DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #400160  autor: Maniiiek
 21 kwie 2010, 17:32
@niszczuk jeśli chcesz telefon z dobrym aparatem do zdjęć tekstu to nie sugeruj się rozdzielczością matrycy, tylko AF.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #400196  autor: niszczuk
 21 kwie 2010, 19:14
czyli najlepszy z tych podanych to byłby se c901?

 #400201  autor: Maniiiek
 21 kwie 2010, 19:28
niszczuk pisze:czyli najlepszy z tych podanych to byłby se c901?
Na to wychodzi, k850i ma niemal identyczną specyfikację a jest dużo tańszy. Tylko, że nie wiem jak z jakością wykonania i aparatem (niektórzy się skarżą).

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #400238  autor: Artur051
 21 kwie 2010, 20:56
niszczuk pisze:czyli najlepszy z tych podanych to byłby se c901?
Jeśli nie chodzi ci o funkcjonalność to tak, jeśli jednak o funkcjonalność to 6220c ;).

 #400402  autor: Mindhunter12
 22 kwie 2010, 17:28
Jeśli jesteś studentem to z tej dwójki wybrałbym 6220, ma Symbiana a co za tym idzie dużą możliwość instalacji aplikacji biurowych. Może pomyślisz o 5530? Kilka dni temu zakupiłem ten telefon i narazie jestem ogromnie zadowolony z ekranu dotykowego i dostrzegam zalety takiego rozwiązania, przeglądanie stron czy dokumentów na takim telefonie to przyjemność.

 #400441  autor: niszczuk
 22 kwie 2010, 18:53
no dobra, ale podobno skrzypi obudowa w 6220 i słaba bateria, prawda to? bo nikt nie może mi odpowiedzieć jak do tej pory na to pytanie:)
a co do 5530, nie powiem, funkcje ma bardzo dobre, ma wifi, ale dotykowy:) wątpię, żebym się do niego nastawił pozytywnie, owszem nigdy go w ręku nie miałem, może jestem staroświecki, ale nie nauczyłbym się chyba nim obsługiwać:)

 #400442  autor: kowcio
 22 kwie 2010, 18:58
niszczuk pisze:no dobra, ale podobno skrzypi obudowa w 6220 i słaba bateria, prawda to? bo nikt nie może mi odpowiedzieć jak do tej pory na to pytanie:)
Niestety. Jak Nokia parametrycznie ma idealny telefon, to wiadomo czym musi go spaskudzić. A jeszcze warto wspomnieć, że klawisze od intensywnego pisania wiadomości mogą po prostu popękać :lol:
A może jednak 6303 classic? Może ona nie jest jakas wypasiona, ale ma dobry aparat z AF, dobrze odtwarza muzykę, ma dobrą baterię, duży i ładny ekran, bardzo dobrze wykonana, posiada wszystkie podstawowe funkcje. Nowe za ok 330 zł można kupić. Może warto się rozejrzeć za nią? Ja tam upieram się przy niej. Bardzo dobry telefonik...

 #400462  autor: niszczuk
 22 kwie 2010, 20:16
ehhh, a tak dobrze ten tel wygląda...:( a może jakiś używany tel do 450 zł?

 #400485  autor: Mindhunter12
 22 kwie 2010, 21:34
Ja też początkowo myślałem, że się nie przestawię na dotykowe , zwłaszcza że mam duże palce ale po kilku dniach użytkowania widzę komfort i brak klawiatury fizycznej nie sprawia mi problemu. Co do obudowy w 6220 nie jest wcale tak tragiczne, często zależy jaki egzemplarz dostaniemy. Zgodzę się, że jakość wykonania nie powala na kolana ale nie jest aż tak tragicznie jak wszyscy mówią.

 #400516  autor: niszczuk
 23 kwie 2010, 00:02
Mindhunter12 pisze:Ja też początkowo myślałem, że się nie przestawię na dotykowe , zwłaszcza że mam duże palce ale po kilku dniach użytkowania widzę komfort i brak klawiatury fizycznej nie sprawia mi problemu. Co do obudowy w 6220 nie jest wcale tak tragiczne, często zależy jaki egzemplarz dostaniemy. Zgodzę się, że jakość wykonania nie powala na kolana ale nie jest aż tak tragicznie jak wszyscy mówią.
a jak z baterią w 6220?
Maniiiek pisze:@niszczuk jeśli chcesz telefon z dobrym aparatem do zdjęć tekstu to nie sugeruj się rozdzielczością matrycy, tylko AF.
czyli np wystarczy aparat 2 mpix z af i będzie już naprawie dobre zdjęcia robił? myślałem, że im większa matryca tym lepsze zdjęcia:)

 #400572  autor: Macks8
 23 kwie 2010, 14:22
c510i?
głośny, bateria dobra, cena (400zł), duzo funkcji, dobry aparat 3,2 (dorownuje mojej 6700c) i duuzo ciekawych funkcji. bardzo polecam - kuzyn ma ;)

 #400739  autor: Maniiiek
 24 kwie 2010, 11:40
niszczuk pisze:
Maniiiek pisze:@niszczuk jeśli chcesz telefon z dobrym aparatem do zdjęć tekstu to nie sugeruj się rozdzielczością matrycy, tylko AF.
czyli np wystarczy aparat 2 mpix z af i będzie już naprawie dobre zdjęcia robił? myślałem, że im większa matryca tym lepsze zdjęcia:)
To źle myślałeś. Matryca to tylko rozdzielczość. W jakości liczą się inne parametry. Dam Ci taki przykład: aparaty kliszowe mają o wiele większą rozdzielczość od cyfrowych. Nikt się z tym kłócić nie może. A przecież kliszowy jednorazowy za 10zł mimo większej rozdzielczości (bo rozdzielczość nie jest aparatu tylko kliszy) robi o wiele gorszej jakości zdjęcia od przeciętnej cyfrówki. te mpx w telefonach to tylko cyferki na których firmy zarabiają.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #400747  autor: Artur051
 24 kwie 2010, 12:29
niszczuk pisze:a jak z baterią w 6220?
Tutaj zależy od trybu - gsm czy 3g ;) Na gsmie potrafi 3mać 3-4 dni podczas gdy na 3g zawsze średnio 1- 1,5 dnia krócej ;)