DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #402382  autor: zurawik
 03 maja 2010, 16:25
To mój pierwszy post na tym forum wiec na wstępie chciałbym wszystkich powitać.

A teraz do rzeczy: Chciałbym zmienić mój obecny telefon na nowy w cenie do 1600zl (sklepy internetowe, allegro itp). Moje wymagania odnośnie telefonu to:
1. Najważniejsze: telefon musi posiadać w pełni funkcjonalny Bluetooth pozwalający również przesyłać i odbierać pliki. Dodam, że moduł musi działać od razu, a nie jak w przypadku np. iPhone'a po jailbreak'u i wgraniu programu.
2. Ekran dotykowy, pojemnościowy, myślę, że 3,2cala lub większy.
3. Jeżeli chodzi o system operacyjny to bez preferencji, choć zdaje się, że Android będzie musiał odpaść ze względu na bluetooth.
4. Dobrze, żeby przyjemnie korzystało się za jego pomocą z internetu.
5. Odtwarzanie filmów - bardzo chętnie, odtwarzacza muzyki może nawet nie być wcale.
6. Byłoby miło gdyby nie był rozmiarów cegły.
7. Minimum 8gb pamięci, lub slot na karty (teraz chyba każdy telefon to ma wiec tu chyba nie muszę się martwic)
8. Aparat ma robić jakieś zdjęcia
Wymagania co do marki:
Nie Apple, nie Samsung a reszta może byc:)
Telefony, które brałem pod uwage:
Najpierw byłem zdecydowany na HTC Legend, jednak zrezygnowalem z uwagi na problemy z Bluetooth w Androidach. Myślę nad HTC HD mini, SE Vivaz. Jakie jeszcze byście polecali?

 #402395  autor: aihmaN
 03 maja 2010, 17:24
Czemu nie Samsung?? Nie rozumiem ludzi którzy piszą nie chce "szajsunga" "eldżi"...
Może jednak się przekonasz do Samsunga, bo najlepszym telefonem do twoich wymagan jest Omnia HD...

aihmaN~

Panasonic->Nokia 3410->Nokia 6610->SE W880i-> Nokia E50->SE K770i-> Znów E50 ^^->SE W300i-> ===?===

 #402400  autor: kowcio
 03 maja 2010, 17:40
Pewnie, teraz na markę nie ma co patrzeć tylko na konkretne modele. Nie ma żłych marek, są tylko złe produkty i sam się przekonałem już o tym. Tym bardziej, że telefony z tych półek niczym się nie różnią, bo w końcu one są na systemach operacyjnych- Symbian, Windows a najczęściej ostatnio Android.

Re

 #402436  autor: zurawik
 03 maja 2010, 20:12
Przykro mi ale nie rozumiem zachwytów nad Omnia HD. Oto fragment recenzji działu technologie gazeta.pl:
"Samsung Omnia HD - warto?
(...)Jeśli chodzi o sprzęt, staje na wysokości zadania - są tu: duży, doskonałej jakości wyświetlacz; bardzo dobry aparat fotograficzny i świetnie wykonana obudowa. Niestety, oprogramowanie wymaga jeszcze wiele pracy. Poprawie musi ulec jakość dźwięku w nagrywanych filmikach. Samsung powinien też zrobić coś z problematycznym instalowaniem aplikacji. Po co płacić za smartfon, który nie chce przyjmować większości dostępnych programów? Nie od rzeczy byłoby też wyposażenie Omni w nieco sprawniejszą przeglądarkę internetową(...)"
Do tego Omnia HD jest duża, jest tu naprawdę kiepska przeglądarka, mój telefon powinien radzić sobie z internetem bez problemów. No chyba, że oprogramowanie od tego czasu zostało zmienione.
Co do Samsungów ogólnie, to po prostu nie wzbudzają mojej sympatii i tyle, nie wiem dlaczego tak jest. Po prostu ich nie chcę.
A jakie macie opinie na temat telefonów które wymieniłem w pierwszym poście?

 #402439  autor: orson_dzi
 03 maja 2010, 20:14
Zdecydowanie Omnia HD będzie najlepszym wyborem i nie podlega to nawet dyskusji.
Zobacz test na Telepolis.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402440  autor: orson_dzi
 03 maja 2010, 20:21
Proponuję teraz jeszcze raz znaleźć ten artykuł i spojrzeć na datę.

Dźwięk w filmach został już dawno poprawiony i to już ładnych kilka miesięcy temu.
Poza tym modyfikacji softu wyszło już bardzo dużo, a wiele z nich ładnie podkręca i tak nie małe możliwości telefonu.

HD mini ma słaby aparat.
A Vivaz jest nowości i pierwsze recenzje wskazują, że Omnia HD jest lepsza.


Sory, nie chce mi scalić postów... :?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402535  autor: vonski
 04 maja 2010, 11:25
HD Mini sobie odpuść. HD ma tylko z nazwy, bo nie ma w nim nic HD. Podobny low-endowy bubel jak OmniaLite. Niewart nawet połowy swojej ceny.

 #402542  autor: zurawik
 04 maja 2010, 11:51
Uparcie proponujecie mi ta Omnie, wiec zacząłem się nad nią zastanawiać, jednak w dalszym ciągu nie jestem przekonany. Może jednak bylibyście skłonni polecić mi coś innego. Pamiętam, że kiedyś zaraz jak wchodziła na rynek trafiłem na jej prezentacje i najbardziej zniechęciły mnie jej wymiary, była jeszcze centymetr dłuższa od iPhone'a. Wyświetlacz - fakt, był fantastyczny.

[ Dodano: 2010-05-04, 13:24 ]
Rzucił mi sie w oczy HTC Touch Pro 2. W sklepie internetowym Vobisa jest za 1499zl. Ma klawiaturę qwerty, WM i przyzwoity wyświetlacz. Zaintrygował mnie. Co moglibyście o nim powiedzieć?

 #402634  autor: Devih
 04 maja 2010, 16:28
Słuchaj zurawik. Sam chcę kupić telefon za taką kwotę jak Ty i u mnie wybór padł na właśnie OHD. Nie słuchaj testów pisanych w 2009 roku bo od tamtego momentu się duuużo zmieniło.
Po pierwsze to fabryczne softy są już poprawione i nie ma mowy o jakichś wpadkach typu zły aparat brak dobrej kinetyki, whateva.
Po drugie - może to kogoś zaszokuje - OHD daje nam możliwość rozbudowy softu prawie jak w Soniakach... Istnieje wiele na prawdę dobrych, modyfikowanych softów z bardzo mocno poprawionym aparatem, kinetyką i nagrywaniem filmów (mówie tu o sofcie na bazie Vivaza, ale są też inne) - na prawdę są warte uwagi!
Gdybyś chciał dobre fora o OHD z firmware'ami od serv1ce albo innymi darmowymi to pisz PW.

 #402735  autor: orson_dzi
 04 maja 2010, 21:22
zurawik pisze:HTC Touch Pro 2
zurawik pisze:Co moglibyście o nim powiedzieć?
To co zawsze...
Procesor zamontowany w TP2 nie radził sobie już w starszych modelach, jak Touch Pro i Diamond, gdzie miałeś starszą i mniej wymagającą wersję WM. Tu masz jeszcze gorzej.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402752  autor: zurawik
 04 maja 2010, 21:38
Chyba zdecyduje się na tą Omnie. Podoba mi się coraz bardziej. Co by nie mówic, spełnia wszystkie moje wymagania. Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że będę zadowolony po iPhone'ie, który spełniał moje oczekiwania do czasu, kiedy nagle na gwałt potrzebowałem bluetootha.