DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #404946  autor: Tommi_ASR
 15 maja 2010, 22:34
Witam,

Potrzebuję kupić dwa telefony dla siebie i dla żony na prezent:

1) Jeśli chodzi o żonę to jej wymagania co do telefonu są następujące:
- telefon ma być do dzwonienia i smsowania,
- radio,
- dyktafon,
- mały i w miarę prosty w obsłudze,
- dobra bateria, żeby nie trzeba było go co 2 dni ładować.
- dobrze by było aby był solidny, (wiecie jak to bywa gdy jest noszony damskiej w torebce),
- telefon ma być nowy,
- budżet do 400 PLN

Ze wstępnego rozeznania wytypowałem dwie nokie X3 lub 6303.

2) Jeśli chodzi o mnie, to wymagania mam takie:
- telefon do dzwonienia i smsowania,
- radio,
- odtwarzacz mp3,
- dobra bateria, żeby nie trzeba było go co 2 dni ładować,
- przyzwoity aparat,
- telefon ma być nowy,
- budżet do 500 PLN

Wstępnie w kręgu moich zainteresowań są: Samsung Monte, LG GT500, LG GD510, Nokia X3,

(Monte i GT500 w tej cenie mają WiFi, wydaje mi się, że może być przydatne ale do tej pory sobie radziłem więc specjalnie nie będę się upierać jeśli inne telefony będą pod innymi względami zdecydowanie lepsze)

Co sądzicie o powyższych typach, czy wybierzemy coś z nich czy może polecilibyście coś innego ?

Z góry dziękuję za pomoc i poważne podejście do tematu.

 #404948  autor: orson_dzi
 15 maja 2010, 22:45
W kwestii pierwszego telefonu, do wymienionej 6303, która jest bardzo dobrą propozycją, dorzuciłbym dwa modele.
Przede wszystkim Samsunga S3310 uchodzącego za idealny telefon do prostych zastosowań za niewielkie pieniądze. Więcej tutaj.

A druga propozycja, to SE T303.
Rzadki, bardzo mały telefon, idealny do niewielkiej damskiej torebki (bo w dużej się zgubi :P ). Z wytrzymałą baterią, przyzwoicie wykonany. Typowo kobiecy telefon.


W kwestii drugiego telefonu obok Monte i GT500 dodałbym GT505, ze względów estetycznych (wg mnie jest ładniejszy od GT500).
I tu masz wybór między lepszym dźwiękiem na słuchawkach, mocniejsza baterią i wygodniejszą obsługą ze względu na pojemnościowy ekran, czyli Monte lub lepszym aparatem w LG.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #404952  autor: stypulkovski
 15 maja 2010, 23:02
1)
Tommi_ASR pisze:Ze wstępnego rozeznania wytypowałem dwie nokie X3 lub 6303.
Gdzie tam... Najlepszym wyborem, który w dodatku wyniesie Cię DUUUŻO taniej, jest Samsung S3310.

I dostajesz mały, zgrabny telefon, niezwykle solidnie wykonany, z bardzo dobrze działającym radiem, idealną jakością rozmów i wygodną klawiaturą. Bateria taka sobie, ale 2 dni powinna wytrzymać.

Obszerny temat o nim masz w dziale "Samsung - Seria S".

2) Zdecydowanie Monte. Bardzo dobrze działający dotyk, z dobrymi zdjęciami. Muzyka gra nawet nieźle. I oczywiście rewelacyjna bateria.

EDIT: Znów Orson był szybszy. W sumie to norma :)

 #404963  autor: Tommi_ASR
 15 maja 2010, 23:31
Mnie osobiście ten Samsung S3310 bardzo się podoba, z opiniami na jego temat zaraz się dokładniej zapoznam. Oscypek troszkę mnie baterią zmartwiłeś, ale jak najbardziej rozważę tą propozycję. Nieco ponad 200 PLN to faktycznie dobra cena. SE T303 jest faktycznie malutki, i jeszcze tańszy :) z tego co piszecie ma lepszą baterię niż S3310. Podrzucę zdjęcia żonie to może powie który jej się bardziej podoba :)

Co do drugiego telefonu, chyba jednak zdecyduje się na Monte, z tego co piszecie ma więcej zalet niż LG, jeśli więc zdjęcia nim robione są dobre to mi wystarczy. O reszcie telefonów nawet nie wspominacie, więc sobie nimi głowy nie będę zawracać.
dzięki wielkie za konkretne i szybkie odpowiedzi :)

 #404964  autor: orson_dzi
 15 maja 2010, 23:36
Tommi_ASR pisze:Oscypek troszkę mnie baterią zmartwiłeś
Bateria w S3310 starcza tak na góra do pięciu dni lekkiego użytkowania. Ale standardowo są to te trzy dni. Malutkie to jednak strasznie jest.
Tommi_ASR pisze:O reszcie telefonów nawet nie wspominacie, więc sobie nimi głowy nie będę zawracać.
Na Allegro powinieneś ustrzelić ew. Nokie 5530.
Test masz na stronie głównej.
Oscypek pisze:Znów Orson był szybszy. W sumie to norma :)
Wiesz, w sumie pierwszy to wszystko widzę ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #405000  autor: kowcio
 16 maja 2010, 11:18
Pewnie, bateria w S3310 jest dobra (ani zła, ani rewelacyjna), 2 dni mi trzymała przy intensywnym użytkowaniu (dziennie nawet i ze 100 sms, 30 minut rozmowy)...
Tak to do 5 dni wytrzymywał bez większego wysiłku, ale warunek jest ustawić podświetlenie wyświetlacza na 50%.

SE T303 to produkcja Sagema, więc ja bym się w to nie pchał. Mnie też się ten telefon podbiał, ale jak się dowiedziałem to mówię, że daruję sobie.

 #405056  autor: Tommi_ASR
 16 maja 2010, 16:48
Mnie przekonaliście do S3310 :) opinie też mi się podobają, teraz tylko kwestia tego który się żonie spodoba :D dzięki
Jeszcze się troszkę zastanawiam, nad tą 5530, w teście wypadła dobrze. Czy ten symbian jest lepszy od tego softu w Monte ?? czy nie jest to jakaś zauważalna różnica ??

 #405187  autor: ;Domelo
 17 maja 2010, 09:41
Tommi_ASR pisze:Czy ten symbian jest lepszy od tego softu w Monte ??
Powiem tak : jeżeli nie miałeś w ogóle styczności z symbianem to sobie go odpuść bo najzwyczajniej w świecie możesz sobie z nim nie poradzić. Monte będzie dużo lepszym wyjściem. Prosty w obsłudze telefon z rewelacyjnym dotykiem i świetną baterią. Zdecydowanie stawiam na Monte.

Dla żony oprócz wymienionego tutaj już kilka razy s3310 możesz poszukać samsunga u800. Spokojnie kupisz nówke i jeszcze ci pieniędzy zostanie ;) Telefon również rewelacyjnie wykonany z niezłą baterią i oczywiście spełniający wszystkie wymagania.
Tommi_ASR pisze:Co do drugiego telefonu, chyba jednak zdecyduje się na Monte, z tego co piszecie ma więcej zalet niż LG, jeśli więc zdjęcia nim robione są dobre to mi wystarczy
Jak miałem jeszcze SE w715 to porównywałem aparat właśnie z monte taty (praktycznie takie same parametry) i SE robił jednak trochę lepsze zdjęcia, jednak te z samsunga też są całkiem niezłe. Oczywiście porównywałem na komputerze, a nie na wyświetlaczach telefonów :mrgreen:

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005