DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #404939  autor: Kayako
 15 maja 2010, 22:10
Witam ponownie,
Ponownie szukam telefonu dla siebie. Żeby nie przedłużać – przejdę do konkretów – chciałabym, żeby telefon był:
- dotykowy
- ŻEBY NIE BYŁ wielki i opasły, żeby ładnie leżał w dłoni – tak więc ekran nie musi być super rozmiarów
- co do aparatu specjalnych wymagań brak, byle robił w miarę normalne zdjęcia, ostre, nie jakieś przebarwione...
- co do odtwarzacza – to jasne, żeby brzmiało to po ludzku, ale telefon nie będzie mi służył do słuchania muzyki w autobusie, tylko żeby dźwięk cieszył ucho, jak ktoś będzie dzwonił ; ])
- nie narzekałabym, gdyby miał qwerty – czy to dotykowe, czy rozsuwana klawiatura - to nie gra roli
- pewnie jakiś dostęp do internetu i nawigacji w przyszłości sie przyda, acz do drugie też nie jest musowe
- i ważne: nie zależy mi na przeglądaniu Facebooków, innych cudów, więc mniejsze przeładowanie różnym ustrojstwem bardzo mile widziane :) (może czasem Youtube ;)
- nie wiem, czy takie cuś ma rację bytu, ale system jest nieobowiązkowy
- i ostatnie, pewnie kompletnie odrealnione, ale miło by było, gdyby jednak bateria potrzymała trochę więcej niż dzień-dwa, i to bez wymieniania jej.

Cena: 1000zł, używka lub nówka, co się trafi :)

Sama wyłowiłam HTC Touch2, ale negatywne opinie na jego temat na tym forum zmusiły mnie do napisania tego posta z prośbą o pomoc ;)
I od razu zastrzegę, że Samsung Avila nie wchodzi w rachubę (dlaczego? Bo brat ma :D)

Proszę o propozycję :)

 #404951  autor: stypulkovski
 15 maja 2010, 22:57
Telefon ma być multimedialny (zdjęcia, muzyka, filmy), czy internetowy (tego nie trzeba wyjaśniać :smt005)?

Z multimedialnych zdecydowanie polecę Samsunga M8910 Pixon12.

Telefon praktycznie bez wad. Najlepszy obecnie aparat w telefonie o rozdzielczości matrycy, bagatela, 12 MPX. Bardzo dobry dźwięk zarówno na głośniku, jak i na słuchawkach. Filmy dobre też kręci. Jest bardzo kompaktowy (ekran 3,1", dotykowy). Dodatkowo posiada niezłą baterię.

Z internetowych moim typem będzie HTC Hero.

Nieduży telefon z pojemnościowym dotykiem HVGA (320x480), o przekątnej 3,2". Z Androidem, doskonale sprawdzającym się przy Internecie. QWERTY jest, ekranowe. Bateria trochę słaba, ale bez specjalnego katowania dzień-dwa powinna wytrzymać.

Odsyłam Cię do testów obu telefonów na Telepolis.

 #404956  autor: helmutthegreat
 15 maja 2010, 23:07
Jeśli masz długie paznokcie, to pojemnościowe dotyki raczej odpadają (oj część koleżanek ma problemy z ajfonami ;d) i wtedy wypisz wymaluj Nokia 5530.
Zgrabna, w wersji białej wydaje się solidna, aczkolwiek nie wiem jak te plastiki będą wyglądać po roku. Dotyk jak na oporowy jest całkiem ok, ekranowe qwerty o wiele lepsze niż w avili.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #404961  autor: znawca
 15 maja 2010, 23:28
Pixon 12 ma dotyk oporowy
Działa na tyle dobrze, że ekran może przypominać pojemnościowy, ale z rysikiem (tudzież paznokciami) nie ma problemu :wink:
Kayako pisze:I od razu zastrzegę, że Samsung Avila nie wchodzi w rachubę
Uffffff... To dobrze :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #404977  autor: Cyr4x
 16 maja 2010, 02:51
A Nokia 5800? Ma w zasadzie wszystko, oferuje jakość dźwięku na wysokim poziomie i nowa zmieści się w tej cenie. Ewentualnie jeszcze bardziej wypasiony HTC Magic z najlepszym pojemnościowym dotykowym ekranem (jeżeli mam do czegoś porównać, to Iphone szczerze wymięka). Należy tylko pamiętać, że przy telefonie z Androidem pokaźny pakiet danych to mus, gdyż telefon w dużej mierze korzysta z usług internetowych.

 #405055  autor: Kayako
 16 maja 2010, 16:47
Samsung M8910 Pixon12 nie pasuje mi wizualnie. Soft też.

Dodam, że ajfon też mi nie odpowiada, bo to wielkie.
A Nokia (i 5530, i 5800) ładna na zewnątrz - ale tak jak w Samsungach - nie lubię ich softów.

HTC Magic :smt009 Ten okrągły kształt nie działa na jego korzyść.

No, to sobie pozrzędziłam, jak na babę przystało.

HTC Hero chyba by mi odpowiadał, przeboleję fakt tego złamanego zakończenia. Poczytałam na jego temat i zrobił na mnie dobre wrażenie :)

Na początku nie wspominałam o SE X1, ale też doszukałam się informacji, że ma bdb baterię. Cenowo na Allegro prezentuje się też nie najgorzej. Wymiary podobne do Hero. Jak radzicie, warto się nad nim zastanowić?

 #405058  autor: orson_dzi
 16 maja 2010, 16:50
SE X1, ale też doszukałam się informacji, że ma bdb baterię. Cenowo na Allegro prezentuje się też nie najgorzej. Wymiary podobne do Hero. Jak radzicie, warto się nad nim zastanowić?
Nie warto.
Już swoje lata ma, demon prędkości to to też nigdy nie był.

Ale jak już X1, to może Omnia 2? Masz test tego modelu na stronie głównej.
Wbrew pozorom nie jest duża, a wizualnie, szczególnie tył, prezentuje się bardzo dobrze.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)