DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #404559  autor: Idan
 13 maja 2010, 18:18
Cześć. Mam dylemat związany z wyborem telefonu. Chciałbym wziąć telefon (bo ojciec będzie dostawał z firmy) i mam do wyboru :

Nokię N97 Mini - 450 zł
Omnia HD - 850 zł
HD2- 791 zł
Iphone 3GS - 1000 zł
Omnia II - 200 zł
Iphone 3G - myślę, że mniej więcej podobnie jak HD2

Jest taki problem, że ja nie mam stałego dostępu do internetu w abonamencie który mam, tzn. mam 25 zł do rozdysponowania na wszystko, ale pewnie gdybym trochę dłużej poużywał internetu to by mi zjadło całe pieniądze :P. Ale potrzebne aplikacje zawsze mogę ściągnąć w domu, a internetu póki co nie potrzebuję aż tak.

Na czym mi najbardziej zależy?. Ustawię to hierarchicznie.

1. gry, aplikacje - bardzo lubię gry na komórki, przydają się, zwłaszcza jak się nudzę, a aplikacje np. słownik to też rzecz przydatna
2. video- jakiś telefon żeby dało się komfortowo oglądać filmy/seriale
3. muzyka - no... tak żeby dało się posłuchać, ja chyba nie umiem znajdować wielkich różnic między telefonami i graną przez nie muzyką
4. aparat - zawsze jest tak, że tydzień się podniecam i robię ciągle zdjęcia, a potem przestaję i robię baardzo rzadko także nie jest dla mnie to zbyt ważny element

Najbardziej pasuje z tych telefonów Iphone 3GS, jednak jest drogi dosyć. HD2 też mi się podoba, bo ma mocny procesor i duuży ekran... Ale reszta też fajna.
KU990i mam dosyć. Dotyk jest wg mnie słaby (powoli reaguje), telefon mi się wiesza czasem i ogólnie nie przepadam jakoś za nim.. Mam go ponad rok i jakoś wytrzymuję, ale teraz jak jest okazja to chciałbym nowy wziąć.


Mam nadzieję, że pomożecie ;). Z góry dzięki za pomoc!
 #404603  autor: znawca
 13 maja 2010, 20:46
Zdecydowanie Omnia HD

Gra czysto i bardzo dobrze, lepiej niż iPhone.
Najlepszy odtwarzacz wideo w telefonie. Filmy 720p z napisami + wyjście TV (niestety tylko w D1).
Aparat 8 mpix z nagrywaniem 720p (po modowaniu softu naprawde fajny efekt)
Pojemnościowy ekran (tylko bez multitouch) 3,7 cala AMOLED (mały pobór prądu, świetne kolory).
Gier i aplikacji... mało lub brak... za to soft można modyfikować, wgrywać inne sterowniki, jak w SE.
I bateria też dobra.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #404662  autor: adrianello
 14 maja 2010, 10:37
@Znawco

Wydaje mi się, że Omnia HD nie będzie najlepszym rozwiązaniem, zwróć uwagę, że Idan na pierwszym miejscu zaznaczył, że najbardziej mu zależy na grach, a sam piszesz, że jeśli chodzi o Omnie HD jest ich mało (ja sam nie wiem jak to wygląda, po prostu odnoszę się do tego co napisałeś).

@Idan
Zgodzę się z tym co napisałeś. Najbardziej do Twoich wymagań będzie pasował najdroższy z wymienionych przez Ciebie telefonów tj. iPhone 3GS. Jedynie nie wiem jak on spełnia Twoje wymagania odnośnie oglądania filmów, ale pewnie ktoś się wypowie, czy konieczna jest konwersja na jakiś temat, czy normalnie DivXa na nim odpalisz.

Raczej nie bierz telefonu z Symbianem czy WM, czy innym otwartym systemem operacyjnym (osobiście uważam, że iPhone takiego nie ma, ale to moje zdanie :) )
Dlatego wydaje mi się, że iPhone będzie dla Ciebie najlepszy, prosta obsługa, duży wyświetlacz, dobry dotyk i reakcja. A gier i programów rozrywkowych pewnie Ci szybko nie zabraknie :-)

 #404737  autor: znawca
 14 maja 2010, 17:42
Hmmm... iPhone i oglądanie filmów, które trzeba konwertować...
Omnia HD natomiast odtwarza je w standardzie i to z napisami w dobrej jakości :-D I ma większy ekran, z lepszymi kolorami i rozdzielczością. Na iPhone tylko dotyk działa lepiej za sprawą multitouch. :wink:
Moim zdaniem drugi w kolejce (ze względu na aplikacje właśnie) powinien być HD2 ze swoim wielkim wyświetlaczem, ale to jeśli na muzyce aż tak ci nie zależy.

No i nie przepadam za iPhonem :-D

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #404791  autor: michalek94
 14 maja 2010, 21:39
Akurat wg mnie najlepsza opcja jest iPhone 3gs/3g w zaleznosci od budzetu :)

Mam iToucha i akurat w kwestii muzyki i gier miażdzy wszystkie inne platformy. Jedynie PSP jest od niego lepsze ale to juz konsola a nie urzadzenie mobilne. Jakosc muzyki w iPhonie troche slabsza niz w iToucha (ktory jest najlepszym odtwarzaczem na rynku na rowni z Sony X) na pewno gra lepiej niz Omnia HD...

Co do Video to znawca, faktycznie ma racje ze trzeba konwertowac co i tak nie przeszkadza wg mnie w ogladaniu.

Aparat-iPhone ma bdb aparat ale tylko jak na swoj wyswietlacz. Niestety po przerzucenia na kompa jest troche slabiej ale sa roznego rodzaju aplikacje ktore polepszaja jakosc.

Jesli tylko stac Cie na GSa lub zwyklego 3g to powinienes wybrac wlasnie appla bo do Twoich wymagan bedzie prawie idealny.

 #404809  autor: helmutthegreat
 14 maja 2010, 23:07
Ja bym się w 3G już nie pchał. Oficjalnie nie obsłuży on w pełni 4 softu, wiec nie jest przyszłosciowy.

Do tych wymagań zdecydowanie najbardziej pasuje iPhone 3gs. Filmy faktycznie trzeba konwertować, ale jak się znajdzie odpowiedni program (ja korzystam z movies2iphone), to konwersja jest błyskawiczna. Tylko nie wiem jak się wrzuca napisy, bo oglądam bez.

Co do gier, to chyba nikt nie będzie próbował przekonywać, że jakiś inny z tych telefonów jest lepszy ;)

Muzycznie jest genialny z powodu wbudowanego iPoda. Bo to nie tylko chodzi o jakość muzyki, ale też o funkcje odtwarzacza ( listy genius! ).

Aparat w 3gs daje radę, do sporadycznego robienia zdjęć jest ok.

Moim zdaniem warto dopłacić 150 zł względem Omni HD.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #404817  autor: Idan
 15 maja 2010, 00:49
Dzięki za odpowiedzi. Teraz jestem prawie pewien (pomimo wstrętnej ceny :P), że chcę iPhone'a. Warto chyba zainwestować oszczędności, bo myślę że nie znudzi mi się w 2 lata..
Tylko nurtuje mnie ta sprawa internetu... dopiero w poniedziałek poszedłbym się zapytać czy jest możliwość za 15zł/mies. 500MB internetu dostać. Jest jeszcze 100 MB za 5zł, ale nie wiem czy to nie za mało... W ogóle jest sens pakiet internetowy dokupić?

I jak wygląda sprawa ze ściąganiem gier/aplikacji. Czy np. jeżeli cena jakiejś gry to 2 dolary to wysyłam sms-a jakiegoś i to przelicza mi na polską walutę czy jakoś inaczej to jest skonstruowane? ;)

 #404829  autor: vonski
 15 maja 2010, 10:50
Żeby płacić za aplikacje w AppStore musisz mieć kartę kredytową. Opłata jest pobiera właśnie z salda tej karty.

 #404886  autor: helmutthegreat
 15 maja 2010, 15:35
Tzn to nie musi być karta kredytowa, ja mam normalną płatniczą zarejestrowaną i działa.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #404936  autor: michalek94
 15 maja 2010, 21:55
Tylko z tego co pamietam to nie obsluguje maestro. Paypal visa mastercard i jazda na AppStore,

helmutthegreat, co do obslugi 4.0 to jb wszystko zalatwia ale nie kazdy sie na niego decyduje :)

 #404974  autor: Idan
 16 maja 2010, 00:20
Z tym iPhonem jeszcze by był problem z internetem. Mam starego Mixa za 25zł w Orange i jeżeli chciałbym przenieść numer do jakiegoś mixa zwierzęcego to ta zmiana by mnie wyniosła 100zł?
Bo tylko w pakietach zwierzęcych można dokupić pakiet internetowy 15 zł - 500 MB.
Jeszcze pójdę porozmawiać w poniedziałek do salonu orange, ale wydaje mi się, że dobrze rozumuję... chociaż mam nadzieję, że jednak nie musiałbym zmieniać mojego mixa i dokupić sam pakiet, może pójdą na takie coś.. w końcu to zysk dla nich : P
Ale nadzieja matką głupich...

 #404992  autor: leon86
 16 maja 2010, 10:14
podłaczam sie do tematu mam bardzo podobna opcje do wyboru tylko w niezszych cenach (abonament 140 zł), tylko zalezy ,mi przede wszystkim na internecie tzw. porecznosci,łatwosc obsługi itp. oraz zeby miał wifi czesto wyjezdzam i mam mozliwosc kozystania z wifi ( hotel, camping) co byscie polecili, nie zalezy mi szczegulnie na grach i video, co do muzyki to wiadomo kazdy lubi posłuchac ale przede wszytskim internet ( bede miał plan taryfowy "Optymalny z internetem 450"). czekam na jakies sugestie podpowiedzi i własne odczucia co do telefonów. pozdrawiam leon :D

 #404997  autor: johnq
 16 maja 2010, 11:13
W starym mixie nie ma pakietów internetowych także z tym nie ma szans. Konieczna będzie migracja do nowych planów taryfowych (najbliższy to mix 29 zł). Koleżanka chce przejść z mixa 35 na delfina 59 i jej powiedzieli 50 zł za migrację ;).

 #404999  autor: helmutthegreat
 16 maja 2010, 11:17
To bym się zastanawiał między 3GS an HD II.

Jako że wg mnie WM to zło wcielone, to bym wziął ajfona. Przeglądanie internetu na safari jest bardzo wygodne (musialem miesiąc tylko z tego korzystać jak mój laptop był w serwisie). No ale HTC ma większy ekran.
Jednak nie nazwałbym go poręcznym, bo to już potężna (przede wszystkim szeroka) kobyła, no i łatwość obsługi mocno dyskusyjna.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #405006  autor: leon86
 16 maja 2010, 11:57
to musze sie przejsc do salonu najlepiej i zaobaczyc jak "leża" w dłoni a jak na tle ajfona i hd II wypada nokia n97 ?? powiem szczerze ze zastanawiałem sie nad nia dlatego ze ma klawiature co moze ułatwic pisanie, jak wyglada pisanie na 3gs oraz HD II??

 #405096  autor: vonski
 16 maja 2010, 19:33
leon86 pisze:jak wyglada pisanie na 3gs oraz HD II??
Na 3GS całkiem nieźle jak na dotykowy ekran, na HD2 IMO beznadziejnie. Mam go ponad pół roku, a ciągle walę mnóstwo literówek. Ale faktem jest, że ja pisze mało: 3-4 smsy na tydzień, więc to może trochę kwestia przyzwyczajenia i wprawy.

 #405150  autor: Idan
 16 maja 2010, 22:53
Czyli żeby wziąć ajfona musiałbym :
1. Zmienić swój mix na nowszy - 100 zł
2. Płacić za łącze internetowe - 15 zł/mies.
3. Zapłacić za ajofona - 1000 zł.
4. Przekonać rodziców, że te 1100 zł nie będą wrzucone w błoto - baaardzo trudne. :P
5. Przekonać siebie, że to nie będą pieniądze wrzucone w błoto...

Ewentualnie chciałem wziąć Nokię albo Omnię II, ale to byłby krok w tył zważywszy na to, że KU990i nie jest od nich duuużo gorszy...

Ciekaw jestem tylko czy ajfon zmieni jakoś moje życie na lepsze? Czy są jakieś bardzo przydatne aplikacje? ; >

 #405165  autor: Cyr4x
 17 maja 2010, 02:12
Na Omnię HD nie ma gier? O ile się nie mylę, na tym telefonie jest możliwość zainstalowania n-gage 2.0, a poza tym działają standardowe gry na s60v3 i obsługuje się je klawiaturą ekranową. Gier jest multum jak i aplikacji już też jest multum. Nie jest to jakosć gry znana z Iphone, ale parametrami Omnia HD bije Iphone po całości i przede wszystkim zapewnia pełną wielozadaniowość.