DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #405031  autor: plustik
 16 maja 2010, 14:22
Witam,
Przymierzam się do kupna telefonu. Zależy mi na wygodzie użytkowania, także nie preferuje telefonów z dotykowym wyświetlaczem. Chciałbym żeby telefon miał bardzo dobrą baterię i oczywiście żeby był nowy. Cena do 1000zl.
Słyszałem wiele dobrego o E71 i E72. Który lepiej wziąć :?:

 #405053  autor: Bogdan33
 16 maja 2010, 16:35
plustik pisze:Słyszałem wiele dobrego o E71 i E72. Który lepiej wziąć
Obie maszyny są bardzo dobrze zrobione. Różnice są minimalne, ale jednak są. Różnica w cenie wynosi obecnie nie wiele.
Różnice w specyfikacji? E72 vs E71
5 mpx - 3,2 mpx
wejście 3,5 mm - 2,5 mm
procesor 600 - 369
pamięć 250mb + 16 gb na karcie - 110mb + 8 gb na karcie
E72 teoretycznie dłużej na baterii wytrzyma, w praktyce długości są identyczne ;) Telefony podobne, oba są dobre. Co może Cię odrzucić od e72, to to, że posiada coś takiego jak mysz optyczną. Nie pamiętam właśnie czy można ją wyłączyć, ale chyba tak.

 #405111  autor: Timor
 16 maja 2010, 20:37
wg. mnie, e71 ma duza lepsze materiały.

uzywam e 71 - i jest rewelacja ...

w salonie mam takze e 72, i wyglada jak zabawka

 #405153  autor: Dworek
 16 maja 2010, 23:03
Bogdan33 pisze:Co może Cię odrzucić od e72, to to, że posiada coś takiego jak mysz optyczną. Nie pamiętam właśnie czy można ją wyłączyć, ale chyba tak.
Jak najbardziej można wyłączyć.

 #405186  autor: Fafral
 17 maja 2010, 09:20
Baterie teoretycznie ma mocniejszą, ale w praktyce wychodzi na to samo. Teoretycznie w wyborze można by było kierować się tendencją nowsze-lepsze, ale jak widać wyżej telefony różnią się tylko szczegółami.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S

 #405231  autor: Dworek
 17 maja 2010, 16:45
Fafral pisze:Baterie teoretycznie ma mocniejszą, ale w praktyce wychodzi na to samo.
Zarówno E71 jak i E72 posiadają baterię BP-4L o pojemności 1500 mAh.

 #405251  autor: Bogdan33
 17 maja 2010, 20:03
Zarówno E71 jak i E72 posiadają baterię BP-4L o pojemności 1500 mAh.
Tylko również trzeba doliczyć zmiany w oprogramowaniu ;) Niby mała rzecz, ale stabilniejszy soft sprzyja mniejszemu poborowi prądu, mimo iż specyfikacja lepsza. Ale i to również nie zmienia faktu iż wytrzymują tyle samo czasu ;)
 #405570  autor: wlacha
 19 maja 2010, 16:45
plustik pisze:Witam,
Przymierzam się do kupna telefonu. Zależy mi na wygodzie użytkowania, także nie preferuje telefonów z dotykowym wyświetlaczem. Chciałbym żeby telefon miał bardzo dobrą baterię i oczywiście żeby był nowy. Cena do 1000zl.
Słyszałem wiele dobrego o E71 i E72. Który lepiej wziąć :?:
Witam i co wybrałeś?? Tez mam ten problem oba mam za 1zł w abonamencie :)

 #405646  autor: Mcarto
 19 maja 2010, 23:32
Witam
Też niedawno stałem przed wyborem e71 a e72 ew. innego telefonu i po kilku pytaniach i lekturze forum wybrałem e71 - trochę przeważyła sprawę cena ale nie była czynnikiem decydującym.

Podsumuję tylko różnice:

- e72 posiada lepszy 5 MP aparat w przeciwieństwie do 3.2 e71 obie mają autofokus (robiłem zdjęcia e71 i aparat nie wypadł źle jak na 3.2 MP)

- e72 posiada wejście słuchawkowe 3.5 a nie 2.5 jak e71, dość istotny szczegół jeśli słuchasz muzyki z telefonu.

- e72 ma szybszy procesor 600MHz a e71 posiada 369 MHz ale w kilku miejscach wyczytałem, ze e71 ma więcej pamięci operacyjnej i działa szybciej w przypadku uruchomienia kilku aplikacji.

- e71 niestety ustępuje e71 wykonaniem - nie ma tragedii ale nie jest już tak dobrze sprasowana - mysz optyczna też jest podobno bajerem bo nie jest zbyt dokładna.