DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #402066  autor: jamba
 01 maja 2010, 23:14
Witam. Od pewnego czasu moj telefon - k750i zaczyna szwankowac, stad wzial sie pomysl zamiany telefonu na jakis nowszy. Z dotychczasowego fona bylem calkiem zadawolony choc to juz dosc 'wiekowy' sprzet.
Od nowego sprzetu oczekuje:
- w miare dobry odtwarzacz mp3 + karta pamieci
- bezawaryjny i wytrzymaly na ukszodzenia mechaniczne
- najlepiej aby byl dos lekki i cienki (denerwuja mnie cegly w kieszeni)
- bateria minimum 2-3 dni
- dobrze zeby byl to dosc popularny model gdyz nie mam zamiaru przeszukiwac calej Polski aby znalezc taka oferte
- jakis aparacik, choc nie jest to niezbedne
Ostatni przegladalem internet i przyszly mi na mysl telefony:
- Sony Ericsson W350i
- Sony Ericsson K800i
- Sony Ericsson K770i
- jestem otwarty na inne propozycje marek i modeli, gdyz sam niewiele sie znam na telefonach.
Jesli macie jakies propozycje to bardzo prosilbym o rade, gdy moj k750i juz coraz gorzej zyje :wink:

 #402069  autor: abramek92
 01 maja 2010, 23:29
Ja od siebie polecę Nokię E51.
Do 300 kupisz, solidna, dobra bateria, wytrzymała, w miarę dobra jakość rozmów.
Do tego masz wifi, symbiana, możliwość używania GPSa.

 #402075  autor: helmutthegreat
 01 maja 2010, 23:57
Dużo smsujesz? Jak nie to może motorola E8.

Nokia E51 jest świetna, ale muzyczna ni w ząb. Nie ma jacka 3,5 mm.

Samsung I550? Ale on znowu zbyt mały nie jest.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #402086  autor: jamba
 02 maja 2010, 09:54
Odpowiadajac na pytanie, to smsow duzo nie wyslylam.

Muzyki nie slucham non stop, ale przydaloby sie, zeby dzialalo to przyzwoicie (nie musi byc super glosne, bo ja tak muzyki nie slucham :D ).
A to ,ze nie ma mini jacka 3,5 znaczy, ze pasuja tylko orginalne sluchawki? Czy da sie dokupic jakies przejsciowki na normalne zlacze?
A co do symbiana, to jakies sa jago zalety nad tradycyjnym telefonem i czy komus slabo znajacemu sie na telefonach nie przysporzy problemow?

 #402108  autor: orson_dzi
 02 maja 2010, 11:38
jamba pisze:a sie dokupic jakies przejsciowki na normalne zlacze?
Da się.
jamba pisze:zy komus slabo znajacemu sie na telefonach nie przysporzy problemow?
Zero problemów. A czasem jakaś aplikacja okazuje się przydatna.

Ale E51 zaoferuje Ci wyraźnie gorszy dźwięk i aparat od K750i, którego za nic bym na nią ni zamienił.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402112  autor: helmutthegreat
 02 maja 2010, 11:50
Można kupić przejściówkę, ale to nie jest zbyt wygodne, po co sobie komplikować tym życie?

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #402119  autor: jamba
 02 maja 2010, 12:27
Slaba jakosc aparatu to praktycznie zaden minus, bo do robienia zdjec sluzy mi zwykly apartat, a taka funkcja w telefonie to raczej na nieprzewidziane wypadki :D
Ale troche szkoda, ze mp3 jest takie slabe, bo inne gadzety tego telefonu wygladaja calkiem ciekawie.
Macie moze jeszcze jakies propozycje, bo wybor konkretnego telefonu bedzie zalezal takze od dostepnosci modelu, a im wiecej propozycji - tym lepszy wobor :mrgreen:

 #402120  autor: abramek92
 02 maja 2010, 12:39
No to Samsung I550.
Nie wiem jak jest w innych, ale mój egzemplarz miał bardzo słabą baterię - 2 dni max trzymała. Tak samo z zasięgiem o wiele gorzej niż E51 ale za to lepszy aparat i jack 3,5 którego nawet nie używałem, więc nie wiem jak z jakością dźwięku.

 #402125  autor: orson_dzi
 02 maja 2010, 12:50
abramek92 pisze:Samsung I550
Jak najbardziej.

Poza Wi-Fi i baterią jest lepszy od E51 pod każdym względem. Ale jest też i550w, który Wi-Fi posiada, a reszta jest identyczna.
I masz większy i lepszy ekrant, mocniejszy procesor i więcej RAM-u, lepszy aparat i dźwięk, wbudowany GPS, wygodną klawiaturą i bardzo dobre wykonanie. Bateria starczała mi na ok 3 dni przy sporej ilości muzyki, a z zasięgiem nie było najmniejszych problemów.
Jak dla mnie telefon idealny, gdyby grał minimalnie głośniej. W przyszłości na pewno do niego wrócę ;) .
Poczytaj tutaj.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402130  autor: aihmaN
 02 maja 2010, 13:16
i550.. Troche duży jest, autor tematu chciałby mały telefon ;] Nokia 5130.. co ty na to ? Nówka za 300 pare zł. Powiem, że telefon jest nawet nawet, ale panel się łatwo niszczy.
Dotyk odpada z gry?..

aihmaN~

Panasonic->Nokia 3410->Nokia 6610->SE W880i-> Nokia E50->SE K770i-> Znów E50 ^^->SE W300i-> ===?===

 #402145  autor: helmutthegreat
 02 maja 2010, 14:42
A może Nokia 5310?

Ona już jest całkiem poręczna, wykonana całkiem nieźle, co prawda same plastiki ale nic nie trzeszczy. No i jack 3,5.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #402158  autor: Worczynski
 02 maja 2010, 15:28
5310 najlepiej spełnia punkt odnośnie tego, że teleefon powinien mieć małą grubość i być lekki. Niesamowicie poręczny telefon, dość solidny, do słuchania muzyki się nadaje lepiej niż 90% innych telefonów, przez mini jacka i to, że posiada dedykowane przyciski muzyczne. Po podłączeniu własnych słuchawek jest całkiem miło, przyjemnie, nie jest to nagłośnienie rewelacyjne, ale w mojej opinii żaden telefon nigdy nie dorówna urządzeniom dedykowanym do odsłuchiwania muzyki:)

Czytając twoją drugą wypowiedź wpadł mi do głowy pewien inny pomysł. Otóż mówisz, że nie jesteś człowiekiem, który 'siedzi' w telefonach. W takim razie polecam coś miłego dla kieszeni i niezwykle przyjaznego w użytkowaniu. Samsung S3310.
-punkt o baterii spełnia w luźnych szelkach, posiadałem, trzymał do 5 dni, 3 przy godzinie rozmów dziennie. Mocarz po prostu:)
-lekki, cieńki, tak jak chcesz.
-aparat jest, bez szału, czyli AF, ale w słoneczny dzień są ładne zdjęcia.
-odtwarzacz, gra dobrze, oczywiście gdzie mu tam do odtwarzaczy, ale wystarczy, że kupisz oryginalną przejściówkę na mini jack Samsunga i do tego słuchawki, nawet nie bardzo drogie i uzyskujesz miły, nie męczący dźwięk.
-prostota obsługi na plus!
-A co najlepsze cena, jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać! 250 złotych nowy:)

Jazz do łez:)

 #402397  autor: aihmaN
 03 maja 2010, 17:28
helmutthegreat pisze:A może Nokia 5310?

Ona już jest całkiem poręczna, wykonana całkiem nieźle, co prawda same plastiki ale nic nie trzeszczy. No i jack 3,5.
Tylko te dedykowane klawisze odpadają...:/ Moich 2 kolegów ma 5310, 1 panel całkiem na części się rozpadł i klawisze 7,8,9 padły (i to nie membrana).. a 2 te klawisze właśnie siadły :]
Chodź nie chce zapeszac :D

aihmaN~

Panasonic->Nokia 3410->Nokia 6610->SE W880i-> Nokia E50->SE K770i-> Znów E50 ^^->SE W300i-> ===?===

 #402401  autor: bywalec
 03 maja 2010, 17:43
polecam ci jezeli ptrzebujesz tel z dobra bateria nokie 1616, nowy model ktory wszedl w 2010r do sprzedazy, ja zameinilem nokie 6310i wlasnie na 1616 i wlozylem do niego bateria bl5c przez co trzyma jeszcze dluzej, bedizesz zacwhycony , pozdrawiam

 #402407  autor: kowcio
 03 maja 2010, 18:33
bywalec, szkoda tylko, że ten telefon ma się nijak do tych wymagań.