DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #455510  autor: aquariusss
 25 sty 2011, 20:03
Witam. W najbliższym czasie przedłużam umowę z siecią Era i muszę wybrać nowy telefon (choć niestety Era ma najdroższe telefony z naszych operatorów). Z wielu powodów na placu boju pozostały raczej tylko dwa modele wspomniane w temacie, choć jeśli ktoś z Was zaproponuje coś fajnego na pewno wezmę pod uwagę. Zależy mi na:

- dobrym, czułym dotyku, z którym przez 24 miesiące nie będzie problemu i będzie on możliwie bardzo wygodny (moje doświadczenia z obecnym Samsungiem jeśli chodzi o dotyk są wręcz tragiczne. M.in. dlatego przez długi czas nie chciałem brać pod uwagę żadnego telefonu tej firmy, jak i również dlatego, że większość znajomych posiadających Samsung narzeka na nie...)

- możliwości wgranie wielu aplikacji

- łatwości w przeglądaniu internetu, czyli np możliwość powiększania określonego obszaru tekstu, łatwość i przyjemność w czytaniu itp (do tego poza samym dzwonieniem i pisaniem smsów najbardziej służył będzie mi telefon, dlatego musi on być koniecznie oparty na Androidzie)

- dobrej jakości rozmów

- możliwie (zdając sobie sprawę z tego jak jest) najdłużej trzymającej baterii

- dużym i możliwie najlepszej jakości wyświetlaczu

- w miarę przyzwoitym aparacie, choć to już mniej istotne

- dobrej obudowie, by telefon nie porysował się od byle czego i nie roztrzaskał w drobny mak jeśli kiedyś wyślizgnie się z ręki i upadnie

Chcę by telefon służył mi dobrze przez 24 miesiące, tym bardziej, że będę używał go też do pracy. Bardzo liczę na Wasze opinie, tym bardziej, że będzie to wydatek ok. 1000 zł.

 #455520  autor: orson_dzi
 25 sty 2011, 20:54
W jakim abonamencie bierzesz telefon i do jakiej kwoty?
aquariusss pisze:Era ma najdroższe telefony z naszych operatorów
Zobacz Orange lub Plusa.

Wracając jednak do tematu, to pomijając wymagania i pasujące modele, skoro masz wydać ok 1000zł na Desire lub Galaxy S, to nie ma to najmniejszego sensu. Oba można już kupić poniżej 1000zł na Allegro. Więcej lepiej wziąc coś na sprzedaż i telefon kupić na wolnym rynku.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #455534  autor: aquariusss
 25 sty 2011, 21:14
W Orange przy abonamentach za 99 zł (czy Delfin czy Pantera) oba telefony nie kosztują więcej niż 150 zł, w Erze odpowiednio 900 zł i 1000 zł, więc to jakieś jaja... Jeszcze nie wiem, który abonament, gdyż zależy mi nie tylko na liczbie minut w abonamencie, ale na paczce 500 MB lub 1 GB internetu. Oczywiście, mogę wziąć inny telefon i sprzedać a potem kupić HTC lub Samsunga. Ważne by jak najmniej wydać na ten telefon, mam nadzieję, że zamknę się sumarycznie w kwocie 600 - 700 zł. Ale do tematu wracając: który z tych telefonów polecacie i dlaczego?

 #455574  autor: bob
 25 sty 2011, 23:41
oba sądobre - desire lepiej wykonany, samsung wg mnie lepszy i bardziej wydajny. Ja bym dla siebie zadnego nie wzial- bo za duze.
Desire ma tez nieco lepszy aparat. Ciezki wybór, chociaz dizajer powinien byc tez deko tanszy, a roznice mozesz wydac na dobre sluchawy.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #455595  autor: DeLirQa
 26 sty 2011, 02:01
Porownanie jest ciezkie. Na korzysc htc przypadaja wykonanie, lampa w aparacie oraz minimalnie jakosc rozmow. Samsung zas ma na pewno wiekszy lepszej jakosci wyswietlacz, jest wydajniejszy, lepiej odtwarza muzyke oraz ma mocniejsza baterie. Poza tym sa na zblizonym poziomie. Musisz wybrac czy chcesz lepszy wyswietlacz, baterie kosztem wykonania i braku lampy w aparacie czy tez odwrotnie :)

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.