DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #438805  autor: kiwi91
 01 lis 2010, 15:29
Witam jestem na etapie zakupu telefonu do około 2000 zł ew 2200 :) jak to się mówi kwota +10%. Do tej pory miałem telefony iphone 3g bardzo byłem z niego zadowolony. Następnie w jego miejsce zajęła nokia n97 miałem ją 3 miesiące gdyż okazała się beznadziejna, dlatego nie chciał bym telefonu z symbianem Jeżeli chodzi o moje wymagania to duża funkcjonalność, aparat jest mi obojętny. Zastanawiałem się nad firmą HTC i telefonem z androidem nie znam tego systemu operacyjnego ale słyszałem, że jest bardzo polecany. Na oku mam też iPhone 4 gdyż po możliwościach iPhone 3g firma apple uzyskała u mnie bardzo duży plus.

Edit.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) bardzo rozjaśniło mi to sytuację telefonów pozdrawiam i miłego dnia
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 13:09 przez kiwi91, łącznie zmieniany 1 raz.

 #438813  autor: comander009
 01 lis 2010, 16:24
Po 1: wątpie żebyś znalazł iphona4 do 2200zł.
Po 2: nie każdy telefon z symbianen jest zły a N97 to był nie wypał.
Dlatego polecił bym Ci Omnie HD. Świetne 8mpx, symbian (który tu jest zaletą), czuły ekran 3,7 cala, multi dotyk.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #438815  autor: wtd
 01 lis 2010, 16:32
Jeżeli miałeś 3g i byłeś zadowolny to w zasadzie nie widzę nic ciekawszego niż iphone 4. Zwłaszcza że nie podałeś zbyt szczegółowych wymagań. Chyba że koniecznie chcesz wypróbować andorida wtedy jakieś galaxy s czy inne desire hd.

 #438822  autor: maniek89
 01 lis 2010, 17:19
Mozna tez sa ta kwote spokojnie ipka 3gs miec.
A takze samsunga galaxy s - jeden z najbardziej topowych telefonow ostatnio.

 #438836  autor: kiwi91
 01 lis 2010, 18:29
Ok zmniejszam krąg poszukiwań nad samsung galaxy S oraz Htc desire HD
Oto mój dylemat który wybrać porównując parametry wszystkich wyżej opisanych modeli te przykuły moją uwagę.

 #438840  autor: wtd
 01 lis 2010, 18:56
kiwi91 pisze:Ok zmniejszam krąg poszukiwań nad samsung galaxy S oraz Htc desire HD
Oto mój dylemat który wybrać porównując parametry wszystkich wyżej opisanych modeli te przykuły moją uwagę.
W zasadzie są dość zbliżone. Samsung ma ekran samoled - dużo lepsze kolory od desire hd, ten z kolei ze swoimi 4,3" ma trochę większy rozmiar - osobiście nie wiem czy nie za duży na co dzień. Podejrzewam że desire Hd będzie lepiej wykonany niż galaxy S (trudno żeby był gorzej ;)). Ale biorąc pod uwagę że ten pierwszy jest do wyrwania za 1300pln a ten drugi za dobrze ponad 2kpln naprawdę ciężko by mi było uzasadnić zakup htc. Tutaj dochodzi jeszcze to że desire HD to nowy model, ledwo co wszedł do polski, żaden op go jeszcze nie oferuje, jak będzie w abo to ceny polecą.

Co do iphone4 to kup teraz są już poniżej 2300pln, więc zgaduję że na aukcji da się wyrwać za mniej (mówię tutaj tylko o nowych telefonach z polskiej dystrybucji).

 #453857  autor: winek
 18 sty 2011, 13:20
mam ten sam problem taki sam jak autor , moj c902 już rozlatuje się ;P

tylko że mi chodzi po głowie iphone 4 vs reszta świata...
np; nokia n8 ale ostatnio dużo złego słyszałem o symbianie;/
htc > hmm oceny ok ale nigdy nie miałem w rękach ale nie chce mówić o czymś czego nie widziałem ;p inne telefony nie mam pojęcia jakie są ;p cięzko znaleśc dobre porównania ;p aa musze dodać ze telefon musi być naprawde twardy ;p

w sumie telefonu używam jako odtwarzacza muzyki i filmów , przegladania stron , oraz jako nawigacja , więc jak myślicie jaki tel był by najlepszy dla takiego użytkownika

 #453984  autor: ys77
 18 sty 2011, 21:33
winek - nokie n8 sobie odpuść bo choć ma dobry aparat to płacić tyle za mułowaty telefon trochę szkoda. Jak nawigacja to dobry byłby WM (automapa ) a taki jest np. w HTC HD2, który no te 1300 - 1500 kosztuje a jak WM to multimedia kuleją. Myślę jednak że jak jesteś w stanie wydać tyle na iphone 4 to się nie zawiedziesz bo funkcji, bajerów itd ma full, szkoda trochę tego aparatu 5mpx ale myślę, że skoro ładują taki aparat w telefon za TAKĄ cenę to te 5mpx muszą być świetne a telefon naprawdę wydaje się bardzo przyszłościowy przynajmniej według mnie.

 #454593  autor: comander009
 21 sty 2011, 11:05
N8 nie jest mułowata ba jest szybka, do Galaxy S jej brakuje ale niedużo. Symbian nie potrzebuje tysięcy megaherców do szybkiego działania. 680mhz spokojnie wystarczy. Symbian w N8 jest dużo lepszy niż ten w N97, oprócz szybkości jest też stabilniejszy. Dodatkowo zyskujesz świetny aparat, niezłe video, a muzyka też jest niezła. Ale bateria najlepsza nie jest, qwerty też mogło by być lepsze a przeglądarka nie należy do najlepszych.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #454602  autor: bob
 21 sty 2011, 12:00
comander009 pisze:N8 nie jest mułowata ba jest szybka, do Galaxy S jej brakuje ale niedużo.
no ta. Jasne. A grzyb ma kości :P
Symbian, to fakt, jest usprawniony - jednak n8 się mota nieco gdy ma zaladowac bardziej ambitną galerię lub listę piosenek.
Aparat jest topowy - to fakt.
Bateria trochę boli, bo znajomemu trzyma dzien przy takim sobie uzytkowaniu - tu nokia zmaściła sprawę.
uzycznie jak to symbian -jest ok.
Przegladarka standardowa to szmelc, potrafi renderować stronki wieksze niz naszaklasa po 1,5-2 minuty..
Opera zalatwia nieco sprawę, chociaz nie do końca.

Telefon jest fajny, chociaz jakby nokia wrzucila mu 800mhz i z 512 ramu to by sie nic wielkiego nie stalo, a chodzilby znacznie szybciej.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #454966  autor: winek
 23 sty 2011, 13:19
no dlatego na n8 coraz mniej patrze bo nikt o niej miło się nie wypowiada :P
a już niedługo będzie po sesji ;p no i wtedy kupuje telefon :P tak sobie obiecałem to mnie motywuje do nauki xD

i powoli będę szperam już i szukam odpowiedniego telefonu
ale to jest trudny wybór bo to telefon na pare lat bo potem nie zamierzam zmieniać bo to by była kasa wyrzucona w błoto

a jak jest z nawigacja w iphone i mam pytanie ;p przewidziane są może jakies nowe wersie w niedługim czasie ? iphon gs ? jaksi ;p czy nowa wersja xD

no ale jeśli nie to jaki do okolo 2k ? ;p żeby podtrzymać może jakiś nowy telefon wyjdzie lada dzień

 #454973  autor: orson_dzi
 23 sty 2011, 13:49
winek pisze:przewidziane są może jakies nowe wersie w niedługim czasie ? iphon gs ?
Coś powinno byc, może nawet w tym roku.
Dwurdzeniowy procesor, zaawansowane układy graficzne i cena lekka ręką ok 5000zł.
Ma to też swój plus, 3GS powinien spaść do 800-1000zł.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #455035  autor: senshiro
 23 sty 2011, 19:48
Niedługo ma wyjść jakiś LG (nie pamiętam oznaczenia) z 2-rdzeniowym procesorem od nVidii. Cena na początku ponad 2000 zł, ale na pewno spadnie. Pytanie tylko, czy LG jest w stanie wytrzymać 3 lata...

Obrazek

 #455071  autor: bob
 23 sty 2011, 22:15
winek pisze:no ale jeśli nie to jaki do okolo 2k ?
jak nie samsung, to ajfon 3gs - tylko ma crapny aparat :P

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #455112  autor: DeLirQa
 24 sty 2011, 02:16
Wg mnie sgs albo dhd. Telefony porownywalne, najlepsze na chwile obecna androidy na rynku. SGS ma lepsza jakosc wyswietlacza, mocniejsza baterie, wydajniejszy procesor wraz z dobrym gpu oraz jak czytalem nieco lepiej odtwarza muzyke. DHD zas jest lepiej wykonany, ma wiecej RAM, lepszy aparat i wiekszy wyswietlacz(4,3 cala-troche niepraktyczny, az za duzy). A iphone 3gs rowqniez jest dobrym sprzetem-do muzyki, internetu, appsow jak znalazl.

Miałem: Sagem myX5m, Siemens C75; J700; N73; ME45; K310i; X700; S7220; S8300 x2; KP500; U8500; N8; KE970; E2600.
Teraz mam:Alcatel One Touch Idol+8GB, Samsung G810, Samsung U900.

 #455188  autor: bob
 24 sty 2011, 13:13
Tylko przy samsungu i desire hd patrz na rozmiary, poogladaj je na zywo w sklepie - bo wg mnie są za duze do standardowego noszenia w kieszeni jeansów. (ja bym ich niewzial wiedzac, ze wiekszosc czasu spędzą w spodniach - czasem są małe kieszenie i mi już blady wystaje :P)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire