DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #400618  autor: Kllamerka
 23 kwie 2010, 17:47
Muszę zmienić telefon, byłam nastawiona na Samsunga Corby pro, ale niestety muszę odejść od tego pomysłu i wybrać pomiędzy wyżej wymienionymi telefonami. Skłaniałam się ku samsungowi Delphi ponieważ kusi mnie wysuwana klawiatura, nie wyobrażam sobie pisania na wirtualnej! Ale po obejrzeniu filmików prezentujących LG wydaje mi się ciekawszy wnętrzem- bardziej bogatszy, urozmaicony przy nim samsung wypada dość prosto. Czy ktoś może ma któryś z tych telefonów, który polecacie?
Z góry dziękuję za pomoc :)

 #400626  autor: orson_dzi
 23 kwie 2010, 18:09
To może ze takich podstawowych kwestii..

Wykonanie przemawia za LG. Jest zwyczajnie lepiej wykonany. W Samsungu lekko trzeszczy koniec klapki od baterii pod naciskiem. Ale w obu materiały są dobrej jakości. Slider w Samsungu chodzi bez zastrzeżeń.

Bateria jest lepsza w Samsungu. Ba, jest bardzo mocna i nawet 4-5 dni spokojnie wytrzymuje.

Dźwięk... pół na pół. Samsung jest głośniejszy ale LG mimo, że gra ciszej, to gra cieplej, głębiej i lepiej jakościowo. Na głośniku wygrywa Samsung. Ma dodatkowy głośnik do dźwięków.

Ekran jest czulszy w Samsungu. Jest bardzo czuły, nawet ciężko powiedzieć, że oporowy. Ale zważając na Twoją płeć, musiałabyś sprawdzić go przed zakupem, bo nie zawsze łapał dotyk od paznokcia, trzeba było dotykać palcem. Trochę brakuje kinetycznego przewijania ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Ale dotyk w LG też jest dobry, żeby nie było ;) .

Aparat w LG jest słaby, w Samsungu bardzo słaby. Zdjęcia z drugiego masz w teście w dziale Artykuły na Telepolis. W dzień z obu zdjęcia są dość przyzwoite ale im ciemniej, tym gorzej...

Jakość rozmów w Samsungu jest dosyć słaba. Są ciche i słabe jakościowo. Tu zdecydowanie lepiej wypada LG.

Klawiatura jest jedną z najmocniejszych rzeczy w Delphi. Co prawda jest dość średnio wygodna ale dodaje bardzo dużo uroku całemu urządzeniu. Od czasu B3410 ciągle chodzi za mną telefon z qwerty ;) .

Pytaj gdyby coś było niejasne ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #400660  autor: Kllamerka
 23 kwie 2010, 20:04
A co z pisaniem w LG? Nigdy nie miałam dotykowego telefonu dlatego bardziej skłaniałam się ku Delphi, trochę obawiam się szybkiego sms'owania w LG. Jednak z drugiej strony uparłam się na samsung tylko ze względu na klawiaturę. Czy bateria w LG wytrzymuje dłużej niż 2 dni? I muzyka na słuchawkach jest dobra jakościowo i pod względem głośności? Ogółem biorąc, który telefon jest bardziej polecany i uważany za najlepszy? :)

 #400686  autor: orson_dzi
 23 kwie 2010, 22:28
Kllamerka pisze:co z pisaniem w LG?
Na klawiaturze numerycznej, dotykowej, pisze się bardzo dobrze. Ta opcja bardzo przypadła mi do gustu (w Samsungu też jest numeryczna dotykowa przy sms-ach, niekoniecznie trzeba wysuwać klawiaturę). Qwerty trzeba wyczuć. Dobrze pisze się czymś, czyli końcem długopisu, kluczami, rysikiem. Palcem na początku są problemy ale z czasem to mija.
Osobiście, gdybym pisał więcej niż ok 50 wiadomości dziennie, to dotyk bym sobie odpuścił.
Kllamerka pisze:Czy bateria w LG wytrzymuje dłużej niż 2 dni?
Tak. Średnio te trzy dni wytrzymuje.
Kllamerka pisze:muzyka na słuchawkach jest dobra jakościowo i pod względem głośności?
Głośność jest w porządku. Samsunga gra głośniej ale słabiej. Dodatkowo LG ma dobre fabryczne słuchawki. Jak się założy na nie gąbki, to dość przyjemnie się słucha.
Kllamerka pisze:który telefon jest bardziej polecany
W sumie oba są rzadko polecane ;) . Ale Samsung jest popularniejszy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401424  autor: krzysiol13
 27 kwie 2010, 21:13
mam samsunga delphi i polecam go bardzo. bateria wytrzymała, muzyka głośna a ekran działa jak należy. minusem jest słaby aparat