupiłem kiedyś smartfona z Media Markt - Nokię N95 za 3000 zł z dwuletnią gwarancją i ubezpieczeniem od kradzieży, no ale wtedy leżałem na pieniądzach, bo budżet był nieograniczony - w przeciwnym wypadku nie warto się nawet zbliżać do takich sklepów.

...no chyba, że chcesz pobawić się telefonem, zanim kupisz go przez internet :smt005

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #698585  autor: bambellbi
 15 lut 2014, 22:17
znawca pisze:
bambellbi pisze:
Koczkodan pisze:Jak by było 5 cali to pasowała by tu xperia z

Za 1200 zl nie znajde nowej zetki w sklepie stacjonarnym ;)
Wybacz ostre słowa, ale teraz zwyczajnie się pogrążasz... Nie bądź głupi :P

W sumie powinienem ci przemówić do rozumu już w pierwszym poście...

Chcesz zrobić dobry zakup czy przepłacić za szajs?

Kupuj używane z gwarancją na allegro, nie śpiesz się, czekaj na pojawienie się korzystnej oferty. Stosuj się do tych rad, a zgarniesz sprzęt ponad twoje możliwości finansowe, który będzie ci długo i dobrze służyć ;]

BTW a Zkę bym odrzucił ze względu na słaby ekran.

No i zawsze masz jeszcze LG Nexus 4, którego nie polecałem ze względu na delikatną obudowę i słabą baterię.

PS
Żeby nie było. Sam kupiłem kiedyś smartfona z Media Markt - Nokię N95 za 3000 zł z dwuletnią gwarancją i ubezpieczeniem od kradzieży, no ale wtedy leżałem na pieniądzach, bo budżet był nieograniczony - w przeciwnym wypadku nie warto się nawet zbliżać do takich sklepów.

...no chyba, że chcesz pobawić się telefonem, zanim kupisz go przez internet :smt005
Problem jest taki, że obawiam się trochę zakupu telefonu za ponad 1000 zł przez allegro, drugim problemem jest wpłata z góry, natomiast w sklepach stacjonarnych można rozłożyć na tzw. "raty" ;)

 #698587  autor: znawca
 15 lut 2014, 22:19
Pamiętaj że na raty często jest jeszcze drożej. Przepłacisz przynajmniej 500 zł

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #698590  autor: bambellbi
 15 lut 2014, 22:26
znawca pisze:Pamiętaj że na raty często jest jeszcze drożej. Przepłacisz przynajmniej 500 zł

Zdaję sobie z tego sprawę, ale jestem jeszcze nie zarabiającym nastolatkiem więc trudno mi będzie uzbierać ponad 1000 zł.


Znalazłem SGS3 w mediaexpert, za 1299 zł, co o tym sądzicie? Są lepsze telefony w tej cenie?

 #698604  autor: znawca
 15 lut 2014, 22:51
Wersja z LTE czy bez? Jak ta druga, to się nie opłaca.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #698673  autor: bambellbi
 16 lut 2014, 11:07
Bez ale po co mi dopłacać 200 zł do telefonu, w którym jest 2 gb ramu, mi z pewnością starczy 1 gb, telefonu będę używał sporadycznie, 2-3 godziny dziennie, więc nie chce fona, z których zasobów nie zdołam rady w pełni skorzystać ;)


Jakieś inne propozycje? do 1300 zł? ;)

 #698680  autor: user_delete20
 16 lut 2014, 11:36
A S4 mini ?
1,5 GB ram, SAMOLED, 4,3 cala ekran :) Około ~1300-1400

W S3 LTE ten dodatkowy 1 GB ramu przekłada się na żwawsze działanie urządzenia.

 #698707  autor: Jumperone
 16 lut 2014, 13:38
bambellbi pisze:Bez ale po co mi dopłacać 200 zł do telefonu, w którym jest 2 gb ramu, mi z pewnością starczy 1 gb, telefonu będę używał sporadycznie, 2-3 godziny dziennie, więc nie chce fona, z których zasobów nie zdołam rady w pełni skorzystać ;)
Na androidzie każdy mb ramu jest na wagę złota, a w przypadku SIII 1gb to po prostu tragedia. Uwierz mi - skorzystałbyś z tego drugiego gb ramu.
Ja bym za niego dał z 800zł max - za tyle go znajdziesz na tablicy.
 #772082  autor: charlotte1991
 21 gru 2014, 20:40
A nie myślałeś o zakupie smartphona Telefunken Selfie? Widziałam go ostatnio w Saturnie i uważam, że to idealny telefon dla nastolatka. Ma dwa aparaty i nowoczesny wygląd. Wydaje mi się że dziecku w wieku gimnazjalnym nie jest potrzebny droższy telefon.
 #772494  autor: Invi.
 23 gru 2014, 13:19
Na pewno nie myślał o chińskim, rebrandowanym badziewiu. Wyrósł z plastikowych zabawek
Od założenia tematu też już trochę minęło, więc prawdopodobnie autor dojrzał do posiadania "niegimanazjalnego" telefonu
Jeśli już reklamujesz to załóż konto typu "DoradcaLG" i pisz na temat.
 #772500  autor: Darek_64
 23 gru 2014, 13:41
To ja napiszę tak-jeśli dzwonienie i sms mało a głównie gry to kup sobie ps vita i po kłopocie bo na andku1gb ram a 2dwa ramu to nie jest jakaś tam różnica tylko przepaść szczególnie jeśli chodzi o Samsunga bo cała ta ich nakładka to o muliste dziadostwo
 #772579  autor: hdfunpack
 23 gru 2014, 21:52
Jaki nowy, dobry smartfon dla nastolatka?
Postprzez bambellbi ? 15 lut 2014, o 18:15
bambellbi Ostatnia wizyta: 11 kwi 2014, o 19:26
Czy naprawde myślicie, że autor to przeczyta?