DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #399435  autor: Bartosz0013
 17 kwie 2010, 15:28
Witam!

Niebawem skończy mi się umowa z orange. Chciałem u nich przedłużyć, ale dają mi niekorzystną jak dla mnie ofertę. Postanowiłem zrezygnować i przejść do play, ponieważ play mixtura bardziej mi odpowiada :)

Moja Nokia 6220cls jest w porządku, ale jeżeli mam możliwość zakupu czegoś lepszego, to czemu nie.

Od telefonu oczekuję:
-Najlepiej żeby miał symbiana
-Nie dotykowy
-Preferowana marka to nokia
-WIFI
-Wyświetlacz minimum 2.2cala
-dobra jakość odtwarzanej muzyki
-Wygodna klawiatura
-aparat z AF

Nie chcę LG, nad samsungiem się zastanowię.

Cena to max 550zł w ofercie play mixtura 30 na 30 miesięcy (krócej niestety nie da rady :/ ).

Zastanawiam sie nad Nokią E66 lub E52. Bardziej podoba mi się e66, bo ma lepszą obudowę, a obudowa e52 jest moim zdaniem takiej samej jakości jak w mojej 6220cls. I w dodatku mają słabe aparaty ...

Co jeszcze możecie polecić?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze aparatu.
Pozdrawiam!

 #399452  autor: orson_dzi
 17 kwie 2010, 17:13
A jakiś cennik? Cokolwiek...

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #399788  autor: Bartosz0013
 19 kwie 2010, 17:29
http://www.playmobile.pl/...cie_MIXtura.pdf

http://www.playmobile.pl/...cie_MIXtura.pdf

Oto cenniki.
Przypominam, chodzi mi o telefony w ofercie Play Mixtrura 30 na okres 30 miesięcy.

Co sądzicie na temat Nokii E66? Czy gra porównywalnie do E71 i jak wogóle ją oceniacie?

[ Dodano: 2010-04-22, 17:02 ]
Sorki za PPP, ale nikt nie odpisuje.

Odświeżam i proszę o opinię na temat Nokii E66 !!!

 #400415  autor: kowcio
 22 kwie 2010, 17:52
Bartosz0013 pisze:Co sądzicie na temat Nokii E66? Czy gra porównywalnie do E71 i jak wogóle ją oceniacie?
Pewnie tak samo gra lub jak już to troszkę gorzej. Ale chyba nie ma róznicy.
Zastanawiam sie nad Nokią E66 lub E52. Bardziej podoba mi się e66, bo ma lepszą obudowę, a obudowa e52 jest moim zdaniem takiej samej jakości jak w mojej 6220cls. I w dodatku mają słabe aparaty ..
Z obudową w E52 przesadziłeś, ona nie jest taka zła, ale ma kilka wad. Te z Play mają najmniej wad, bo taką mam ;) Doczepić się teraz mogę tylko do tego, że ekran szybko łapie rysy i nie wiem skąd one się wzięły. Za to nie trzeszczy ani nie lata nic, wszystko się dobrze trzyma. Przyczepić się można do jakości obwódki telefonu- nie jest najlepszej jakości, ale jeszcze nic się z nią u mnie nie stało.
Gra bardzo dobrze, aparat raczej marny jest i nie posiada AF, a ze zdjęciami tekstu radzi sobie fatalnie- Samsungiem bez AF zrobiłem dużo bardziej czytelne zdjęcie. Poza tym bardzo dobrą baterię ma.
Resztę wymagań spełnia. Internet bardzo dobrze śmiga na Operze Mobile. Klawiatura zła nie jest, trzeba się tylko przyzwyczaić do słownika T9, który ma funkcję uczenia sie (co mnie na razie irytuje). Ogółem telefon dość dobry, choć nie wiem czy jest wart 600 zł. Dla mnie ma trzy poważne wady- przy handoverze 2G-<>3G traci na chwile zasięg, co powoduje że rozmowa jest przerywana! Musze mieć ustawione tylko naUMTS. Poza tym czasami mam tak, że w kieszeni telefon nie ma zasięgu, a jak go wyciągnę i odblokuję to naglą pojawia się na ekranie "Orange" i 3 kreski zasięgu :roll: Druga sprawa to wibracje- nie dość, że są słabe, to jeszcze wibracja na SMS trwa ułamek sekundy! Totalna klapa z wibracjami. Trzecia sprawa to to, że kilka razy zawiesiła się totalnie przy pisaniu SMS i musiałem baterię wyciągnąć. Nie wiem czemu. A reszta jako tako. Jeszcze potencjalna wadą może być radio- ma poważne problemy z tym, by nie szumiało podczas jazdy w tramwaju słuchając nawet stacji nadających o mocy 120 kW (to jest taka moc, że każdy odbiornik bez szemrania potrafi sobie poradzić :roll: ).

 #400625  autor: Bartosz0013
 23 kwie 2010, 18:09
kowcio pisze:Przyczepić się można do jakości obwódki telefonu
No i do tego się przyczepiam. Wkońcu to biznesówka, powinna mieć dobrą jakość, a wcale tak nie jest, choć wszyscy wychwalają ją, że takie niewiadomo co :P
kowcio pisze:Druga sprawa to wibracje- nie dość, że są słabe, to jeszcze wibracja na SMS trwa ułamek sekundy!
W moim obecnym telefonie wibrację są słabe, ale idzie do tego się przyzwyczaić.

A czy jest jakaś alternetywa takiego telefonu? E66 bardzo mi się podoba, ale to już stary model. E52 odpada ze względu na brak AF w aparacie.

Co jeszcze mogę kupić w podobnej cenie (chodzi mi o telefony z oferty play mixtura)?

Myślę, że E66 to będzie dobry wybór, bo w takiej cenie nic lepszego nie mogę znaleźć.