DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #402816  autor: Jagus
 05 maja 2010, 11:32
Witam!
Zaczne od tego, że chciałem sobie wymienic mojego przestarzalego K750i na cos nowszego.
Pod uwage biore 2 telefony na androidzie czyli HTC magic i Samsung I5700 oraz Samsunga Omnie i HTC Touch 2 na WM.

Od telefonu uczekuje:
-Szybkiego dostepu do internetu, poczty i gadu-gadu
-Szybkiego działania[chodzi mi o to zeby sie czesto nie zacinal itd]
-solidnej konstrukcji[zeby nie bylo zadnych trzaskow]
-przyzwoitego dzwieku na słuchawkach[bardzo wybredny nie jestem]
-dostepu do map i GPS
-przywoitej baterii [min2 dni]

Nie wiem za bardzo ktory system jest lepszy, ale slyszalem ze Android szybciej smiga.
W HTC miagic troche głupio, że nie mozna plikow przez blootach wysylac.

Jestem Otwarty równiez na inne propozycje w przedziale okolo 500-600 zl.Telefony moga byc uzywane.

Bardzo proszę o pomoc i dziękuje.

 #402863  autor: vonski
 05 maja 2010, 14:57
Na pewno skreśl Touch2- przeceniony bubel.

Z pary Magic i i5700 Samsung ma szybszy procesor, nowszego Androida i obsługę DivX.
Muzycznie obydwa podobnie- bez rewelacji.

Omnia tylko jeśli chcesz Automapę. Ale też ona ma najlepszą baterię.
Reasumując ja wybrałbym i5700.

 #402945  autor: Jagus
 05 maja 2010, 20:24
Czyli Samsung ma Adroida 2.1
A co jest ogolnie prostrze w obsłudze Windows Mobail czy Android, bo slyszalem ze android czesto wchodzi do roznych aplikacji przez internet nie pytajac wogole o to.

 #402956  autor: vonski
 05 maja 2010, 20:41
Zarówno w WM jak i w Androidzie można zablokować samoistne łączenie się z internetem. To kwestia jednej prostej aplikacji.
Prostszy w obsłudze jest chyba jednak Android, za to WM na więcej pozwala użytkownikowi. Ale trzeba pamiętać, że to system które ewaluował z WindowsaCE przeznaczonego dla palmtopów, więc funkcje telefoniczne, zwłaszcza dawniej, były w nim na dość marnym poziomie. Obecnie z każdą wersją systemu jest już dużo lepiej, ale dalej urządzenia z WinMo, zwłaszcza te bez fizycznej klawiatury, to dość przeciętne telefony. Android od początku był napisany z myślą o smartfonach, więc siłą rzeczy nieco lepiej się do tego nadaje.

Aha: nie jestem pewien, czy i5700 już ma 2.1, czy dopiero ma go dostać.

 #402972  autor: Jagus
 05 maja 2010, 21:13
Ok, dzieki wielkie za pomoc.
A możesz mi jeszcze powiedziec czy sa w tym przedziale cenowy jeszcze jakies godne uwagi telefony o podobnych mozliwosciach?

 #403010  autor: vonski
 05 maja 2010, 23:49
Z Androidem jest jeszcze HTC Dream (G1), ale to raczej tylko wtedy, gdy potrzebujesz klawiatury. Podobnie Samsung i780 z WinMo. I tu się w zasadzie propozycje kończą jeśli chodzi o te dwa systemy.

W sumie pod Twoje wymagania pasuje też iPhone 3G, a tego da się kupić już za 600-700zł...