DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #59894  autor: marchew79
 10 mar 2006, 21:05
Mam pytanie , bo widzę ze wielu z Was zna sie na telefonach bardzo dobrze. Brzmi ono czy wybrac Nokie N70 czy tez jakis z telefonów OrANGE SPV albo SE P910i???
Chodzi mi głównie o to czy w tych telefonach mozna podłączyc GPS, wytrzymałość baterii, mozliwosci telefonów itd. Jesli juz miałby to byc telefon SPV to jaki?czy c600 czy m3000.
Z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi!!!
Pozdrawiam

 #59895  autor: piotrz
 10 mar 2006, 21:19
nie będe jeszcze raz pisał porównania p910i i n70 więc pozwoliłem sobie skopiować mój poprzedni post:
z p910i jestem bardzo, bardzo zadowolony.miałem 6680 (poprzednik n70)) i jak się na p910 przesiadłem, to tak jak z np. poloneza do mercedesa.wszystko tu jest zdecydowanie lepsze.potrzebne programy (office, autoblokada klawiatury, opera, obrazkowy wygaszacz ekranu- tego w standardzie n70 nie ma) są od razu. z aplikacji to można jakieś gry wgrać i przeglądarkę plików (jest też orginalna, ale nie pokazuje systemowych plików).
bateria trzyma bardzo różnie- jeśli się używa to tak gdzieś 3 dni.Ale gdy telefon leży (nie działa ekran) potrafi wytrzymać nawet ponad tydzień! w n70 raczej to nie możliwe.

Programów na ten telefon masz masę (trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać), to już nie jest takak przepaść jak kilka lat temu.
klawiatury są baardzo wygodne, mimo, że qwerty ma malutkie przyciski, to i tak nie ma możłiwości pomylenia przycisku.
telefonik się wogóle nie zawiesza, przez miesiąc(?) nie resetowałem go jeszcze ani razu.w 6680 musiałem to robić nawet kilka razy dziennie (śmieci w systemie, mało pamięci ram).
z minusów to bym wymienił min
-dotykowy wyświetlacz-dobrze się go używa np. w domu, na krześle itp, ale np w samochodzie czy autobusie jest to sztuka nie mylić przycisków.jednak ma on też dobre storny-przeglądanie internetu, czy zdjęć pełnoekranowo to przyjemność.
- aparat.nie jest on tak dobry jak ten w n70.Ba, nawet 6020 robi lepsze fotki.
No i jeszcze dochodzi sprawa masy i wielkości, ale mi to nie przeszkadza.
poza tymi małymi wadami jest to bardzo dobry fonik.miałem wybór-n70, czy p910i.Zaryzykowałem i tego wogóle nie żałuję.
tak więc porównanie n70 vs. p910i wygrywa p910i.
jednak nie mogę Ci pomóc w porównaniu p910 vs. c600-nie miałem go, więc się nie wypowiadam.

 #59962  autor: tomekk
 11 mar 2006, 10:24
piotrz pisze: tak więc porównanie n70 vs. p910i wygrywa p910i.
No nie był bym tego taki pewien Piotrz...
N70 ma 2mp a p910 tylko vga... Wiem ze telefon nie zastapi aparatu ale to jednak jest spora roznica na kozysc nokii :wink: Do tego n70 jest mniejsza i poreczniejsza bo nie kazdy lubi bawic sie dotykowym wyswietlaczem... takie jest moje zdanie :wink:

 #59963  autor: piotrz
 11 mar 2006, 10:36
dotykowy wyświetlacz-dobrze się go używa np. w domu, na krześle itp, ale np w samochodzie czy autobusie jest to sztuka nie mylić przycisków.jednak ma on też dobre storny-przeglądanie internetu, czy zdjęć pełnoekranowo to przyjemność.
aparat.nie jest on tak dobry jak ten w n70.Ba, nawet 6020 robi lepsze fotki.
No i jeszcze dochodzi sprawa masy i wielkości, ale mi to nie przeszkadza.
jeśli chłopak wybiera między smartfonami, to chcyba jest "uświadomiony", że będzia miał niezły ciężar do dźwigania :wink:
ale poza tym aparatem p910 jest o wiele wiele lepszy od n70.

 #59970  autor: marchew79
 11 mar 2006, 11:10
no to n70 a p910i juz mniej wiecej wiem, a jak sprawa wyglada z SPV??jest tu jakis znawca tych telefonów, który mógłby cos podpowiedziec??

 #59975  autor: tomekk
 11 mar 2006, 11:46
marchew79 pisze:no to n70 a p910i juz mniej wiecej wiem, a jak sprawa wyglada z SPV??jest tu jakis znawca tych telefonów, który mógłby cos podpowiedziec??
Raczej mało osób ma te telefony... z tego forum to tylko WitekT chyba. Musisz poszukac jakiegos dobrego testu :wink: Byc moze niedługo sie on ukaze na Telepolis bo własnie Witek go testuje...

 #59996  autor: szczeka
 11 mar 2006, 14:06
pojedynek gigantow, p910i vs. n70...
ja bym bez wahania wzial nokie ;) aparat 2mpix (do tego 20x zoom) robi niezle wrazenie :) do tego jest sporo wygodniejszy anizeli SE, nie wyobrazam sobie podczas jazdy autobusem bawic sie tym dotykowym wyswietlaczem :) w domu, gdzie jest spokojnie ok, ale w ruchu juz gorzej..

 #59999  autor: adrianet
 11 mar 2006, 14:24
a ja bym wziol p910 bo mam a925 i wiem co to dotykowy wyswietlacz i wiem ze teraz juz bym sobie bez niego nie poradzil. n70 ma male i zle rozmieszczone guziki. do tego standardowy wyswietlacz. wogli by sie postarac i jakis lepszy juz dac. bierz p910 a najlepeij motke a1000 ona ma dobry aparat a nawet dwa i wyswietlacz taki sam jak p910 chyba chyba ze lepszy

 #60030  autor: piotrz
 11 mar 2006, 15:43
adrianet pisze: a najlepeij motke a1000 ona ma dobry aparat a nawet dwa i wyswietlacz taki sam jak p910 chyba chyba ze lepszy
motka nie ma klawiatury.smsa w autobusie nie napiszesz.w p910 już możesz to zrobić.poza tym nie wszystkie aplikacje wgrasz na nią.

 #60046  autor: Przemek
 11 mar 2006, 16:22
piotrz pisze:
adrianet pisze: a najlepeij motke a1000 ona ma dobry aparat a nawet dwa i wyswietlacz taki sam jak p910 chyba chyba ze lepszy
motka nie ma klawiatury.smsa w autobusie nie napiszesz.w p910 już możesz to zrobić.poza tym nie wszystkie aplikacje wgrasz na nią.
Jak zobaczyłem tą klawiaturę w P910i to mało ze śmiechu się nie popłakałem.Jak kolega mi to pokazał to myślałem,że sam to zrobił :smt005

 #60068  autor: Dragon
 11 mar 2006, 18:16
ja bym raczej wybral SPV, a jak nie to Nokie N70, P910i jest juz troche stary

 #60086  autor: adrianet
 11 mar 2006, 19:32
to klawiaturke w p910 mozesz uzywac maksymalnie jako ochrone wyswietlacza. najlepeij od razu wywalic ja w cholere:)
 #61345  autor: chriss2
 16 mar 2006, 21:56
marchew79 pisze:Mam pytanie , bo widzę ze wielu z Was zna sie na telefonach bardzo dobrze. Brzmi ono czy wybrac Nokie N70 czy tez jakis z telefonów OrANGE SPV albo SE P910i???
Chodzi mi głównie o to czy w tych telefonach mozna podłączyc GPS, wytrzymałość baterii, mozliwosci telefonów itd. Jesli juz miałby to byc telefon SPV to jaki?czy c600 czy m3000.
Z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi!!!
Pozdrawiam
witam

jesli chodzi o SE 910i to chyba juz nie jest do osiagniecia w orange... nokia N70...? jest wiele za i przeciw... tak jak pisali koledzy powyzej (bardzo dobry test na stronie Telepolis) - ja polecam lekture...: http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=10853
tu jest wysmienity test SPV. Ja po jego przeczytaniu nie mialem zadnych watpliwosci!!!

POZDRAWIAM
 #107433  autor: gmorag
 21 wrz 2006, 19:55
Witam
Napiszcie coś jak spisuje się w życiu codziennym SPV M 3000. Jak długo trzyma bateria , jak działa internet i OFFICE - ogólnie czy warto go kupić .
Pozdrawiam

 #107451  autor: domin
 21 wrz 2006, 20:10
Witam. Używam P910i i tak jak już nieraz pisałem, jest to wyśmienity tel. Z klawiatury śmieją się Ci co jej nie używali, dla mnie - bardzo dobra.?Nokia jest bardziej kompaktowa, ale funkcjonalnie SE wygrywa w każdej kategorii, poza aparatem.?SPV też fajny, znam tylko C600 i jest ok.

domin

 #107467  autor: gmorag
 21 wrz 2006, 20:26
Witaj ponownie
Z pewnością twój SE bardziej by mi pasował ale niestety do sprzedaży wystawione są tylko używane , a takiego bym nie chciał . Może wiesz gdzie kupić nowego z Polskim menu P 910i