DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #400992  autor: Maciejjj
 25 kwie 2010, 13:44
Witam
Obecnie posiadam Samsunga Avilę i nie jestem z niego za bardzo zadowolony.
Owszem bateria trzyma bardzo długo, ale jednak preferuję ekrany bezdotykowe.

Myślałem właśnie o czymś z rodziny Nokii. Cena do 2000zł, ale nie musi być z górnej półki.
Moje wymagania:
-dobra bateria
-dobra jakość wykonania
-bezawaryjność
-dobry aparat foto (najlepiej Carl Zeiss)
-telefonu używam głownie do dzwonienia,smsowania, gierek-gdy mi się nudzi.
-najlepiej Nokia, na pewno nie chce już Samsunga.

Ostatnio dużo czytałem o Nokii 6700 slide. Nie ma wifi, ale akurat nie przeszkadza mi to.
Po głowie chodzi mi też Nokia E72.
Co sądzicie o tych modelach. A może doradzicie mi coś innego?
Z góry dziękuję za pomoc.

 #401026  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 15:25
Maciejjj pisze:dobry aparat foto (najlepiej Carl Zeiss)
I myślisz, że taki napis na obudowie będzie sam dobre zdjęcia robił?
Jak chcesz mocnego aparatu, to na pewno nie w Nokii.

Najlepszym wyjściem będzie Samsung i8510.
Bateria jest dobra. Wykonanie również, głównie metal. Nie jest ani trochę awaryjny. Aparat, to najlepsze 8mpx na rynku, ustępuje zdjęciami tylko SE Satio i Pixonowi 12. Oprócz tego dobra jakość dźwięku, duży wyświetlacz, Symbian, więc w środku masz praktycznie Nokię (są nawet patenty na odpalenie N-Gage), WI-FI i GPS standardowo.

Rezygnując z Nokii wyjdziesz dużo lepiej.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401068  autor: Maciejjj
 25 kwie 2010, 20:42
Podoba mi się! Tylko, że szukałem na necie i w większości można je kupić używane. Wolałbym coś ze sklepu na gwarancji (bez żadnej umowy).

Macie może jeszcze jakieś propozycje? Może coś z SE?

 #401085  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 21:45
Maciejjj pisze:w większości można je kupić używane
Żaden operator go nie miał i jest to ogólnie rzadki model. Ciężko jest czasem nowy znaleźć.
Maciejjj pisze:coś z SE?
Tylko C905. Test masz w dziale Artykuły.

Chyba, że może Vivaz coś ciekawego pokaże ale jakoś mnie już na starcie od siebie odrzuca.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401110  autor: Maciejjj
 25 kwie 2010, 23:26
SE 905 - jedynie wyświetlacz jest na nie - 256 tys. kolorów, 16 mln brzmi lepiej.
Może poczekam aż Satio stanieje.

Dzięki za porady, na pewno skorzystam (może znajdę gdzieś Samsunga i8510 ;) :).

 #401112  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 23:36
Maciejjj pisze:SE 905 - jedynie wyświetlacz jest na nie - 256 tys. kolorów, 16 mln brzmi lepiej.
Brzmi lepiej ale nie zawsze lepiej wygląda.
Patrz choćby na Samsungi: D900i, i450, i550, jak i wiele innych, które zjadają ekrany Nokii z 16mln kolorów, a przy tym potrzebują mniej prądu.

C905 ma bardzo dobrym wyświetlacz.
Maciejjj pisze:Może poczekam aż Satio stanieje.
Nie warto.
Ekran słabo łapie dotyk, a sam telefon poza aparatem nic specjalnego nie oferuje.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401120  autor: Maciejjj
 26 kwie 2010, 02:34
A SE W995i? Jest dosyc podobny do C905, ale nie wiem czy warto przepłacać.

 #401125  autor: St-Jimmy
 26 kwie 2010, 07:08
Satio? Przecież on ma dotykowy ekran :) a ty wolałbyś coś bez dotykowego ekranu.
Ten i8510 to chyba najlepszy wybór :)

Nokia 3220 -> Sagem x5-2 -> SE K508i -> Nokia 3650 -> Motorola L6 -> Motorola E1 -> SE K750i -> SE W900i -> Motorola RAZR V3xx -> SE W880i -> Nokia 5610-> Iphone 2G -> Motorola V3xx -> Samsung s8500 + Ipod Touch 3g

 #401164  autor: Maciejjj
 26 kwie 2010, 13:33
Racja, więc stawiam na SE. Nie chcę już Samsungów (miałem dwa i oba do niczego). Za to mam jeszcze SE w810i i jest genialny w swej prostocie, ale bardzo dobry, bezawaryjny.

Mam nadzieję, że C905 albo W995i bedą najlepszym wyborem - choć tak naprawdę nie wiem jaka jest między nimi różnica.
Zdaje się, że do zdjęć lepszy byłby c905 a do muzyki w995i? Mam racje?

 #401189  autor: orson_dzi
 26 kwie 2010, 17:03
Maciejjj pisze:Nie chcę już Samsungów
A jakie to były Samsungi?
Osób, które przejechało się na wadliwych Samsungach sprzed kilku lat i po namowie na kolejnego Samsunga były zadowolone.
A tym bardziej, że Samsungi na Symbianie są zupełnie inne od tych z własnym OS-em.
Zdaje się, że do zdjęć lepszy byłby c905 a do muzyki w995i? Mam racje?
Nie bardzo.
Muzycznie są prawie, że identyczne. W995 nie jest warto swojej ceny.
A C905 przy tym samym dźwięku oferuje dużo mocniejszy aparat.
No chyba, że ważniejsze są dla Ciebie niepotrzebne skróty muzyczne i mocniejsze głośniki.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401581  autor: Maciejjj
 29 kwie 2010, 02:26
Teraz Samsung Tocco Light a kiedyś taki z klapką (nie pamiętam modelu).

Teraz dałeś mi dużo do myślenia....
A co byście wybrali SE c905 czy Nokię N86? Patrząc pod względem zdjęć i bezawaryjności telefonu.