DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #402326  autor: Rafik
 03 maja 2010, 12:08
Siemka mam taki problem...Mianowicie chcę kupić jakiś porządny dotykowy telefon w Play na Firmę w abonamencie za 25...Mam do wydania około 400 zł maks...Co wybrać i dlaczego??

http://dlafirm.playmobile.pl/pl/telefon ... index.html -wszystkie możliwe telefony w Play dla Firm...

Na razie wyszukałem takie modele:
-Nokia 5530
Samsung Monte
-LG Gd 510
-LG KP500 Cookie

Któryś z nich polecicie,a może któryś odradzicie??...Jak możecie to dajcie także swoje propozycje...Dziękuję :)

 #402329  autor: orson_dzi
 03 maja 2010, 12:11
A jakieś wymagania odnośnie telefonu, czy mam go pod siebie wybierać?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402330  autor: Rafik
 03 maja 2010, 12:12
No nie wiem...Aparat przynajmniej 3,2(nie musi być 5 xD)
No a reszta byle dotykowy i jak najlepszy :)

 #402419  autor: kowcio
 03 maja 2010, 19:18
Jak aparat się liczy to odpada Cookie (w ogóle to wielka pomyłka a nie telefon) oraz Monte jak i GD510...
Nokia też dobrego aparatu nie ma... Pozostałoby kupić np. LG GT500.

Ciężka sprawa. Musi być ten wyświetlacz dotykowy?

I naprawdę nic się nie liczy poza aparatem i dotykiem? Bateria, MP3, Internet, nie wiem- cokolwiek?

 #402420  autor: Rafik
 03 maja 2010, 19:31
No chciałbym dotykowy,z baterią dobrą...lub bardzo dobrą :)...wiadomo mus mieć niebieski ząbek,odtwarzacz też..internet mi w ogóle nie potrzebny,bo i tak nie korzystam w telefonie :)...ale tak od rzeczy tak najważniejszych do najmniej to tak:
-cena-do 400 zł
-najlepiej dotykowy(choć jak naprawdę trzeba to może być i bez xD)
-dobra bateria
-aparat może być 3,2
-i reszta bajerów :)

 #402422  autor: kowcio
 03 maja 2010, 19:35
A powiedz mi do czego chcesz aparat wykorzystywać, robisz zdjęcia notatek (nie wiem czy studentem jesteś?), czy tylko tak raz po raz na dworze jakieś zdjęcie trzasnąć? To ważne ;-)

 #402423  autor: Rafik
 03 maja 2010, 19:39
400 zł w Play jak podawałem wczesniej...Dobrze by było,jakby można było robić dokładne zdjęcia...Choć ogólnie robię mało zdjęć...

 #402424  autor: kowcio
 03 maja 2010, 19:46
Teraz z tymi zdjęciami będzie problem. Bo jak chcesz mieć dobry aparat to raczej na LG GT500 musiałbyś się patrzeć, ale on prawie 550 zł kosztuje- na allegro kupisz go za mniej niż 4000 zł nowego :-| Ale jesli notatek czy tekstu nie będziesz fotografował to go odpuść.

Tutaj ku Monte kierowałbym się. tylko 300 zł kosztuje, ma najlepszy dotyk, bardzo przyjemny i wygodny telefon z bdb baterią. Aparat ma taki średni- ale na dworze przy ładnej pogodzie da radę...

Tak więc chyba bym kupił Monte i przebolał ten aparat, bo sam telefon jest lepszy niż ten LG, poza aparatem...


Chyba, że weźmiesz coś z Play, co jest tanie i ładnie się sprzeda na allegro.pl, a kupisz sobie tego LG na wolnym rynku za 400 zł...

 #402426  autor: Rafik
 03 maja 2010, 19:54
kowcio pisze:na allegro kupisz go za mniej niż 4000 zł nowego
Chodziło Ci zapewne o 400 zł :)...Czyli z tego co mam do wyboru najlepszy jest Monte ma się rozumieć??...W ogóle to dzięki za porady...A mam jeszcze jedno pytanie... Nokia 5500 ma coś nie tak??...Bo mi się wydawało,że to najlepszy telefon w tej cenie z tych możliwych... :-)

 #402428  autor: kowcio
 03 maja 2010, 19:58
Rafik, chyba 5530. Nie no, dobry telefon jest, ma bdb odtwarzacz, bateria taka średnia, symbian jest (mnie na dotykowym telefonie bardzo wkurza ten system), aparat ma nawet a AF, ale jakoś jakościowo nie powala... Jak nie zalezy Ci na systemie i muzyce aż tak bardzo, to zostałbym przy Monte, bo on ma lepszy dotyk- to ważne jest, bardzo wygodny telefon. Aparat nawet gorszy od Nokii, baterię ma lepszą. Nie wiem co jeszcze napisać ;-)

Tak w ogóle, to nawet nie wiedziałem że ta nokia ma AF, dlatego tego LG się tak uparłem :D

 #402430  autor: Rafik
 03 maja 2010, 20:01
No tak 5530 mój błąd...To dobra kowcio ostatnia krótka ...Jakbyś miał do wyboru Monte lub tą Nokię to który byś wybrał??

 #402433  autor: kowcio
 03 maja 2010, 20:04
Jest to bardzo trudne pytanie. Ja cenię sobie łatwość obslugi i szybki dostęp do telefonu, a jak dotyk to musi być on bardzo dobry (bo nei przepadam za takimi telefonami). Dlatego raczej bym kierował się ku monte, bo on ma dotyk pojemnościowy (taki jak iPhone) oraz całkiem nieźle jest wyposażony za te pieniądze. I w ogóle to nawet wiadomości lepiej pisze mi się na tym Samsungu, niż na Nokii. Dlatego raczej Samsunga bym kupił, a nie Nokię. Chociaż to prosty wybór nie jest. Na korzyść Samsunga przemawia wygląd, ale obudowa szybciej moze ulec zniszczeniu... Wygląd dla mnie to tez priorytetowa sprawa :) Tak więc ciężki orzech do zgryzienia.

 #402650  autor: szczeka
 04 maja 2010, 17:28
a'propos szybkosci pisania wiadomosci - z monte jest taka lipa, ze zapomnieli mu dac qwerty, co troche dziwi, bo inne dotykowce z ekranami 3'' maja ekranowa klawiature qwerty (np. avila, czy viewty)

poza tym monte wydaje sie ciekawym telefonem, jesli nie potrzebujesz apratu z auto-focusem, to wg mnie nie powinienes sie na nim zawieść