DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #453961  autor: Pablooo88
 18 sty 2011, 20:31
Witajcie,

przedłużam niebawem biznesową umowę z Orange. Dostałem propozycję tych 3 telefonów w dobrej cenie.

Teraz używam Omnie i jestem z niej naprawdę zadowolony. GPS dobrze łapie. Wiadomo dotyk nie ten co teraz jest, ale telefon ma już swoje lata...

Przede wszystkim zależy mi na:

- prędkość działania
- bardzo dobry GPS!
- dobra głośność

Nie będę używał telefonu do gier. Czasami może do słuchania muzyki. Przede wszystkim jednak internet i GPS - oprócz dzwonienia i pisania of course ;)

Który byście polecali?

iPhone - wiem, że chyba wyszła już jakas navi na iP i dodatkowo dobry muzycznie jest i nie za duży

HTC 7 - fajne wykonanie, dobry dotyk, ale boję się W7Mobile jeszcze

Galaxy S i9000 - czytałem sporo o problemach z przejściem na Androida 2.2

 #453979  autor: orson_dzi
 18 sty 2011, 21:23
W Mozarta bym się nie pakował. Poczekałbym aż coś mocniej się ruszy z tym system.

Na pewno dobrym wyjściem będzie Ajfon, skoro masz go w dobrej cenie. Sprzedasz go od ręki, a za to co dostaniesz kupisz sobie HTC HD2 i zostanie Ci... co najmniej drugie tyle. W Twoim przypadku to najlepsze rozwiązanie.
HD2 będzie godnym następcą Omnii. Wielki ekran, potężne możliwości, bardzo dobry GPS. Kupisz jakieś lepsze słuchawki i muzycznie też spokojnie da radę.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #453981  autor: Pablooo88
 18 sty 2011, 21:31
Tylko nie chcę już starszego WM.

Interesuje mnie coś z WM7, Androidem albo iOs'em

 #453988  autor: orson_dzi
 18 sty 2011, 21:37
Jak poświęcisz wolny wieczór, to na HD2 śmiało można uruchomić w pełni funkcjonalnego Androida, a od niedawna WP7. I masz dwa równolegle działające systemu typu WM do Automapy i Anadroida do internetu czy aplikacji z Marketu.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #453994  autor: wtd
 18 sty 2011, 21:50
Nie wiem jak w ip4, ale moduł gps w 3g(s) był dość kiepawy. Nawigacji w sklepie jest mnóstwo i niedługo ma do nich też dołączyć automapa (albo już jest?).

Wp7 sobie jeszcze odpuść, a przy wyborze android - ios to bym na 1szym miejscu bym postawił ten drugi system.

 #453998  autor: ys77
 18 sty 2011, 22:00
HD2 będzie tu świetny, duży wyświetlacz 4.3cala do gps ( automapa ) będzie idealny. Poza tym masz proc. 1ghz więc nie powinien zamulać. Jak orson napisał najlepiej jak weźmiesz iphone, sprzedasz i zostanie ci połowa a jak ci WM nie przypasi to możesz Androida wgrać dodatkowo.

 #453999  autor: Pablooo88
 18 sty 2011, 22:02
A mimo wszystko coś mniejszego? ;)

HTC HD2 używałem i jest super - ale jest ZBYT wielki

 #454018  autor: orson_dzi
 18 sty 2011, 22:41
Pablooo88 pisze:mimo wszystko coś mniejszego? ;)
No to na pewno nie Galaxy S ;) .

Mniejszego... Nadaj IP 4 na sprzedaż wg mnie jest najlepszą opcją.
Z Androida masz Desire HD lub Desire Z z przyjemnym qwerty. Na WM natomiast przyzwoita Omnia 2.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #454027  autor: Pablooo88
 18 sty 2011, 22:53
A co powiecie o Motorola Defy?


Już sam nie wiem szczerze mówiąc... Chciałbym coś nowego niż WM i tak myślę o Androidzie albo iOS.

Tylko boję się tego, że na iP4 GPS nie będzie dobrze działał...

Teraz poczytałem o Defy i ma niezłe opinie...

 #454038  autor: orson_dzi
 18 sty 2011, 23:47
Pablooo88 pisze:boję się tego, że na iP4 GPS nie będzie dobrze działał...
Poszukaj posiadacza lub konkretnych i sprawdzonych opinii.
Z programami problemu nie będzie, bo jest już Automapa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #454048  autor: bob
 19 sty 2011, 00:13
orson_dzi pisze:Nadaj IP 4 na sprzedaż wg mnie jest najlepszą opcją.
sprzedaz ip4 jak go masz w bdb cenie (ponizej kafla) to swietne wyjscie - bo mozna za niego wziac bez problemu 2,5 koła - a nawet wiecej bo popyt jest spory.
Pablooo88 pisze:Chciałbym coś nowego niż WM i tak myślę o Androidzie albo iOS.
moze bada i samsung wave? Za 1/3-1/4 ceny iphona 4 masz nówkę a za reszte kasy kupujesz lustrzanke i bdb navi :D

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454067  autor: Pablooo88
 19 sty 2011, 08:03
Chodzi o to, że nie chcę mieć zewnętrznej nawigacji ;)

Jakoś póki co Motorola Dafy mnie przekonuje, ponieważ ma dobre opinie, jest na Androidzie, jest nie za wielka i kosztuje w miarę przystępne pieniądze...

 #454093  autor: vonski
 19 sty 2011, 12:37
A ja radzę właśnie kupić iP4 i go nie sprzedawać ;)

- prędkość działania- rewelacyjna. Nic nie można zarzucić.

- GPS- dobry. W czwórce jest zupełnie inny chip, niż był w 3G/3GS. Nie ma już takich cudów jak w poprzednich modelach (lagi, odchyły, wolny fix itd.) Po prostu normalny GPS. Do tego w AppStore masz całe mnóstwo aplikacji do nawigacji: Navigon, Tomtom, iGo i kilka mniejszych, a za chwilę pojawi się i Automapa.

- głośność i jakość dźwięku na najwyższym poziomie.

Do tego masz ogromną ilość aplikacji, świetną jakość wykonania, genialny wyświetlacz zamknięty w kompatkowej obudowie. Owszem- WM czy Android dają zdecydowanie większe pole manewru jeśli chodzi o personalizację i modyfikacje, ale jakoś nie widzę, byś tego potrzebował ;)

i9000 to dla mnie bubel jeśli chodzi o materiały i wykonanie, Mozart to dumbfon ze świeżym OSem, na którym brakuje jeszcze mnóstwa podstawowych obecnie dla smartfonów funkcji.

 #454719  autor: code
 21 sty 2011, 23:05
orson_dzi pisze:Jak poświęcisz wolny wieczór, to na HD2 śmiało można uruchomić w pełni funkcjonalnego Androida
tylko ssanie baterii jest takie, że dwa razy dziennie trzeba ładować. na dzisiejszy dzień nie ma dobrego, bardzo dobrze działającego romu. nie twierdzę, że nei będzie, ale to daleko od "śmiało"
orson_dzi pisze:a od niedawna WP7.
jak wyżej, też ssanie spore. nie piszę po to, by zdyskredytować, bo HD2 jest dobrym telefonem ze wspaniałą społecznością na XDA, ale ani Andek, ani WM7 nie działa bezboleśnie na tym sprzęcie. HD2 nie jest odpowiednikiem PC.

 #454726  autor: Kuba_3
 21 sty 2011, 23:46
Też polecałbym wziąć iP4 i nie sprzedawać go, a używać - sam jestem posiadaczem od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony - w tym telefonie nie da się w zasadzie do niczego przyczepić.

GPS zwykle łapie fix'a w 3-5 sekund, chip z tego co zaobserwowałem jest bardzo czuły - mam porównanie do SE W995, jest zdecydowanie lepiej.

 #454933  autor: Pablooo88
 23 sty 2011, 10:31
Póki co zastanawiam się nad iP4 oraz Motorolą Defy (tańsza, a też prezentuje się naprawdę fajnie).

iP4 kusi mnie sprzedać, gdyż jak zmienię na Defy to będę jakieś 700zł do przodu ;)
Ewentualnie jakieś HTC na Androidzie mnie kusi, np Desire HD ale to też jeszcze muszę pomyśleć...

P.S. Dzięki za dobry wybór telefonu dla kobiety - ów osoba jest bardzo zadowolona z Nokii E66 ;)

 #454955  autor: orson_dzi
 23 sty 2011, 12:29
Jak już miałeś napisane. Jeśli iP4 jest w dobre cenie, czyli poniżej 1000zł, to brać i się nawet nie zastanawiać.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #455040  autor: Pablooo88
 23 sty 2011, 19:56
iP4 mam za 300zł ;) Dzisiaj pobawiłem się dłużej iP4 i.... na bank pójdzie na sprzedaż. Bawiłem się znajomej telefonem i jakiś taki ciężki dość i mi nie pasuje... Może i fajne aplikacje itp ale to nie to.

Także zapewne niebawem dostanę z Orange iP -> pójdzie na sprzedaż i zaopatrzę się w Motorolę Defy lub coś takiego :) Wiecie może co ma wyjść w najbliższym czasie? (miesiąc/dwa?). Bo jak coś to zawsze mogę sprzedać iP i poczekać chwilę

 #455100  autor: vonski
 24 sty 2011, 00:09
Z ciekawszych rzeczy ma wyjść nowy Samsung Galaxy S2, monstrualny LG Optimus z Tegrą nVidii i kilka innych cudów pokazanych ostatnio. Pytanie tylko kiedy wyjdzie soft, który ich możliwości wykorzysta ;)

 #455105  autor: bob
 24 sty 2011, 01:03
vonski pisze:Z ciekawszych rzeczy ma wyjść nowy Samsung Galaxy S2, monstrualny LG Optimus z Tegrą nVidii i kilka innych cudów pokazanych ostatnio. Pytanie tylko kiedy wyjdzie soft, który ich możliwości wykorzysta
pytanie tylko w jakiej cenie będą u opów i kiedy się pojawią ;) Bo takie 'cuda' w erze 1ghz proców w fonie pewnie będą kosztowały grubo ponad 2k na wolnym rynku - jak nie lepiej.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire