DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #401501  autor: helmutthegreat
 28 kwie 2010, 13:04
Witajcie,
powoli dostaję szału z moją motorolą E8 (świetny telefon, ale ma koszmarny słownik t9) i przymierzam się do zakupu czegoś nowego. Cena najlepiej koło 300 zł, MAKSYMALNIE 400, jeśli na prawdę będzie warto dopłacić.
Moje wymagania są takie:
- Wygodna klawiatura (najlepiej QWERTY lub jakaś nokia z wygodnymi klawiszami - niestety inne marki raczej odpadają bez qwerty, bo jestem zbyt przyzwyczajony do t9 w nokii)
- fajnie, jakby SMSy były pokazywane jako czat.
- czytelny wyświetlacz - niekoniecznie dotykowy. Większy niż 2 cale.
- solidna obudowa (najlepiej qwerty / klapka)
- w miarę mozliwości małe wymiary (żeby to nie był potwór wielkości Kaisera)
- absolutnie bez WM!
- fajnie jakby miał 3,5 jacka i radio, ale jak nie bedzie miał to też tragedii nie będzie.
- aparat może być, może go nie być. Autofocus jest plusem, jesli wyświetlacz będzie na tyle duży, że będzie można jakieś notatki odczytywać. Nie jest to wymagane.
- 3g fajnie jakby było, wi-fi może nie być. W sumie 3G też nie jest super konieczne.
- fajnie jakby miał elegancki dizajn.

Zastanawiam się nad:
- Samsungiem Delphi - wydaje się być idealny, ale boję się, że bedzie zbyt gruby i nie bedę miał gdzie go nosić.
- BlackBerry - najlepiej jakby się udało upolować 8520 (chociaż wątpię), ewentualnie starsze modele - warto np brać 8300?
- Nokia 6650 - przepiękna klapka, płaska klawiatura raczej mi nie bedzie przeszkadzać - mam doświadczenie z E8.
- Samsnung F480 - ma iPoda Toucha i dotyk pojemnosciowy nie jest mi obcy ;) Przyznam szczerze, że jest to śliczny telefon, ktory od dawna mi chodzi po głowie, ale nie wiem czy mając itoucha warto go brać. No i jest teraz bardzo tani.
- Nokia 8800 - maksymalnie solidna, kumpel walił nią o kant stołu i wyświetlacz nawet się nie zarysował ;) No i wygląd. Klasa sama w sobie.

Z góry dziękuję za pomoc, pogrzebie jeszcze w allegro i może coś znajdę ;)

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #401509  autor: orson_dzi
 28 kwie 2010, 15:37
helmutthegreat pisze:Samsungiem Delphi - wydaje się być idealny, ale boję się, że bedzie zbyt gruby i nie bedę miał gdzie go nosić.
Nie jest wcale gruby, nie przeszkadza to w niczym.
Ale obejrzyj go dobrze przed zakupem. Wielkość ekranu to minimum dla dotyku. Gdyby był mniejszy, to tylko się pochlastać suchą bułką :P . A klawiatura wymaga przyzwyczajenia. Bardzo dobra rzecz ale na początku bywa niewygodna.
helmutthegreat pisze:Nokia 6650 - przepiękna klapka, płaska klawiatura raczej mi nie bedzie przeszkadzać
Klawiatury z 6650 nigdy nie zaakceptuje. O ile do tych płaskich z LG idzie się przyzwyczaić, tak do tej za nic bym nie potrafił.

No właśnie, a skoro już LG padło, to może coś od nich?
Z tych piękniejszych masz KF600 lub KF750 ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401513  autor: helmutthegreat
 28 kwie 2010, 15:50
Tamte LG mi z wyglądu nie bardzo pasują, no i ich klawiatury (jadnak najwazniejsze dla mnie) nie wydają się zbyt wygodne. No i inny t9 niż w nokii, wiec raczej odpadają ;)

W sumie dotyk mi nie potrzebny, będę korzystać raczej tylko z qwerty i klawisza nawigacji. No chyba, że na neta czasem wejdę ;)

A znasz moze jakies inne qwerty mogące konkurować z delphi? Bo jednak jego cena jest dobra, za jakieś 370 zł mialbym nówkę z 24m gwarancją.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #401515  autor: kowcio
 28 kwie 2010, 15:59
helmutthegreat, jaki chcesz słownik? Taki ze starych Nokii? To uważaj, bo te nowe typu E52 mają słownik gorszy niż motorola ze swoim iTapem i wszystkie inne złączone w jeden.

A co powiesz o 6303 classic? Nowe za 320 zł, czytelny ekran, kalwiatura dość wygodna, bardzo dobra bateria, dość mała jest, solidnie wykonana ze stali, jack 3,5mm, radio, MP3 i aparat dość dobrej jakości
F480 nie ma klawiatury qwerty, poza tym średnio widzę dotyk do intensywnego SMSowania (dlatego sam zrezygnowałem na razie z tych telefonów), a 6650 absolutnie nie nadaje się do dużego pisania SMS, bo klawiatura potrafi wnerwić (duża jest, a jak naciśniesz to czasami klawisze obok się wciskają.

Ja bym kupił 6303.

 #401517  autor: helmutthegreat
 28 kwie 2010, 16:04
Inaczej ideałem do smsowania była moja stara nokia e50. Teraz e51 jest trochę gorsza, ale daje radę. Tylko niestety mam simlocka na orange a nie chce go zdejmować (gwarancja).

6303 to też niezła opcja by była, w sumie większosć wymagań spełnia.

Ale im dłużej myślę o tym, tym bardziej mnie ciągnie do qwerty... LG KS360 nie bardzo nie? Trochę malutkie mi się jego klawisze wydają, ale może to tylko wrażenie?

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #401523  autor: orson_dzi
 28 kwie 2010, 16:30
Idealna do sms-ów to jest 6300 ;) . Nie ma lepszej klawiatury.
helmutthegreat pisze:LG KS360 nie bardzo nie?
Jak najbardziej nie bardzo ;) .
helmutthegreat pisze:A znasz moze jakies inne qwerty mogące konkurować z delphi?
A pewnie, że najdziesz.
W pierwszej kolejności jest to Samsung F700.
Klawiatura zjada tą z B3410. Dotyk jest gorszy ale przyzwoity. Aparat z autofocusem. Strasznie rzadki telefon ale na Allegro masz teraz cztery sztuki.

A drugi, to LG GW300.
Ot taki przyzwoity wynalazek. Poza klawiaturą nie oferuje praktycznie nic oprócz jakości rozmów znanej z LG i dobrego wykonania. Ale do sms-ów bardzo dobry.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401526  autor: helmutthegreat
 28 kwie 2010, 16:52
F700 - świetna propozycja, tylko poczekam, aż wystawią na allegro coś mniej zajechanego. Nie spieszy mi się z zakupem, widmo sesji sprawia, że moje życie towarzyskie aktualnie i tak nie istnieje, wiec nie ma potrzeby wygodnej klawiatury póki co ;d
Tego LG oglądałem dziś w MM i zdecydowanie nie ;) Nie wierzę, że można po jakims czasie przestać wciskać po 3 klawisze na raz.

A może warto czekać na okazyją E63/E71 albo HTC G1?

A nie posiada nikt na forum jakiegoś doświadczenia z BB? Dziś w erze macałem 8520 i jestem nim zachwycony, ale cena niestety dla mnie za wysoka na razie, wiec się zastanawiam nad starszymi modelami...

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #401564  autor: stypulkovski
 28 kwie 2010, 22:27
helmutthegreat pisze:A może warto czekać na okazyją E63/E71 albo HTC G1?
E63 możesz dostać już teraz. Ale ja poczekałbym (gdybym miał takie wymagania) na E71.

E71 jest wykonana dużo lepiej od E63, ale w tej drugiej tragicznie nie jest. Chodzi o materiały (w E71 to metal, w E63 plastik, ale dość dobry). Klawiatury te same - czyli bardzo wygodne, wprost genialne. W E71 masz aparat z AF. Ekran 2,4", ale wystarcza. Jest większy od pozostałych telefonów, ale nie jest to jakaś potężna cegła ;).

Ja bym poczekał i kupił właśnie E71, bo to pasuje idealnie. No chyba, że potrzebujesz telefonu już teraz.

 #401567  autor: orson_dzi
 28 kwie 2010, 23:12
helmutthegreat pisze:E63/E71
Przecież klawiatury nie są tam większe niż w tym LG ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401570  autor: helmutthegreat
 28 kwie 2010, 23:21
Może i nie są większe ale jak wszyscy dobrze wiemy rozmiar nie jest najwazniejszy ;) one były jakieś dziwne wypukle i niefajnie. E63 mam dosyć często okazje się bawić i bardzo fajny telefon ale jak tak sobie myśle to po co mi 2 telefon z symbianem (e51 zostaje).

E71 jest dużo ladniejsza i ciensza, co jest sporym plusem.

Poważnie rozważam BB 8310 ma praktycznie wszystko co potrzebuje i do tego kolejny nowy system do poznania. No i mógłbym go opisać bo widzę, ze na forum nikt bb nie ma ;d

Telefonu nie potrzbuje na już, chce go kupić na pewno przed lipcem, ale jak znajdę okazje to może być i dzisiaj ;)

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners