DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #399466  autor: busku
 17 kwie 2010, 18:01
Witam. Mam pytania, na które na pewno eksperci, a może i nie tylko będą mogli mi odpowiedzieć :)
Chciałbym kupić telefon, który ma Wi-Fi, GPS, dotykowy ekran... i teraz mam pytania odnośnie tego
1. Jeśli mam wi-fi w telefonie i bezprzewodowo rozprowadzony internet to mogę przeglądać wszystkie strony w internecie tak jak w komputerze tylko, że będzie mniejszy obraz czy tylko te specjalnie przystosowane na telefon? A może to zależy od tego jaki system ma telefon, czy Symbian, czy Android czy WM?
2. Jaki system musi posiadać telefon, żeby działała na nim Automapa? Tylko na WM pójdzie, czy nawet na nim nie?
3. To samo pytanie, ale odnośnie Skype, i czy jest to w ogóle możliwe, żebym łączył się przez wi-fi z internetem, wchodził na Skype i korzystał z niego, dzwonił tak jak z komputera?

 #399469  autor: orson_dzi
 17 kwie 2010, 18:22
Strony będą działały wszystkie, nie ma z tym problemu.
Automapę zainstalujesz tylko na WM i jest to najlepszy program do nawigacji jak narazie.
Co do trzeciego, to nie pamiętam ale chyba tak.

A teraz podaj więcej wymagań i kwotę jaką chcesz na zakup telefonu przeznaczyć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #399479  autor: busku
 17 kwie 2010, 19:10
jeszcze mam pytanie odnośnie wi-fi, czy w różnych telefonach na tym samym internecie prędkość działania zależy od samego telefonu czy może rodzaju karty wi-fi czy co tam w nim jest :P? I ogólnie co jest bardziej stabilne i szybsze w działaniu, Android czy WM? A może Symbian?
A jeśli chodzi o więcej szczegółów... Chciałbym żeby miał dobrze działający dotyk, żeby nie zamulał, aparat min 3 Mpix, który nie robi tragicznych zdjęć, dobry i wyraźny ekran przynajmniej 320x480 pix, Do 600 zł coś znajdę?
dodam tylko, że SPV M3000, SPV M5000 itp nie wchodzą w grę, tragiczny wygląd jak dla mnie, wiem, że opcjonalnie są ok, ale pomińmy je, wygląd dla mnie ma również ogromne znaczenie jeśli chodzi o telefon, to jest rzecz na którą patrzy się kilkadziesiąt razy dziennie wiec musi jakoś wyglądać :).
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 20:24 przez busku, łącznie zmieniany 2 razy.

 #399495  autor: stypulkovski
 17 kwie 2010, 20:00
busku pisze:I ogólnie co jest bardziej stabilne i szybsze w działaniu, Android czy WM? A może Symbian?
Android i Symbian wymagające nie są i to one właśnie są najszybsze. Z WM jest różnie - tam dużą wagę odgrywa procesor i RAM. I nie tylko szybkość w MHz, bo jak wiadomo choćby z procesorów w PC - dwa procesory np. różnych firm o takiej samej częstotliwości nie są jednakowe - jeden jest szybszy, a drugi wolniejszy.

Weźmy pod uwagę dwa telefony oparte na tym samym procesorze: HTC Touch HD (WM) i HTC Magic (Android). Mimo tego samego procesora Magic działa zdecydowanie szybciej.
busku pisze:Chciałbym żeby miał dobrze działający dotyk, żeby nie zamulał, aparat min 3 Mpix, który nie robi tragicznych zdjęć, dobry i wyraźny ekran przynajmniej 320x480 pix, Do 600 zł coś znajdę?
Samsung Galaxy Spica (i5700)

Ekran 3,2", 320x480 px, pojemnościowy, czyli bardzo dobrze reagujący na dotyk. Solidnie wykonany, z Androidem i procesorem 800 MHz, dzięki któremu Spica działa niezwykle sprawnie. Aparat 3 MPX dobrej jakości. Muzycznie słaby, ale na tym chyba Ci nie zależy. Z nawigacją jest gorzej niż na WM, ale są już dobre nawigacje na Androida.
 #399500  autor: matteo
 17 kwie 2010, 20:31
busku pisze:Witam. Mam pytania, na które na pewno eksperci, a może i nie tylko będą mogli mi odpowiedzieć :)
Chciałbym kupić telefon, który ma Wi-Fi, GPS, dotykowy ekran... i teraz mam pytania odnośnie tego
1. Jeśli mam wi-fi w telefonie i bezprzewodowo rozprowadzony internet to mogę przeglądać wszystkie strony w internecie tak jak w komputerze tylko, że będzie mniejszy obraz czy tylko te specjalnie przystosowane na telefon? A może to zależy od tego jaki system ma telefon, czy Symbian, czy Android czy WM?
2. Jaki system musi posiadać telefon, żeby działała na nim Automapa? Tylko na WM pójdzie, czy nawet na nim nie?
3. To samo pytanie, ale odnośnie Skype, i czy jest to w ogóle możliwe, żebym łączył się przez wi-fi z internetem, wchodził na Skype i korzystał z niego, dzwonił tak jak z komputera?
AD3: Jest oryginalny skype na WM i Symbiana. Możesz korzystać przez WiFi lub transmisję pakietową.

 #399501  autor: szczeka
 17 kwie 2010, 20:55
3. To samo pytanie, ale odnośnie Skype, i czy jest to w ogóle możliwe, żebym łączył się przez wi-fi z internetem, wchodził na Skype i korzystał z niego, dzwonił tak jak z komputera?
jest to możliwe, próbowałem kiedyś na e51.

 #399523  autor: busku
 17 kwie 2010, 22:47
Oscypek pisze: Samsung Galaxy Spica (i5700)
i5700, a i5700 spica to jest to samo? jeśli nie to czym się różnią?
Oscypek pisze:Muzycznie słaby, ale na tym chyba Ci nie zależy
to zależy jak słaby, aktualnie mam Nokie 6300, która jak wiadomo nie jest muzycznym phonem, ale jeśli masz porównanie to lepiej/gorzej na i5700 muzyka gra?
z tego co wyczytałem ma wyświetlacz z 64 tys kolorów, przyzwyczajony jestem do 16 mln do bardzo wyraźnego wyświetlacza, ludzkie oko zobaczy różnice?

 #399526  autor: orson_dzi
 17 kwie 2010, 23:03
busku pisze:i5700, a i5700 spica to jest to samo?
To samo.
busku pisze:6300, która jak wiadomo nie jest muzycznym phonem, ale jeśli masz porównanie to lepiej/gorzej na i5700
Nie no i5700 gra słabo ale 6300 ciężko jest przebić pod tym względem.
wyświetlacz z 64 tys kolorów, przyzwyczajony jestem do 16 mln do bardzo wyraźnego wyświetlacza, ludzkie oko zobaczy różnice?
Różnicy nie zobaczysz.
Poza tym 65tys. kolorów, to ograniczenie systemowe, bo sprzętowo ten ekran jest w stanie wyświetlić te nikomu niepotrzebne 16mln.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #399538  autor: busku
 18 kwie 2010, 00:45
dzięki za propozycje, ale zanim bardziej zagłębie się w informacje o tym telefonie poczekam może na inne propozycje, nie chce się ograniczać do wyboru 1 telefonu
przed chwilą wyczytałem bardzo ważną dla mnie informacje o i5700 na temat pisania sms-ów z jakiegoś testu:
"Martwi mnie natomiast kwestia opóźnienia z jakim literki wskakują do okn , w którym pojawia się tekst. Przez chwilę wszystko działa bez zarzutu, jednakże już po kilku słowach pojawiają się „lagi”. Opóźnienie potrafi objąć nawet kilka literek na raz. Takie zjawisko może doprowadzić do szewskiej pasji."
Pisze dziennie średnio 30 sms-ów, więc na pewno takie coś by mnie wkurzało i to bardzo :/, każdy i5700 ma tak w naturze? Nie da rady tego zlikwidować :>? Test był na Android 1.5, może w 2.1 już tego nie ma :>?

mam kolejne pytanie, czy mając wi-fi mogę normalnie ściągać pliki z różnych stron, np z rapidshare albo oglądać filmy przez internet, które są nieskonwertowane na mniejszy rozmiar? Komórka automatycznie dostosuje obraz? I jak jest z filmami avi na Android albo WM?, mogę wrzucić normalny film 700mb z komputera na kartę do telefonu i bez konwersji sobie oglądać? I czy wi-fi w telefonie ma jakieś ograniczenia transmisyjne i będzie o wiele mniejszy transfer niż na tym samym łączu przez komputer? Czy to nie ma różnicy?

 #399767  autor: vonski
 19 kwie 2010, 15:58
Od siebie dodam 3 sprawy:

1. Na początku pisałeś o Automapie. AM będziesz mieć tylko na WinMo, więc nie na i5700 Spica ani niczym innym z Androidem.

2. Strony będą wyglądać i ładować się jak na PC, pod warunkiem, że przeglądarki obsługują wszystkie języki. Jak wiadomo sporo sprzętów ma problemy z flashem i javą. Na WM flash (8) jest w PockeIE, w Skyfire (choć nie wszystko działa), i nieoficjalnie w Operze. W Androidzie tylko na 2.1 z tego co wiem, a w ajfonie w ogóle ;)

3. Prędkość transmisji po WiFi zależy od modułu w telefonie i od routera. Taki HD2 ma już WiFI w standardzie N, ale i tak połowa routerów jeszcze tego nie obsługuje. Mi osobiście nie udało się uzyskać transferu powyżej 300kb/s na WiFi, nawet kopiując pliki po LANie.
busku pisze:oglądać filmy przez internet, które są nieskonwertowane na mniejszy rozmiar? Komórka automatycznie dostosuje obraz?
Zależy ;) Np. do youtube większość systemów ma dedykowaną aplikację, i działa naprawdę nieźle (na iP, WM i Androidzie). Gorzej z innymi mniej popularnymi www z filmami- tu musi już działać w pełni wspomniany flash.
busku pisze:I jak jest z filmami avi na Android albo WM?, mogę wrzucić normalny film 700mb z komputera na kartę do telefonu i bez konwersji sobie oglądać?
Na i5700 tak. Na WM tak- o ile masz dobry procesor (nie wchodząc w szczegóły producentów: >600MHz).

 #399799  autor: busku
 19 kwie 2010, 18:06
a korzystanie z wi-fi jest przyjemniejsze na telefonach z dotykiem? Myszkę zastępuje dotknięcie palca czy są jakieś strzałki na ekranie, którymi trzeba manewrować, żeby na coś najechać? A są jeszcze jakieś telefony spełniające moje wymagania czy raczej nic lepszego od i5700 z Android 2.1 nie znajdę?

 #399803  autor: orson_dzi
 19 kwie 2010, 18:26
busku pisze:Myszkę zastępuje dotknięcie palca czy są jakieś strzałki na ekranie, którymi trzeba manewrować, żeby na coś najechać?
To co dotkniesz, to się włącza.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #399898  autor: vonski
 20 kwie 2010, 10:14
busku pisze:a korzystanie z wi-fi jest przyjemniejsze na telefonach z dotykiem? Myszkę A są jeszcze jakieś telefony spełniające moje wymagania czy raczej nic lepszego od i5700 z Android 2.1 nie znajdę?
W tej cenie z Androidem kupisz jeszcze HTC Dream (G1) i HTC Magic. Ale obydwa mają tylko nieoficjalne 2.1. Ale moim skromnym zdaniem i5700 jest lepszym wyborem od obydwu ww modeli.

 #400276  autor: misiu09
 21 kwie 2010, 23:08
A jak z tymi lagami podczas wpisywania tekstu? W sumie to tez jestem zainteresowany tym telefonem ale lagi podczas smsowania czalkowicie wykluczaja telefon - wiem bo mam dotykowy telefon i to naprawde jest denerwujace.

 #400323  autor: vonski
 22 kwie 2010, 12:01
Na żadnym Androidzie lagów mieć nie będziesz. To lekki, szybki i dobrze zoptymalizowany system. Najwięcej lagów było na starszych WM z kiepskimi procesorami (Kaiser, Polaris itp.)

 #400463  autor: busku
 22 kwie 2010, 20:17
vonski pisze:Na żadnym Androidzie lagów mieć nie będziesz.
a właśnie na teście i5700 na androidzie 1.5 podobno były... :/
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, 10:33 przez busku, łącznie zmieniany 1 raz.

 #400471  autor: @lfon$o
 22 kwie 2010, 20:47
wyświetlacz z 64 tys kolorów, przyzwyczajony jestem do 16 mln do bardzo wyraźnego wyświetlacza, ludzkie oko zobaczy różnice?
Różnicy nie zobaczysz.
Poza tym 65tys. kolorów, to ograniczenie systemowe, bo sprzętowo ten ekran jest w stanie wyświetlić te nikomu niepotrzebne 16mln.
Wersja 2.1 Androida znosi to ograniczenie.

 #402445  autor: busku
 03 maja 2010, 20:43
trochę się napaliłem na I5700, ale nie jestem pewien czy za tą cenę, za którą można go kupić nie znajdę czegoś lepszego? Wiem, że jeden telefon może być lepszy w muzyce, inny w aparacie, jeszcze inny w baterii i pytanie o "lepszy telefon" może wydawać się amatorskie.
Siedzicie w telefonach po uszy, więc nie powinno to być dla Was trudne, czy możecie mi podać jeszcze kilka modeli o porównywalnych parametrach i możliwościach do I5700 bo póki co, nie widzę konkurenta dla I5700?
Wymagania:
telefon musi być NOWY
WI-FI - przyjemne korzystanie z internetu, najlepiej żeby było tak, jak w komputerze
Muzyka - słucham muzyki przed snem przy minimalnej głośności, ewentualnie na słuchawkach
Aparat - nie mam do czego porównywać, ma robić lepsze zdjęcia niż Nokia 6300 :P
Ekran - dotykowy, precyzyjny, nie wkurzający (aby dobrze pisało się sms-y; bez zawiech)
Bateria - min 3 dni przy normalnym korzystaniu
Filmy - fajnie by było, żeby normalnie odtwarzał bez żadnych dogrywanych programów i konwersji
GPS - powinien posiadać, pomimo tego, że pewnie mało będę z niego korzystał :P
Szybkość działania - nie chce, żeby mnie denerwowało powolne włączanie się różnych aplikacji czy gier czy nawet pisanie sms-ów, musi być szybki i nie zawieszać się.