DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #400607  autor: Morthal
 23 kwie 2010, 16:41
Zastanawiam się między Nokią 5530, 5800 i i5700. Co wymagam od telefonu?

1. Jak najprzyjemniejsze korzystanie z neta przez Wi-Fi - pierwszy czynnik to wyświetlacz, tutaj lepiej wypadają 5800 i Galaxy. Ale jak jest ogółem z jakością i "tempem" przeglądania stron? Na ile wygodnie da się scrollować i zoomować strony z flashem i innymi tego typu bajerami? Tutaj pewnie najsłabiej wypadnie 5800 ze względu na procek, ale jak Galaxy vs 5530?

2. Możliwość pełnego wykorzystania telefonu bez stałego dostępu do internetu - tutaj zdecydowanie lepiej wyglądają Nokie. Z tego co czytałem, jeżeli nie chce się płacić wyższych rachunków za telefon trzeba w Androidzie zainstalować APNdroid, który blokuje ukryte połączenia 3G/gprs. Czy telefon wtedy pozostaje w pełni funkcjonalny?

3. Jak najlepsze odtwarzanie muzyki - telefon ma zastąpić mi odtwarzacz mp3 i będzie tutaj bardzo intensywnie użytkowany. ExpressMusic grają świetnie i na dodatek mają piloty na kablu słuchawek. Galaxy posiada czegoś takiego? Gra dobrze? Dostępne darmowe playery posiadają coś więcej niż play/stop?

4. GPS - zasadniczo nie wiem czy jest mi potrzebne to ustrojstwo. Spodobał mi się jednak sports tracker nokii, którym mógłbym sobie fajnie obrazować moje wycieczki rowerowe. Dodatkowo Nokia ma całkiem darmowe mapy z Ovi. Jak tutaj wygląda sprawa w porównaniu do google maps z Androida? 5530 tutaj oczywiście odpada.

5. Gry - żeby zakupić nowy telefon sprzedaję Sony PSP i Avilkę, którą dostałem z abo jakiś czas temu. PSP mi sie trochę znudziło, ostatnio słuzyło mi za przerośnięty i bardzo niewygodny odtwarzacz mp3. Jednak dalej chciałbym mieć możliwość pogrania sobie w jakieś lżejsze produkcje. Na Nokie znajdzie się sporo różnych aplikacji, ale jak to jest z tym nieszczęsnym androidem? Da się tutaj pograć w coś innego niż gry 2D?

6. Prędkość działania - oczywiście nie oczekuję tutaj, aby telefon śmigał tak jak iphone, ale nie lubię uczucia zamulania. Wiele osób narzeka właśnie na 5800, z powodu słabego procka, a w 5530 podobno wygląda to lepiej. Galaxy posiada procek 800MHz, ale nie wiem ile wymaga Android. Na ile wygodne jest chodzenie po menu itd. w porównaniu z nokiami?

7. Platforma developerska - liznąłem parę języków programowania, myślę, że telefon z otwartym OSem mógłby mnie zmotywować do poznania jego platformy i pobawienia się w pisanie własnych programów. Na ile przyjazne są Android i Symbian?

8. Otwieranie dokumentów - DOC/PDF - jak wygląda darmowe wsparcie dla tych dwóch formatów na obu systemach?

To chyba wszystkie moje wątpliwości. Naprawdę wybór telefonu to nie lada orzech do zgryzienia, a opinii w internecie jak mrówek, każda co innego mówi. Za 5530 stoi też jeszcze jedna zaleta, jest najtańsza z tych 3 modeli.

 #400680  autor: stypulkovski
 23 kwie 2010, 21:31
Morthal pisze:1. Jak najprzyjemniejsze korzystanie z neta przez Wi-Fi - pierwszy czynnik to wyświetlacz, tutaj lepiej wypadają 5800 i Galaxy. Ale jak jest ogółem z jakością i "tempem" przeglądania stron? Na ile wygodnie da się scrollować i zoomować strony z flashem i innymi tego typu bajerami? Tutaj pewnie najsłabiej wypadnie 5800 ze względu na procek, ale jak Galaxy vs 5530?
Galaxy jest bardzo daleko przed oboma modelami. W tym wypadku obie Nokie są daleko w lesie ;)
Morthal pisze: Możliwość pełnego wykorzystania telefonu bez stałego dostępu do internetu - tutaj zdecydowanie lepiej wyglądają Nokie. Z tego co czytałem, jeżeli nie chce się płacić wyższych rachunków za telefon trzeba w Androidzie zainstalować APNdroid, który blokuje ukryte połączenia 3G/gprs. Czy telefon wtedy pozostaje w pełni funkcjonalny?
Instalujesz APNdroid i no problemo. Telefon pozostaje w pełni funkcjonalny, ale...tak naprawdę nie ma wtedy co z nim robić ;) Androidy są świetnymi smartfonami do Internetu, ale z większością innych zadań radzą sobie dosyć słabo. Oczywiście odpalisz gry, dzwonić i SMSować możesz...Ale brak dostępu do Internetu bardzo ogranicza możliwości Androida.
Morthal pisze:3. Jak najlepsze odtwarzanie muzyki - telefon ma zastąpić mi odtwarzacz mp3 i będzie tutaj bardzo intensywnie użytkowany. ExpressMusic grają świetnie i na dodatek mają piloty na kablu słuchawek. Galaxy posiada czegoś takiego? Gra dobrze? Dostępne darmowe playery posiadają coś więcej niż play/stop?
Tutaj odwrotnie niż w 1. Tu Galaxy jest daleko w lesie, a nawet jeszcze dalej niż w 1 kwestii. 5800 i 5530 to obecnie najlepsze muzyczne telefony, a i5700 gra delikatnie mówiąc słabo ;)
Morthal pisze:4. GPS - zasadniczo nie wiem czy jest mi potrzebne to ustrojstwo. Spodobał mi się jednak sports tracker nokii, którym mógłbym sobie fajnie obrazować moje wycieczki rowerowe. Dodatkowo Nokia ma całkiem darmowe mapy z Ovi. Jak tutaj wygląda sprawa w porównaniu do google maps z Androida? 5530 tutaj oczywiście odpada.
Oprócz Google Maps na Androida masz jeszcze pełnowartościowe aplikacje do nawigacji. Ale GPS trochę długo łapie fix'a. Na szczęście sygnał jest stabilny.
Morthal pisze:5. Gry - żeby zakupić nowy telefon sprzedaję Sony PSP i Avilkę, którą dostałem z abo jakiś czas temu. PSP mi sie trochę znudziło, ostatnio słuzyło mi za przerośnięty i bardzo niewygodny odtwarzacz mp3. Jednak dalej chciałbym mieć możliwość pogrania sobie w jakieś lżejsze produkcje. Na Nokie znajdzie się sporo różnych aplikacji, ale jak to jest z tym nieszczęsnym androidem? Da się tutaj pograć w coś innego niż gry 2D?
Na Androida jest masę gier, ale odpalanie ich na Galaxy nie będzie komfortowe, ponieważ sterowniki 3D są trochę skopane. Gry 2D działają bez zarzutu. W 5800 w pełni chodzą gry 3D, ale same aplikacje są gorsze niż na Androida.
Morthal pisze:6. Prędkość działania - oczywiście nie oczekuję tutaj, aby telefon śmigał tak jak iphone, ale nie lubię uczucia zamulania. Wiele osób narzeka właśnie na 5800, z powodu słabego procka, a w 5530 podobno wygląda to lepiej. Galaxy posiada procek 800MHz, ale nie wiem ile wymaga Android. Na ile wygodne jest chodzenie po menu itd. w porównaniu z nokiami?
W i5700 system działa piorunująco szybko. Dużo szybciej niż Symbian w 5800.
Morthal pisze:7. Platforma developerska - liznąłem parę języków programowania, myślę, że telefon z otwartym OSem mógłby mnie zmotywować do poznania jego platformy i pobawienia się w pisanie własnych programów. Na ile przyjazne są Android i Symbian?
Na Symbiana programy są pisane w C++. W Androidzie sprawa wygląda tak.
Morthal pisze:8. Otwieranie dokumentów - DOC/PDF - jak wygląda darmowe wsparcie dla tych dwóch formatów na obu systemach?
W 5800 w standardzie masz tylko podgląd. W Androidzie masz aplikację do tego w Android Markecie.

Podsumowując, lepszym wyborem byłby i5700, lub HTC Magic, a jeszcze lepiej HTC Hero (Android, w którym da się korzystać z multimediów w dobrej jakości). A jaka cena?

 #400710  autor: Morthal
 24 kwie 2010, 01:05
Dzięki, sporo mi rozjaśniłeś. I5700 dalej byłby bardzo często używany z wi-fi, ale po prostu nie cały czas. Trochę mnie martwi ten dźwięk z i5700 i problemy z grami (chociaż może obie te rzeczy w przyszłości zostaną rozwiązane sofware'owo?), natomiast w przypadku obu Nokii ich zamulanie i mniejsza wygoda w przeglądaniu internetu. Niestety brak rozwiązania optymalnego.

Na telefon mam zamiar wydać max 600zł i ani grosza więcej, a najlepiej mniej (plus dla 5530). W tej kwocie na allegro można kupić wszystkie wymienione przeze mnie telefony jako nówki, albo używane dopiero dwa-trzy miesiące. HTC Hero jest daleko poza zasięgiem, tak patrzę na allegro i ewentualnie Magic by się załapał, ale ciężko.

 #400712  autor: orson_dzi
 24 kwie 2010, 01:52
Pytanie, potrzebujesz 3G?

Bo w tym wypadku widziałbym Ajfona 2G, którego poniżej 600zł można już dostać.

I dostajesz bardzo dobrą przeglądarkę, bardzo dobry dźwięk, z grami problemu nie ma. GPS jako taki się znajdzie. O prędkość działania nie masz co się bać, bo jest nienaganna.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #400713  autor: Morthal
 24 kwie 2010, 02:34
3G dla mnie jest akurat zbędnym dodatkiem, nie jest wymogiem. Jednak Iphone'y 2G są już z reguły bardzo zjechane i nie mają już gwarancji producenta. Jestem na tyle pechowcem do elektroniki, że wolę mieć możliwość złożenia reklamacji.

 #400756  autor: jurcio6
 24 kwie 2010, 13:15
Mam dokładnie taki sam problem jak Ty i obecnie rozmyślam nad LG KC910 Renoir..

 #400764  autor: Morthal
 24 kwie 2010, 14:04
KC910 w porównaniu do Spicy ma mniejszy ekran, mniejszą rozdzielczość ekranu, słabszą baterię, brak złącza minijack i swój własny OS (więc brak Androida czy Symbiana). Jedyne co ma lepsze to aparat, ale ja od zdjęć mam cyfrową lustrzankę, a nie komórkę ;) Więc jak dla mnie telefony mogłyby w ogóle go nie mieć.
 #400821  autor: znawca
 24 kwie 2010, 17:19
Ciężki wybór...
Morthal pisze:Zastanawiam się między Nokią 5530, 5800 i i5700. Co wymagam od telefonu?

1. Jak najprzyjemniejsze korzystanie z neta przez Wi-Fi

2. Możliwość pełnego wykorzystania telefonu bez stałego dostępu do internetu
Gdzie tam Symbianowi do Androida... Tylko i5700.

Tylko, że znowu...
Morthal pisze:3. Jak najlepsze odtwarzanie muzyki
Gdzie tam Androidowi do świetnej jakości muzyki z 5530 i 5800... Nokie to najlepiej grające telefony na rynku.
Morthal pisze:5. Gry - żeby zakupić nowy telefon sprzedaję Sony PSP i Avilkę.
To, że sprzedajesz Avilę to akurat dobra decyzja :-D Co innego PSP, którego żaden z wymienionych telefonów ci nie zastąpi, bo z grami to one są na bakier.

Z tych wymagań, to rzeczywiście najlepszy byłby iPhone...
Idealna prędkość działania, dużo aplikacji i gier (na telefony nie ma lepszych niż te iphonowe) i można pisać nowe, GPS jest bo jest, duży ekran, do neta idealny, a muzyke też ładne odtwarza.
Ale o gwarancji zapomnij, bo jak chcesz mieć prawdziwą funkcjonalność, to musisz go złamać, a wtedy gwarancji i tak brak :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #400904  autor: Morthal
 24 kwie 2010, 23:26
Hehe, Twój post całkiem odbiega od Twojego podpisu ;)

Dla mnie gry to już nie jest priorytet, wystarczą mi emulatory GBA czy inne snejki. Na PSP już nie grałem od prawie pół roku, tylko jako mp3 ją traktowałem ;)

Chyba jednak zdecyduję się na i5700. Nie jestem szczególnie wybredny co do jakości muzyki, więc może jakoś to przeżyję. Nowe softy wprowadzają equalizer i lepszy player, to zawsze coś uda się z tego wyciągnąć. Dodatkowo i5700 jest obecnie bardzo atrakcyjny cenowo.

 #401305  autor: jurcio6
 27 kwie 2010, 09:44
Mam tylko jedno pytanie, bo sam się nie mogę zdecydować czy N5530, i5700 czy KC910... czy istnieje taki telefon, jak i5700, który odtwarza muzykę jak nokie 5530/5800? :P

 #401312  autor: orson_dzi
 27 kwie 2010, 09:52
jurcio6 pisze:czy istnieje taki telefon, jak i5700, który odtwarza muzykę jak nokie 5530/5800? :P
Tzn. Android grający jak 5800? Nie ma czegoś takiego.
W ogóle nie ma nic takiego, co gra jak 5800. Chyba, że X6 lub idąc w drugą stronę, 5130 :P .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #401505  autor: wiemar
 28 kwie 2010, 13:56
od 5800 głośniej i czyściej gra samsung monte - wiem bo mam oba telefony. monte ma bardzo czuły wyświetlacz pojemnościowy, świetnie pracuje wifi, sprawna przegladarka. jedynymi minusami jest brak autofocusa w aparacie i brak qwerty ekranowej. więcej wad nieznalazłem :)

 #401512  autor: A3R0
 28 kwie 2010, 15:40
Dodam od siebie że ja pare dni temu miałem identyczny temat (ten z ankietą 5800 vs i5700 vs 5530) i problem. Wczoraj przyszedł mi Samsung Spica i jestem z niego bardzo zadowolony... Z muzyką nie jest tak bardzo źle. Może na głośniku mogłobyć trochę głośniej ale na słuchawka jest git. Ja osobiście na słuchawkach słucham muzyki na 75/80 % głośności bo na full to może banie rozwalić. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z telefonu jeszcze musze router dokupić żebym miał wifi i będe szalał... xD
Polecam tym którzy mają problem z wyborem ;D