DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #405490  autor: pawciak
 19 maja 2010, 10:56
Witam mam taki problem otóż ukradli mi telefon jakiś czas temu i na dzień dzisiejszy męczę się z dwoma fonami : Samsungiem D900i i SEK770i.

Chciałbym kupić nowy tel niemniej mam co do tego kilka wątpliwości. Sprawa wyglada następująco:

1. W związku z tym że posiadam dwa telefony logicznym krokiem było rozważenie tel na 2 simy. Oczywiście jedynymi pracującymi jednocześnie są DUOZ'y / DUOSy ( zwał jak zwał ). Z takowych upatrzyłem sobie C5212 jednak nigdy nie miałem go jeszcze w rękach a opinii jak na lekarstwo. Powiedzcie mi jak wygląda sprawa baterii? Ile dni normalnego użytkowania wytrzymuje? Przecietnię dzwonię, niemniej piszę dużo smsów..

2. Drugim Wyborem już bez 2simów są:
+ Nokia 6300 ( wiadomo już ni ma 2 simów.. ) ze względu jednego - sprawdzony telefon, który raczej nie jest awaryjny a i cena nowego obecnie jest przyzwoita.
+ Nokia 6730, 5310, 5230 - bo powszechnie uważane są za dobre telefony, które spełniają wszystkie moje ( w sumie mało wygórowane ) wymagania; porównałem sobie wszystkie nokie wg danych technicznych i czy mi się wydaje czy.. między 6300 a 6730 nie ma prawie różnic?!
+ LG GD510, GS290 - telefonem którego się własnie niechybnie pozbyłem ostatnio z ww. powodów był samsung avila. Jak w porównianiu z nim wypadają te dwa telefony?
+ Motorola V8 - no własnie.. motorola jak motorola ale ma fajny design. Miałem v3 i byłem zadowolony :)

WIem że są tu różne telefony, z różnych półek. Niemniej która trójka byłaby najlepsza pod względem jakość/cena?

pozdrawiam

 #405497  autor: orson_dzi
 19 maja 2010, 11:30
A wymagasz coś od dźwięku, aparatu, systemu, internetu?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #405522  autor: pawciak
 19 maja 2010, 13:13
z wymienionych przez Ciebie to tak fajnie jakby korzystanie z internetu było na przyzwoitym poziomie. W d900i to masakra..nie potrafie sie zalogować do gmaila czy banku..w avili było już okej w miare. aparatem robie czasem fotki notatek na uczelnie. Z mp3 korzystam rzadko. to tyle

 #405584  autor: ;Domelo
 19 maja 2010, 17:50
pawciak pisze:Powiedzcie mi jak wygląda sprawa baterii?
Skoro pytasz o baterię to wydaję mi się że ci na niej zależy, a co za tym idzie
pawciak pisze:Nokia 6300
oraz
pawciak pisze:Motorola V8
Odpadają. Baterie bardzo słabe.
pawciak pisze:aparatem robie czasem fotki notatek na uczelnie.
pawciak pisze:5310, 5230, LG GD510
Skoro robisz zdjęcia notatek to te też odpadają. Nie mają autofocusa w aparacie, przez co zdjęcia notatek będą nieczytelne.





Ja polecam tutaj zdecydowanie Samsunga i5700. Telefon jest za śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę to co oferuje. Telefon pracuje na systemie android który jest bardzo prosty w obsłudze oraz jest bajecznie przystosowany do internetu ;) Do tego oczywiście aparat z AF dzięki czemu zdjęcia notatek będą bardzo dobre, oczywiście bardzo dobry dotykowy wyświetlacz jak również bardzo dużo ciekawych jednakże jak widzę nie istotnych dla ciebie rzeczy :mrgreen:

Chciałem polecić również samsunga monte jednak on nie ma auto focusa co go dyskwalifikuje.

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #405595  autor: comander009
 19 maja 2010, 18:15
Ja polecam samsunga GT-B5722 na 2 simy, aparat 3,2mpx.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER