DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #400912  autor: watero
 25 kwie 2010, 00:16
Witam! Tym razem mam budzet 450zl... Miodzio :) WIec bez zbednego gadania napisze co potrzebuje w telefonie i do czego bedzie sluzylo :

- Aparat z Autofocusem i lampa blyskowa - Zdjecia tekstu i chwil ze znajomymi/rodzina.
- Odtwarzacz mp3 z equalizerem - Slucham muzyki na miescie, w autobusie i przed spaniem, mam sluchawki Creative EP-630
- Wifi - Przegladanie stron tych samych jak w komputerze czyli Allegro, Fora, Wikipedia, Mapy, informacje itp.
- Bateria ktora wytrzyma przynajmniej 2 dni wliczajac 20 smsow, 2h rozmowy, 30 min na wifi, 30 zdjec i troche myszkowania z nudow.
- W miare wytrzymaly (Gdy upadnie z 70cm na miekki dywan to zeby sie nie rozsypal) - zle doswiadczenie z LG KU900 Czekolada...
- Ekran minimum 2,4 cala
- Akcelerometr - przydatne do www
- W miare szybki, a nie mulacy jak n95
- Email - Pobieranie oraz wysylanie wiadomosci z zalacznikami
- PDF - Czasem dostaje zalaczniki w tym formacie ktore musze natychmiast przeczytac
- Stosunek jakosc/cena - Nie chce placic kosmicznej kwoty za"gowno"...
- Piesza nawigacja - Czasem potrzebuje dojsc do jakiegos bloku i zanim znajde to tragedia...
- Pamiec Ram - Nie wyobrazam sobie by przy przegladaniu www i sluchaniu muzyki wyskakiwal komunikat o braku pamieci. W e51, e52, e72 nie spotkalem sie z tym i dalej nie mam zamiaru. W n95 nie moglem otworzyc allegro, wersji na pc, tragedia...
- Wielozadaniowosc - Lubie sluchac muzyki, chodzic po www i w miedzyczasie wyslac smsa lub odebrac polaczenie glosowe bez wylaczania przegladarki.

No i to tyle wymagan. Od razu zaznacze, ze odpada wszystko z windows mobile oraz n95, n95 8gb - za duze i stanowczo za wolne.

Na celowniku mam kilka telefonow, ale nie znaczy, ze trzymam sie ich kurczowo :
- LG kc910 Renoir - Swietny aparat, duzy wyswietlacz
- LG KM900 Arena - Jakosc wykonania, wyglad, menu 3d, multitouch, dosc dobry aparat,duzy wyswietlacz
- Samsung G810 - Dobry aparat, jakosc wykonania, system.
- Nokia n82 - Mala i zgrabna, dobry aparat, system
- Sony Ericsson C905 - Swietny aparat
- Nokia E75 - Qwerty, System
- Nokia 5800 - Muzyka, duzy wyswietlacz
- LG GC900 Viewty II - Polaczenie Areny i Renoir
- A moze poczekac az LG GD900 stanieje? Juz teraz za 520 mozna go dorwac na aukcji.

Kazdy z tych telefonow mozna wyaukcjowac od zlotowki, przy niektorych trzeba troszke szczescia lub zwyczajnie poprzez kup teraz. Moi faworyci to Renoir i Arena, ale czy dobrze faworyzuje? Moze jest cos sensowniejszego w tej cenie? Odpowiedz na te pytania pozostawiam wam. Mam nadzieje, ze wypowiedza sie tu osoby znajace temat, a nie laiki ktore dowiedza sie o telefonie tyle co mu kolega z bloku powiedzial. Dziekuje za poswiecony czas i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2010, 00:48 przez watero, łącznie zmieniany 1 raz.

 #400915  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 00:32
watero pisze:LG kc910 Renoir - Swietny aparat, duzy wyswietlacz
Jak najbardziej.
Nie powiem Ci tylko jak wygląda kwestia maili ale wszystkie inne punkty spełnia i będzie bardzo dobrym wyborem.
watero pisze:KM900 Arena
Odradzałbym.
Ekran, mimo że pojemnościowy, średnio łapie dotyk, a sam telefon jest jakby nie do końca dopracowany.
watero pisze:Samsung G810
Taki średnio dosyć model.
Z jednej strony bardzo ładny wyświetlacz, solidne wykonanie, dobra bateria. Ale z drugiej mocno przereklamowany i średni aparat oraz przeciętny dźwięk. Zawsze miałem mieszane uczucia co do tego modelu.
watero pisze:Nokia n82
Swoje lata ma, fakt, ale to nadal bardzo dobry model. Tylko czy 2,4" wystarczą do komfortowego przeglądania stron? Musisz sam zdecydować.
Aparat dobry, z ksenonem. Bateria przyzwoita, wykonanie dobre, klawiatura wbrew pozorom wygodna. Ale dźwięk średni.
watero pisze:C905
Podobnie wraca sprawa z ekranem jak w N82.
Ale za to dużo lepszy aparat, mocniejsza bateria, lepszy dźwięk.
watero pisze:Nokia E75
Nie warto. Telefon poza bardzo wygodną klawiaturą nie oferuje praktycznie nic, za co można by za nią zapłacić aż tyle (poza znaczkiem Nokii oczywiście).
watero pisze:Nokia 5800
Też bym raczej z niej zrezygnował, ze względu na aparat. Chyba, że potrzebujesz Symbiana.

Podsumowując.
Jeśli Symbian, to kierując się własnymi priorytetami:
1. Aparat - G810
2. Dźwięk i internet - 5800
3. Coś pomiędzy - N82.

Be Symbiana 5800 lub C905. Zależy czy wolisz dotyk, czy nie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #400916  autor: watero
 25 kwie 2010, 00:50
Zedytowalem swoj temat i dodalem GC900, GD900. System jest mi obojetny. Dotyku nigdy nie mialem takze ciezko mi powiedziec. Z n82, e75 jednak zrezygnuje, 5800 tez nie wiem, nie wiem... Tragiczny wyglad, taka wanna mieszczaca sie w kieszeni.

Piszesz, ze w Arenie ten dotyk kiepski, ale lepszy niz w renoir?

 #400920  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 01:10
watero pisze:GC900, GD900
W sumie nigdy nie było o nich nawet mowy w tym dziale z tego co kojarzę. Rzadkie i mało popularne modele. Nie wiem jak to w nich wygląda.
Arenie ten dotyk kiepski, ale lepszy niz w renoir?
Wg mnie nie do końca. Jakoś ta wysoka rozdzielczość nie do końca współgra tutaj z pojemnościowym dotykiem. Nie zawsze reaguje, jest też czasem problem z trafieniem w mniejsze elementy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #400921  autor: znawca
 25 kwie 2010, 01:15
watero pisze:
- LG kc910 Renoir - Swietny aparat, duzy wyswietlacz
Pomyślałem o tym telefonie, jak czytałem twój temat. Polecam go.
watero pisze: - LG KM900 Arena - Jakosc wykonania, wyglad, menu 3d, multitouch, dosc dobry aparat,duzy wyswietlacz
Kiepski dotyk... i niedopracowany, efekciarski soft. Bardziej irytująca zabawka niż telefon.
watero pisze: - Samsung G810 - Dobry aparat, jakosc wykonania, system.
Nie! Aparat nie jest dobry! Jest przereklamowany i fajnie wygląda tylko na papierze. Dźwięk jest słaby w tym telefonie, a system ma ograniczenia.
watero pisze: - Nokia n82 - Mala i zgrabna, dobry aparat, system
N95 ci muli, a N82 to niby nie? System działa identycznie, co na N95 8GB, ale dźwięk jest gorszy. Do mp3 N95 bym nie polecał, a tym bardziej N82. I ten ekran malutki taki...
watero pisze: - Sony Ericsson C905 - Swietny aparat
I nic pozatym... No jeszcze mp3 znośne... po wymianie sterów...
watero pisze:- Nokia E75 - Qwerty, System
Aparatem i muzyką naprawdę nie imponuje... Odradzam.
watero pisze:- Nokia 5800 - Muzyka, duzy wyswietlacz
Do mp3 ideał, ale aparat mocno średni.
watero pisze: - LG GC900 Viewty II - Polaczenie Areny i Renoir
- A moze poczekac az LG GD900 stanieje?
O tych dwóch nic nie wiem :P

Ja polecam Renoira... A jeśli system... ciężka sprawa... N82 sie nie nadaje do mp3... G810 do zdjęć i mp3 :-D Weź 5800. Muzyki posłuchasz, ekran duży ma, a i zdjęcie tekstu zrobisz bez problemu.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #400942  autor: watero
 25 kwie 2010, 10:45
Musze pomyslec nad reinorem, arena i viewty II. Pytanie - Czy chce wypasiony aparat z funkcja telefonu, wifi itp, renoir, a moze wybajerzona arene z multitiuch? No chyba, ze pojsc w kompromis ktorym jest Vievty 2, aparat prawie taki sam co w renoir tyle, ze z lampa blyskowa led, a do tego rowniez pojemnosciowy ekran i ten system 3d, a i porodne materialy i wyglad jak w arenie. Napisalem tutaj 5800, ale jakos nei przekonuje sie do tego telefonu... Brzydki jest strasznie i do tego gdzie na jakie forum nie wejde pisza, ze kiepski dotyk ma. Ehhhh... Musze cos do nastepnego tygodnia wybrac bo Chodze z SAGEM-em My X-6...

 #400953  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 11:00
watero pisze:wypasiony aparat z funkcja telefonu, wifi itp, renoir
KC910 nie jest aparatem z funkcją telefonu, a właśnie telefonem z funkcją aparatu. Jakość rozmów jest wysoka, aż chce się z niego zadzwonić. Piszę się na nim wg mnie też bardzo przyjemnie. A że aparat jest jaki jest, to tylko się cieszyć.
watero pisze:Vievty 2, aparat prawie taki sam co w renoir tyle, ze z lampa blyskowa led,
Led bym właśnie uznał tu za wadę. Z ksenonem można spokojnie zrobić zdjęcia nawet i całkiem po ciemku. I jeśli nie stoisz pół metra od obiektu, to wyjdzie, jak na telefon, bardzo dobrze. A LED prześwietli Ci zdjęcie tak, że nic nie zobaczysz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #400998  autor: Mcarto
 25 kwie 2010, 13:59
LG Arena odpada - miałem przez kilka miesięcy i z radością się pozbyłem, Wi-fi jest koszmarne... często resetowało mi połączenia i prędkość też była taka sobie w dodatku nie wiem dlaczego ekran dotykowy w chłodne dni przestawał pracować i zawieszał mi telefon - serwis też nie potrafił tego wyjaśnić. Wg mnie to jest telefon wyłącznie do użytku domowego i w domu sprawował się dobrze;)

Wymień słuchawki na jakieś lepsze i chłodniejsze - większość telefonów (Nokie, SE) gra ciepło a te pasowały by jedynie do iPhone i też nie pokażą jego możliwości.

 #401089  autor: watero
 25 kwie 2010, 21:59
Przerpraszam, ze nie odpisywalem, brak czasu. Ta arenka naprawde mi sie podoba nie wspominajac o GD900... Jakie telefony z wifi miales przed arena by porownac jego dzialanie? Jakis odnosnik do e51, e52, e72, n95? na innych forach odradzaja mi kazdy telefon bez systemu. Ze niby strony beda ladowaly sie wolno i tak jak w n95 nie bede mogl allegro otworzyc, ze sie wieszaja i praktycznie nei maja wielozadaniowosci... Sam juz nie wiem co myslec.

 #401097  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 22:22
watero pisze:praktycznie nei maja wielozadaniowosci...
A błąd, bo mają.
Nie pamiętam tylko do ilu programów ale w KC910, Arenie, wiec pewnie i GD900 jest to samo.
W Arenie było to bodajże 2-3 aplikacje, w KC910 nie pamiętam...
A aplikacje (grę, przeglądarkę, odtwarzacz itp.) minimalizujesz klawiszem pomiędzy słuchawkami.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401106  autor: Mcarto
 25 kwie 2010, 23:14
watero pisze:Przerpraszam, ze nie odpisywalem, brak czasu. Ta arenka naprawde mi sie podoba nie wspominajac o GD900... Jakie telefony z wifi miales przed arena by porownac jego dzialanie? Jakis odnosnik do e51, e52, e72, n95? na innych forach odradzaja mi kazdy telefon bez systemu. Ze niby strony beda ladowaly sie wolno i tak jak w n95 nie bede mogl allegro otworzyc, ze sie wieszaja i praktycznie nei maja wielozadaniowosci... Sam juz nie wiem co myslec.
Mam teraz e71 i jestem b. zadowolony. Internet działa wg mnie tylko trochę szybciej niż w Arenie ale jest stabilny - nic mi nie przerywa połączeń itp. jak w Arenie. Sam telefon poza zawieszającym się w niższych temperaturach touchem i słabym internetem był interesujący. QWERTY działało doskonale, menu było dość proste i oferowało sporo funkcji, wyświetlacz robił spore wrażenie - lubię fotografować i wgrywałem sporo zdjęć z wakacji a przeglądarka do zdjęć w połączeniu z multitouch była świetna...dowolnie powiększałem i zmniejszałem zdjęcia. Mp3 było dość dobre (tylko sprawdziłem je na moment bo posiadam dwa świetne mp3playery) - fajnie grało z dynamiką do techno i elektroniki wystarczająco dobrze.
LG ładowało się szybko ale chyba po to żeby zrekompensować słabą baterię - starczała na 2 dni w normalnym użytkowaniu.

 #401113  autor: watero
 25 kwie 2010, 23:41
No, to juz cos ;) Mysle o tym by zrezygnowac z gps i wziasc na raty GD900, ale sam nei wiem. Cale zycie mam nokie z serii e i jedna n-ke, teraz chce cos innego, najlepiej dotykowego ;) Prawda jest taka, ze najwiecej to rozmawiam, slucham muzyki, robie zdjec i uzywam wifi w takiej wlasnie kolejnosci. Glowa mi peka... Mcarto, a czy na arenie bez problemu otwierales wp, o2, allegro, fora i inne w wersji na pc bez "braku pamieci"?

 #401119  autor: Mcarto
 26 kwie 2010, 02:22
watero pisze:No, to juz cos ;) Mysle o tym by zrezygnowac z gps i wziasc na raty GD900, ale sam nei wiem. Cale zycie mam nokie z serii e i jedna n-ke, teraz chce cos innego, najlepiej dotykowego ;) Prawda jest taka, ze najwiecej to rozmawiam, slucham muzyki, robie zdjec i uzywam wifi w takiej wlasnie kolejnosci. Glowa mi peka... Mcarto, a czy na arenie bez problemu otwierales wp, o2, allegro, fora i inne w wersji na pc bez "braku pamieci"?
Nie wiem dokładnie o co Tobie chodzi - nigdy nie miałem informacji o braku pamięci ale internet nie działał stabilnie i te problemy z zawieszającym się touchem. Nie wiem czy to tylko mój telefon miał takie problemy? Z internetu korzystam tylko jak muszę i w zasadzie na Arenie przeglądałem tylko pocztę na yahoo i zajrzałem kilka razy na onet i jeszcze jakieś tam strony ale mnie często przerywało połączenie. Teraz mam e71 i nie czuję wiele wiekszej prędkości "surfowania" ale połączenia są stabilne. Najlepiej będzie jak poprosisz znajomego lub kogoś w salonie żeby pokazał Tobie jak działa Arena.
Swoją drogą chcę Tobie zaproponować Samsunga I5700 Galaxy Spica - podobno b. udany model z niezłą baterią do dostania za 600 zł (nowy). Ja sam wolałem powrócić do standardowej klawiatury ale nie przyszło mi to łatwo bo ten samsung stanowił ciekawą alternatywę dla e71 w dodatku android spisuje się podobno o wiele lepiej przy przeglądaniu stron internetowych jak symbian min. w mojej nokii no ale ja wybrałem ze względu na szereg czynników;)

 #401159  autor: watero
 26 kwie 2010, 13:22
Z tego co pamietam I5700 nie ma lampy blyskowej co kompletnie go skresla. I7500 juz bardziej by mi podchodzil choc nei dostal aktualizacji wiec jego kupno raczej mija sie z celem.