DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #403116  autor: kulisz
 06 maja 2010, 23:45
Witam!

Mam dylemat i liczę na waszą pomoc.
Mianowicie zastanawiam się nad dwoma telefonami Era G2 Touch(HTC Hero) i HTC Desire.

Era G2 Touch mogę mieć przy podpisaniu umowy z Erą za 150zł. Poczytałem trochę o tym smartfonie i jeśli bym go brał to do 2 miesięcy po jego zakupie na pewno bym go rootował na jakiś porządny ROM z ROOTEM i ew. Adroidem 2.1 jeśli do tej pory wyjdzie dla HTC Hero.

HTC Desire mogę wziąć na 24 raty w jednym ze sklepów. Także o nim poczytałem trochę i prawdopodobnie też bym zmienił soft na zrootowany.

Główne pytanie mam takie - czy opłacalnie jest wziąć na raty HTC Desire czy lepiej na dzień dzisiejszy wziąć Era G2 i zmienić ROM?
Jakby nie patrzeć przebicie cenowe między HTC Desire a Era G2 jest ponad 1.5k zł i nie wiem czy warto jest podpisywać cyrograf ratalny na 2 lata za w sumie jedynie lepsze osiągi telefonu bo android dla Hero prędzej czy później zostanie wydany, a aparat w telefonie nie ma dla mnie znaczenia.

Proszę o jaką kolwiek pomoc.

Pozdrawiam
Kulisz

 #403126  autor: vinc
 07 maja 2010, 00:08
kulisz pisze:Jakby nie patrzeć przebicie cenowe między HTC Desire a Era G2 jest ponad 1.5k zł
Jak jest taka przebitka, to nie warto. Co innego jakbyś kupował na wolnym rynku Hero, a nie u opa. Wtedy można by było myśleć czy nie lepiej dopłacić do Desire - świetny sprzęt, ale nie wart dopłaty 1,5 tysiąca...
kulisz pisze:czy warto jest podpisywać cyrograf ratalny na 2 lata za w sumie jedynie lepsze osiągi telefonu bo android dla Hero prędzej czy później zostanie wydany, a aparat w telefonie nie ma dla mnie znaczenia.
A ja nie wiem czy warto z Hero pchać się na dwa lata. Prawda będzie update do 2.1, ale nadchodzi i nadchodzi. Dopiero jak się ukaże to uwierzę. Oczywiście są gotowane ROM-y i będą. Hero ma mocny support więc można spać spokojnie. Jednak patrząc w przyszłość, to właśnie ona należy do Desire.

Obrazek

 #403139  autor: kulisz
 07 maja 2010, 08:06
vinc pisze: A ja nie wiem czy warto z Hero pchać się na dwa lata. Prawda będzie update do 2.1, ale nadchodzi i nadchodzi. Dopiero jak się ukaże to uwierzę. Oczywiście są gotowane ROM-y i będą. Hero ma mocny support więc można spać spokojnie. Jednak patrząc w przyszłość, to właśnie ona należy do Desire.
Tzn. cyrograf ratalny na dwa lata byłby dla Desire ;)
Dla G2 to owszem podpisuje umowę abonamentową na dwa lata, ale ona nie przeszkadza w późniejszej ew. zmianie telefonu jak będzie okazja :)

Czyli widzę że sprawa jest prosta - przy takich opcjach Desire jest dla mnie nie opłacalny zwłaszcza, że świat smartfonów idzie szybko do przodu.

 #403142  autor: vinc
 07 maja 2010, 08:22
kulisz pisze:Tzn. cyrograf ratalny na dwa lata byłby dla Desire
Wiem, ale w tym przypadku domyśliłem się, że umowa z Erą i G2 też będzie na dwa lata ;)

Desire byłby opłacalny gdybyś wybierał na wolnym rynku między G2, a właśnie nim. Ewentualnie jakbyś mógł wyłożyć pełną kwotę. Jednak raty i to nie małe na dwa lata plus usługi opa... Chyba mało opłacalne.

Obrazek

 #403146  autor: kulisz
 07 maja 2010, 08:44
No to chyba wybiorę G2 i sobie zmienię ROM na lepszy.
Niestety nie jestem w stanie wyłożyć od tak pełnej kwoty bo biedny student jestem i nie mogę sobie na razie pozwolić na takie przywileje :)

Dzięki za pomoc.