DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #400900  autor: tomonek
 24 kwie 2010, 22:58
Witam!

Posiadam duży dylemat z wyborem telefonu.

Chce aby telefon był przede wszystkim telefonem, ale żeby posiadał bajery.

Trochę sprecyzuje. W tej chwili mam Samsunga Avile wszystko fajnie i przyjemnie, lecz pora na coś nowszego brakuje mi dotykowego na ciepło wyświetlacz. DOBREJ jakości aparatu a nie pixeli i do tego szybkiego, telefon ma szybko reagować na wykrywanie ruchu, musi mieć WiFi tego szczególnie mi brakuje w obecnym telefonie.

Moje propozycje to:

iphone 3gs (ale to raczej gadżet z telefonem, taka konsola do gier)
HTC HD2 (peszy mnie to ze ma tylko 65tys kolorow iphone ma 16milonów a avila 256tys...)
Nokia N900 (bardzo ciekawy dla mnie telefon, ale nokie N95 i N96 zacinały się... w tym modelu nie wiem jak to wygląda)

co do sony erykow to to już nie telefony tylko mp trójki :P

Samsungów już nie chce, chyba że coś super odjazdowego mi zaproponujecie.

Czyli moje wymagania to:
-krystaliczny wyświetlacz
-dotykowy na ciepło wyświetlacz bardzo dobrze czuły
-ma przerwać 3-5 lat
-ma robić ładne zdjęcia i ma je robić szybko (czasami potrzeba wietrznic ciekawą chwile, kiedy nie mam przy sobie lustrzanki)


Przedział cenowy to mi obojętnie ;) możne być za 1000 jak i za 4000 zł

Cenie sobie jakość i niezawodność.


Proszę o propozycje ;)

Pozdrawiam, Tomek!

 #400903  autor: orson_dzi
 24 kwie 2010, 23:25
To może najpierw ogarnę Twoją wypowiedź, a telefon później...
tomonek pisze:HTC HD2 (peszy mnie to ze ma tylko 65tys kolorow iphone ma 16milonów a avila 256tys...)
65 tys. kolorów jest ograniczeniem sytemowym, a nie sprzętowym. Poza tym ekran w HD2 robi powalające wrażenie i zgniata niejeden wyświetlający niby kilkakrotnie więcej kolorów.
tomonek pisze:co do sony erykow to to już nie telefony tylko mp trójki :P
Może z 3-4 modele. I to górna granica.

Najlepszym wyjściem będzie Omnia HD.
Ekran pojemnościowy, więc taki, jak oczekujesz. Aparat bardzo dobry, filmy również. Symbian, Wi-Fi i GPS są. Dobrze wykonany, z dobą baterią. Mocny muzycznie. Poza tym bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów.

Obok niej Samsung Pixon12, czyli obecnie najlepszy aparat w telefonie.
Przeczytaj test na Telepolis.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #400906  autor: Szymon9904
 24 kwie 2010, 23:27
O ile się orientuję, to jest mało komórek z wyświetlaczami krystalicznymi, a pasującą do twoich wymagań znam tylko jedną.

LG GD900 - specyfikacja techniczna: http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1576 - ma wszystko, co chcesz. Cena ok. 2500 zł - mniej więcej.

EDIT: Orson znów był szybszy :wink: .

 #400926  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 08:20
Najbardziej kusi mnie HTC HD2, omnia hd odpada nie chce już sam samsungów ;)

A co myślicie o nokiach np. tej N900 lub innych modelach? N900 niby ma rozsuwana klawiaturę (takie tylu telefonu jeszcze nie miałem).

W iphone jest ponoć taki błąd, że pokazuje ze ma zasięg, lecz w rzeczywistości nie da sie dzwonić bo go nie ma,,, usłyszałem to w TV na TVN Turbo program gadżet.

Telefon nie ma mieć najlepszego aparatu lecz, aby robił zwykłe zdjęcia widziałem jak robi aparat z iphone 3G (ten starczy model) i jakość i szybkość robienia fotek jest zadowalająca.

 #400929  autor: kowcio
 25 kwie 2010, 09:32
Najbardziej kusi mnie HTC HD2, omnia hd odpada nie chce już sam samsungów ;)
Dlaczego? Przecież samsung jest oparty na systemie Windows tak samo jak HTC i różnicy między tymi telefonami nie będzie. Tylko znaczek na obudowie. Omnia raczej na pewno robi lepsze zdjęcia i lepiej gra na głośniku.

 #400935  autor: MvT
 25 kwie 2010, 10:21
-ma przerwać 3-5 lat

To raczej mało realne w dzisiejszych telefonach i wydanie większej kasy wcale cię nie uchroni przed tym że telefon nie będzie po takim okresie wyglądał "jak psu z gardła wyjęty" widziałem roczne Ajfony i tylko wyświetlacz był nieporysowany w innym przypadku jakiekolwiek ruchome mechanizmy jak np. w Nokii N900 będą mocno poluzowane...

N3310=>N8310=>N3100=>N6610i=>N6070=>N3110c=>SEW890=>SEW715=>LG GT540 Swift=>HTC Wlidfire S=>...

 #400951  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 10:56
kowcio pisze:Cytat:
Najbardziej kusi mnie HTC HD2, omnia hd odpada nie chce już sam samsungów ;)

Dlaczego? Przecież samsung jest oparty na systemie Windows tak samo jak HTC i różnicy między tymi telefonami nie będzie.
Chodziło o Omnię HD ;) .
Ale tu sytuacja jest podobna, bo telefon jest oparty na systemie Nokii, czyli S60.
Dodatkowo na ten model jest trochę modyfikacji, o czym w sumie nie dawno się dowiedziałem. A to, że jest to Samsung, to nawet lepiej, bo wiesz, że dostaniesz lepszą jakość niż w Nokii.
tomonek pisze:widziałem jak robi aparat z iphone 3G (ten starczy model) i jakość i szybkość robienia fotek jest zadowalająca.
Na ekranie telefonu prawie wszystkie zdjęcia wyglądają dobrze. Zobacz je na czymś większym, to zmienisz zdanie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #400968  autor: znawca
 25 kwie 2010, 12:02
MvT pisze:
-ma przerwać 3-5 lat

To raczej mało realne w dzisiejszych telefonach i wydanie większej kasy wcale cię nie uchroni przed tym że telefon nie będzie po takim okresie wyglądał "jak psu z gardła wyjęty" widziałem roczne Ajfony i tylko wyświetlacz był nieporysowany w innym przypadku jakiekolwiek ruchome mechanizmy jak np. w Nokii N900 będą mocno poluzowane...
Ośmielę się uznać to za bzdurę.
Mam swoją N95 od nowości i prawie wcale się nie zmieniła. To już 3 lata i żadnych nowych luzów, tylko małe otarcie na czerwonej słuchawce :P Jestem prawie pewien, że za kolejne 3 będzie wyglądać i działać identycznie, jak teraz :wink: no może poza baterią, która się zużyje

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #401003  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 14:20
Jeśli uważacie, że Samsungi są najlepsze, zaś nokie HTC i reszta nie, to już nie patrząc na to co mówiłem tylko na nowe perspektywy, a mianowicie:

Telefon ma przetrwać 3+lat
Ma posiadać WiFi
Ma się nie zawieszać jak np. Nokia E66 E51 lub jak samsung Avila przy przewijaniu plików.
ma robić ładne fotki nie ważna jest rozdzielczość lecz jakość zdjęć
GPS w sobie zapomniałem tego uwzględnić

Mile widziany full dotyk, ale nie koniecznie, jeżeli telefony na dotyk maja nie przetrwać 3+lat to proszę o propozycje.

Wszystkie marki dozwolone ;P

 #401009  autor: kowcio
 25 kwie 2010, 14:26
Jak nie chcesz dużo wydac na telefon to moze warto zobaczyć na LG KT500/KT505 (to samo, tylko 505 robiona dla Orange) lub na Samsunga S5620 Monte?

Lg ma gorszy dotyk i baterię, ale ma dużo lepszy aparat i posiada wirtualna klawiaturę QWERTY. Natomiast Samsung posiada wyśmienity dotyk, ma bardzo dobra baterie (miałeś Avilę więc dużej różnicy nie będzie). GPS jest w jednym i drugim telefonie.
Niestety jak chcesz na aż tak długi czas telefon to obowiązkowo jakiś pokrowiec na niego.

No chyba, że koniecznie chcesz więcej wydać to możesz kupić coś innego ;) Te telefony sa po prostu tanie i dobre.

 #401010  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 14:30
Na telefon na dzień dzisiejszy ich wartość może przekroczyć 1000zł.

Pokrowiec to u mnie standard ;) + folia ;)

 #401028  autor: orson_dzi
 25 kwie 2010, 15:30
kowcio pisze:LG KT500/KT505
Ale pewny tego jesteś? ;)
kowcio pisze:S5620 Monte
tomonek pisze:ma robić ładne fotki nie ważna jest rozdzielczość lecz jakość zdjęć
Średnio troszkę...

Skoro LG GT500 lub GT505 :P , to już lepiej pójść krok w przód i wziąć KC910.
Zaoferuje to samo ale w lepszej jakości, a do 1000zł można nawet nówkę ze sklepu wziąć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401032  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 15:52
Jakoś LG nie chce, samsung już mi się znudził. jeśli juz to jakaś omnia (ale jakoś nie chce jej)

A co myślicie o iphone bo nikt się nie wypowiedział głębiej?

Ciągle stoję miedzy HTC / iphone

Bo htc dobra marka i ma łdny telefon HTC hd2
zaś iphone ma 16 minionów kolorów a dalej nie wiem nic

 #401034  autor: matteo
 25 kwie 2010, 16:04
tomonek pisze:Jakoś LG nie chce, samsung już mi się znudził. jeśli juz to jakaś omnia (ale jakoś nie chce jej)

A co myślicie o iphone bo nikt się nie wypowiedział głębiej?

Ciągle stoję miedzy HTC / iphone

Bo htc dobra marka i ma łdny telefon HTC hd2
zaś iphone ma 16 minionów kolorów a dalej nie wiem nic
A Ty dalej swoje z 65536 kolorami ;) Już kolega Ci wytłumaczył, że to ograniczenie systemowe, poza tym akurat TEN wyświetlacz naprawdę jest rewelacyjny. Nie sugeruj się liczbami tylko praktyką. Jeżeli ktoś w temacie Ci tak mówi to znaczy, że tak jest :)

Z jednej strony można rzec, że niewielka jest różnica między HD2 a iPhone, a z drugiej jest ogromna.

Ja natomiast Tobie polecam HTC Desire. Ma wszystko to, co napisałeś w 1 poście.

 #401039  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 16:45
dobra tam z kolorami, prawda ;P a jakie są różnice między hd2 a 3gs ? pod względem niezawodności oraz zacinania się, który foty lepsze strzela ;P aa i jak przy nich wygląda HTC Desire ?

 #401041  autor: matteo
 25 kwie 2010, 17:13
tomonek pisze:dobra tam z kolorami, prawda ;P a jakie są różnice między hd2 a 3gs ? pod względem niezawodności oraz zacinania się, który foty lepsze strzela ;P aa i jak przy nich wygląda HTC Desire ?
Nie będę wymieniał rzeczy które możesz przeczytać w katalogu telefonów bo to możesz samemu zrobić, ale parę ciekawostek praktycznych:

Mimo tego, że HD2 jak na telefon z WinMobile wiesza się niezwykle rzadko, a jego płynność działania jest generalnie najlepsza z wszystkich do tej pory wypuszczonych fonów na Windowsie, to jednak można dostrzec, ze iPhone OS w 3GSie praktycznie w ogóle nie zalicza żadnych lagów i zwich - na pewno mniej niż HD2.

Ilość aplikacji na HD2 jest przerażają...co niska :) Windows Market Place świeci pustkami, a jak można się domyśleć atrakcyjność telefonu (w znaczeniu OSa) to też ilość dostępnych aplikacji. Plusem na pewno WM to możliwość instalacji z zewnątrz, bo na iPhone zainstalujesz tylko to, co jest w AppStore. Pytanie, co Cię bardziej zainteresuje? Nie zdecydujemy za Ciebie.

Internet Sharing - w WM spokojnie udostępnisz internet przez Wi-Fi (zrobisz z telefonu punkt dostępowy), a z iPhone'a nie (jedynie internet sharing via BT/kabel).

Ekran ze szkła szafirowego - jakość wykonania iPhone'a na pewno lepsza niż HD2.

Multimedia - aparat znacznie gorszy w iPhone, ale muzyka znacznie gorsza w HD2.

Rewelacyjna przeglądarka internetowa w iPhone, której nigdzie takiej nie znajdziesz.

itd/itp.

Jak widać - dużo jest za i przeciw dla obu stron, dlatego świetną alternatywą jest Desire.

 #401057  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 19:05
Dzięki raczej HTC bo ma większy wyświetlacz i przeglądanie stron www będzie wygodniejsze

 #401063  autor: matteo
 25 kwie 2010, 19:42
tomonek pisze:Dzięki raczej HTC bo ma większy wyświetlacz i przeglądanie stron www będzie wygodniejsze
Mimo większego wyświetlacza i dużo większej rozdziałki - przeglądanie WWW na iPhone'ie jest znacznie lepsze. Jeżeli głównym kryterium ma być przeglądarka WWW to nawet bym się nie zastanawiał.

 #401064  autor: tomonek
 25 kwie 2010, 20:03
Tak, głównie ma służyć do komunikowania się: sms, email, GG, telefon, wiec powiadasz ze iphone lepsze... to skoro iphone to z kupnem telefon wstrzymam się, aż wyjdzie 4g, bo po co kupować starszą technologię, dzięki za pomoc