DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #401065  autor: baksior
 25 kwie 2010, 20:25
Witam!
Kończy mi się umowa w erze biznes. Wolałbym przedłużyć obecną umowę, lecz intryguje mnie Motorola Millestone, która jest dostępna tylko w Play. Czy warto poświęcić operatora dla tej motoroli?
Może tak: Jaki smartfon polecacie? Zależy mi na możliwości przeglądani stron www, dobrego dźwięku w słuchawkach, co ważne: możliwości płynnego odtwarzaniu filmów zgranych z komputera np., dużej pamięci ewentualnie możliwości rozbudowania przez kartę pamięci, co ważne: wysuwanej klawiatury qwerty(!), możliwości pisania dokumentów w wordzie np. noi wyświetlacz najlepiej żeby był duży.
Zatanawiałem się nad:
SE XPERIA X1 (czytałem dużo i ponoć fatalnie odtwarza filmy, a jeśli juz to tylko w małych rozdzielczościach coś tam 320 na ileś i nie wiem czy takie filmy można zgrać ściągnięte z internetu(???))
Motorola Millestone ( w końcu to motorola więc nie wiem czego się spodziewać noi musiałbym przejść do play)
nokia n97 mini ( zawsze miałem SE i jakoś nie czuję symaptii do Nokii)
Co polecacie i czy warto wziąść motorolę w play???

 #401084  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 21:43
baksior pisze: możliwości płynnego odtwarzaniu filmów zgranych z komputera
X1 odpada. DivX'y w normalnej rozdzielczości delikatnie mówiąc średnio idą.
W N97 wypada to niewiele lepiej.

Motoroli jeszcze nie widziałem, świeża rzecz. Poszukaj jakichś testów.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401138  autor: vonski
 26 kwie 2010, 10:02
Z tego co wiem, to na Milestonie też się filmy tną. Dla Androida jest praktycznie tylko jeden program do odtwarzania DixvXów (yxflash) i wymaga trochę mocy proca do płynnego dekodowania filmów. Amerykańską wersję Milestone'a (Droid) da się podkręcić do ponad 1GHz, niestety w Milestonie nie jest to możliwe.

Jeśli zależy Ci na urządzeniu z wysuwaną qwerty, dużym ekranem i dobrym prockiem do oglądania filmów to weź pod uwagę Samsunga OmniaPro B7610. Nie kupisz jej u żadnego operatora, więc musiałbyś wziąć jakiś inny aparat i pohandlować na allegro.

 #401171  autor: baksior
 26 kwie 2010, 15:01
Na podobne problemy wieku dziecięcego cierpią także pozostałe multimedia - możemy oczywiście odtwarzać pliki multimedialne, ale jakość dźwięku jest tylko dobra. Szczególnie widać to na płaszczyźnie wideo - Android nie wspiera formatów Divx/Xvid, zatem pozostaje nam konwersja to MP4/MPEG. Pomimo tak rewelacyjnego wyświetlacza, trudno wykorzystać jego potencjał przy oglądaniu filmów.
TEN CYTAT JEST Z TESTU MOTOROLI MILLESTONE ROBIONEGO PRZEZ INTERIĘ.
Więc to znaczy, że on też nie będzie mi odtwarzał filmów z komputera przerzuconych?
To jest na rynku u operatorów jakiś telefon z qwerty i możlwiością swobodnego oglądania filmów???
Jeśli nie te smartfony to jakie są najlepsze do wyświetlania filmów?

[ Dodano: 2010-04-26, 15:26 ]
No to częściowo odpowiedź na mój post wyżej już mam, myślę, że tak telefon jaki wezmę od operatora już u mnie pozostanie więc w tym wypadku jaki smartfon już bez qwety do filmów?

[ Dodano: 2010-04-26, 15:28 ]
Aha i pytanie jeszcze: czyli wogóle nie da się filmów na tych co wymieniłem telefonach oglądać? Jakichś zwykłych komedii czy innych z komputera wrzuconych? Trudno mi to pojąć...

 #401179  autor: helmutthegreat
 26 kwie 2010, 16:00
A co za różnica czy to komedia czy film dokumentalny? ;d

No to może HTC HD2? Masz szybki procesor, wielki wyswietlacz i WM.

Ewentualnie mozna przeciez zmieniać format filmu, to też nie jest jakaś straszna tragedia.

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #401180  autor: vonski
 26 kwie 2010, 16:09
Tu wszystko się rozbija o format filmów. Najpopularniejszy w sieci DivX/XviD był do tej pory lekko zlewany przez producentów, bo kojarzył się (i trochę słusznie) z pirackimi kopiami z sieci. Pierwsze pojawiły się kodeki na WM, dla symbiana też coś jest, potem powstał yxflash dla iPhone'a i Androida. Ale jak pisałem wcześniej jego działanie nie jest idealne na sprzętach z wolniejszym procesorem (nawet na 3GS filmy nie są odtwarzane idealnie płynnie). Ostatnio oficjalnie obsługę filmów DivX w swoich urządzeniach wprowadził Samsung- najpierw na OmniHD, potem na Omnii2 i OmniiPro, teraz trafiło to do i5700 Spica, która z prockiem 800MHz radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

Ja mając HTC HD czy wcześniej Diamonda czy TouchPro kompresowałem bajki dla dzieciaków do rozdzielczości 320x240 i takie szły już bez problemów, choć oczywiście przy wyraźnie niższej jakości.

Jak nie chcesz handlować i obejdziesz się bez qwerty, to kup Omnię2 I8000 albo i5700 i nie będziesz mieć z filmami kłopotu. Ze wskazaniem na pierwsze urządzenie.
Aha i pytanie jeszcze: czyli wogóle nie da się filmów na tych co wymieniłem telefonach oglądać? Jakichś zwykłych komedii czy innych z komputera wrzuconych? Trudno mi to pojąć...
Da się, tylko że się przycinają.. :wink:

 #401190  autor: orson_dzi
 26 kwie 2010, 17:08
vonski pisze:Ostatnio oficjalnie obsługę filmów DivX w swoich urządzeniach wprowadził Samsung- najpierw na OmniHD, potem na Omnii2 i OmniiPro, teraz trafiło to do i5700 Spica
Nie tak szybko ;) .
Trochę czasu przed nimi był przecież pierwszy Pixon odtwarzający DivX'y, a chwilę po nim LG KC910. One były jednymi z pierwszych.


Jeśli te filmy są aż tak ważne, to najlepszym wyjściem będzie coś nowszego z WM, jak wspomniana Omnia2, która bardzo dobrze tu pasuje.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401230  autor: vonski
 26 kwie 2010, 20:24
orson_dzi pisze:
vonski pisze:Ostatnio oficjalnie obsługę filmów DivX w swoich urządzeniach wprowadził Samsung- najpierw na OmniHD, potem na Omnii2 i OmniiPro, teraz trafiło to do i5700 Spica
Nie tak szybko ;) .
Trochę czasu przed nimi był przecież pierwszy Pixon odtwarzający DivX'y, a chwilę po nim LG KC910. One były jednymi z pierwszych.
Oczywiście, ale ja piszę tylko o urządzeniach z systemem operacyjnym ;) Dumbfony to dla mnie egzotyka ;)

 #401235  autor: baksior
 26 kwie 2010, 20:37
Dzięki za te podpowiedzi;) A może wie ktoś czy szykuje się coś nowego u operatorów spełniające moje wsyzstkie kryteria(qwerty i normalne odtwarzanie filmów) załóżmy tak w przeciągu miesiąca czy półtora miesiąca, bo umowa kończy mi się w połowie czerwca, ale mogę już teraz wymienić, więc nie wiem czy warto czekać...

 #401250  autor: Pietraz
 26 kwie 2010, 21:57
Hmm... A N900? Z tego co widać szybka, sprawnie chodzi i ładnie odtwarza filmy no i qwerty. Minusem może być cena u operatora...

 #401258  autor: baksior
 26 kwie 2010, 22:16
Ale ona nie jest chyba dostępna w erze, zresztą w play chyba też nie czy się mylę??? Zresztą w abonamencie biznesowym około 90zł nie dostanę jej poniżej 500zł raczej prawda? A tyle maksymalnie planuję wydać...

 #401281  autor: Pietraz
 27 kwie 2010, 01:22
Tego nie wiem. Radzę jednak byś nie sugerował się listą telefonów dostępnych na stronach operatorów, ponieważ tam jest dosłownie garstka modeli które oferują. Najlepiej idź do operatora i się dokładnie dowiedz. Jeśli cena przekroczy Twój próg (a jest to niemal pewne) to możesz pokombinować tak jak wcześniej koledzy radzili, czyli np. bierzesz jakiś tel. za złotówkę, puszczasz na allegro i już jesteś parę stówek do przodu i bliżej do N900 ;) Jeśli się na to zdecydujesz to dokładnie przeanalizuj wszystkie modele, bo nie znaczy, że jak kupisz za złotówkę to najwięcej zarobisz ;) Możesz kupić droższy ale zarobisz na nim więcej niż na tym za zeta ;]
// Sorry, że takie zagmatwane i chaotyczne ale jest już późno ;p Mam nadzieje, że mnie zrozumiecie ;)

 #401309  autor: orson_dzi
 27 kwie 2010, 09:51
Ale N900 bym odradzał, przynajmniej narazie.
Głównie ze względu na platformę Maemo. Potencjał w niej siedzi bardzo duży ale póki Nokia nie wypuści kolejnych modeli, to więcej z tego nerwów jak pożytku.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401341  autor: baksior
 27 kwie 2010, 13:46
Zakładając jednak, że nie będę handlował tylko zostawię to co wezmę od Ery mam do wyboru:
SE XPERIA X10 - brak qwerty:( ; duży wyświetlacz
SE XPERIA X1 - qwerty:) ; wyświetlacz 'tylko' 3 cale noi te filmy...
Nokia N97 mini - nie przepadam za nokiami...
HTC HD2 - 4,3 cala:) ; wm 6.5(swoja drogę czym się różni wm 6.5 a 6.1? bo w X1 jest 6.1)
SE Satio - chyba tylko 12 mpx:(

Więcej wartych uwagi smartfonów nie wyłapałem:( nie ma np. Omni II w erze:( Jets jeszcze Iphone 3gs 16GB, ale on będzie pewnie powyżej 500zł. W takim razie proszę, abyście z tych telefonów ybrali faworyta i dlaczego on i dlaczego nie inne. A i jeszcze jedno pytanie w sumie to już dużo o tym było ale pozwolę sobie zapytać jeszcze raz: Czy laik telefonowy będzie umiał zrobić tak, aby w tych telefonach nieprzystosowanych do formatów filmów z internetu dało się je odtworzyć w nie mówię w super jakości, ale żeby dało się oglądać( nie całkiem zamazane czy coś takiego) i jak to zrobić, bo widzę, że nie dostanę takiego telefonu w erze jaki jest potrzebny (np. Omnia II).

 #401413  autor: Pietraz
 27 kwie 2010, 20:29
baksior pisze:SE XPERIA X10 - brak qwerty:( ; duży wyświetlacz
To chyba będzie jeden z rozsądniejszych modeli do Twoich wymagań. Nowy, szybki smartfon który powinien spełnić Twoje oczekiwania ;)
baksior pisze:SE XPERIA X1 - qwerty:) ; wyświetlacz 'tylko' 3 cale noi te filmy...
Ja bym sobie go odpuścił. Osobiście nie miałem z nim zbytio okazji obcować, ale podobno strasznie muli w porównaniu z resztą proponowanych telefonów. A jak zaktualizujesz do WM 6.5 to będzie jeszcze gorzej.

baksior pisze:Nokia N97 mini - nie przepadam za nokiami...
A ja przepadam i chyba w najbliższym czasie nabędę ten model ;p Ale do rzeczy. Ktoś wcześniej się wypowiedział w sprawie filmów. Ja pod tym kątem nie mogę się wypowiedzieć ale za to miałem okazję się nim trochę pobawić. Klawiaturka bardzo wygodna, fajnie i sprawnie się pisze. Ekran mimo, że oporowy również wg mnie dobrze reaguje na dotyk i ogólnie nie ma większych problemów z obsługą w kwestii dotyku. Na niektóre elementy musisz dwukrotnie naciskać (1. zaznaczyć, 2. potwierdzić/wejść) co może na początku stanowić małe utrudnienie i odczucie dyskomfortu, ale po dłuższym czasie idzie sie przyzwyczaić. Seryjnie wgrany RealPlayer ale nie obsługuje divix-ów, więc będziesz musiał dograć niezbędne programy. Nawiązując do Twojego pytania, jeśli chodzi o wgrywanie to powinno pójść bez większego problemu ;) Internet - google i dasz radę zdziałać sobie wszystko ;). Ogólnie filmy mogą troche przymulać, musiałbyś je konwertować do mniejszych rozdzielczości. Ogólnie sam telefon też czasem może troche pomyśleć. Ot taka przypadłość Symbiana ;p
baksior pisze:HTC HD2 - 4,3 cala:) ; wm 6.5(swoja drogę czym się różni wm 6.5 a 6.1? bo w X1 jest 6.1)
http://pdaclub.pl/forum/pocket-pc-z-tel ... 5-roznice/
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ ... ele-wiecej
Na dobrą sprawę HD2 będzie jeszcze lepszy od X10 wg mnie ;p Jeden z najszybszych procesorów, duza ilość pamięci operacyjnej no i spory wyświetlacz powinny zapewnić komfortowe oglądanie filmów. Nie wspominając juz o mnogości aplikacji i kodeków jakie możesz wgrać ;) Tak - to sprzęt dla Ciebie ;]
;p
baksior pisze:SE Satio - chyba tylko 12 mpx:(
Moim zdaniem nie warto, ale w tej kwestii niech się wypowiedzą więcej wiedzący koledzy ;)
baksior pisze:Czy laik telefonowy będzie umiał zrobić tak, aby w tych telefonach nieprzystosowanych do formatów filmów z internetu dało się je odtworzyć w nie mówię w super jakości, ale żeby dało się oglądać( nie całkiem zamazane czy coś takiego)
Masz internet i google. Odpowiedź brzmi -> zdecydowanie TAK. ;]
baksior pisze: i jak to zrobić, bo widzę, że nie dostanę takiego telefonu w erze jaki jest potrzebny (np. Omnia II).
A pytałeś w salonie Ery?

 #401455  autor: vonski
 27 kwie 2010, 23:17
Pietraz pisze:baksior napisał/a:
SE XPERIA X10 - brak qwerty:( ; duży wyświetlacz

To chyba będzie jeden z rozsądniejszych modeli do Twoich wymagań. Nowy, szybki smartfon który powinien spełnić Twoje oczekiwania ;)
Tylko, że X10 to nowość, która dopiero wchodzi na rynek i ciężko znaleźć rzetelne opinie o niej. Na dzień dobry na duży minus z tego co już wiemy to stary Android 1.6 (który np. nie obsługuje flasha na www), brak multitoucha (i SE w ogóle go nie planuje), brak radia, brak możliwości instalowania aplikacji na karcie. Ja osobiście nie kupiłbym X10 za te pieniądze, a na pewno nie póki nie dostanie aktualizacji do Androida 2.1. Już prędzej HTC Desire, Motkę Milestone czy też wchodzącego właśnie na rynek Samsunga Galaxy-S I9000, ale ten to w ogóle będzie zabójczo drogi...