DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #377623  autor: Igor94DH
 30 gru 2009, 01:01
Witam wszystkich serdecznie. Poszukuję telefonu do 220zł +/- telefon musi posiadać slot karty pamięci(mile widziane micro sd bo taką kartę posiadam ) oraz odtwarzacz mp3 (nie lubię nosić telefonu i odtwarzacza przy sobie ... ) Lecz wyskakuję tu pewien problem , uprawiam taki sport jak downhill a tak to jestem dosyć aktywną osobą i niestety od początku roku zepsułem koło 9 telefonów ... Chciałbym żeby ten telefon co teraz kupie wystarcz mi na jakiś czas a nie na jakieś 2 miesiące. Z góry wielkie dzięki za pomóc :)

Edit: Telefon musi wytrzymać "troszkę" smsów bo jednak piszę tego sporo :)

 #377670  autor: kowcio
 30 gru 2009, 11:42
Zobacz na Samsunga E2120. Telefon może nie jest idealny, ale nie rozleci się, ma odtwarzacz MP3 i niezła baterię. SMSy pisze się łatwo, tylko do klawiatury musisz się przyzwyczaić.

Wczoraj go widziałem w Media Markt w pudłach pakowanych przez Play (telefon bez sim-locka) za 179 PLN wraz z kartą pamięci 1GB. Jak Ci zależy na wytrzymałości, baterii i odtwarzaczu MP3 za jak najniższą cenę to chyba to będzie dobry wybór.

 #377673  autor: Igor94DH
 30 gru 2009, 11:54
kowcio, Takiego już niestety pożegnałem :P wpadły mi do głowy 3 telefony narazie: k800i , w810i , k750i ale nie wiem czym wogóle teraz się kierować bo moje bardzo stare k550i kiedyś poprostu upadło z małej wysokości i zrobiła wielka plama na wyświetlaczu ...:(

 #377683  autor: orson_dzi
 30 gru 2009, 12:21
W810i jest najsolidniejszy z tej trójki. Upadki z 1,5m na beton znosi dzielnie ale wiadomo, że jakieś granice są.
Ma najlepszy aparat 2mpx w telefonie, dobrze gra i ma mocną baterię.

Zawsze też jest Samsung D900i.
Mimo, że to slider, to jeśli upadnie zamknięty, to znosi to bardzo dobrze. Widziałem jak ten model ładnie padał na ziemię i tylko małe odpryski się robiły.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #377693  autor: Marek
 30 gru 2009, 12:38
w każdym telefonie można łatwo rozbić wyświetlacz, kup klapkę starego typu np. motorola v360 czy samsung z300, mają zewnętrzne wyświetlacze ale jak się zbiją to i tak będą działać.
Znajoma miała motorolę, był to nawet dobry sprzęt. Na allegro jest jakiś ładny egzemplarz za 69.99 bez ładowarki i simlokiem orange.
Karta pamięci do tego telefonu może mieć maksymalnie 512MB. Telefon ma dobrą klawiaturę.

 #377697  autor: elmer7
 30 gru 2009, 12:57
Polecam kupić jakieś etui/pokrowiec na telefon, a na pewno sluchawka posłuży Ci dłużej :)

 #377720  autor: Igor94DH
 30 gru 2009, 16:50
orson_dzi, co do D900i to czy on wytrzyma kartę 2gb ?

 #377736  autor: kowcio
 30 gru 2009, 19:06
Tak. Nie robi problemów z 2GB. Tylko on ma taka komplikację, że nie widzi piosenek, które w tytule mają więcej niż 52 znaki :|
No i odtwarzacz idealny nie jest, bo jedna playlista może mieć max 30 utworów, a tych list możesz zrobić kilka- 5 (strzelam tu).
Za to jakość dźwięku nie jest zła, nawet jest przyzwoita. Bateria także do najlepszych nie nalezy (więc jak kupisz używanego, to możesz ładować go codziennie) i slider po 2 latach niekiedy potrafi ciężej się rozsuwać niż na początku.
Za to masz piękny ekran ;)

 #377742  autor: szczeka
 30 gru 2009, 19:31
odpuscilbym slidery na Twoim miejscu, przynajmniej samsunga
nie wiem, jak d900i, ale sadzac po tym, ze naprawde sporo juz widzialem z uszkodzona tasma, moge przypuszczac, ze ten element jest troszke awaryjny
sam sie o tym przekonalem w innym modelu - u700

ja bym wybral jakas standardowa konstrukcje + pokrowiec, np. typu krusell
przyzwoicie chroni przed upadkami

co do samego telefonu: do tej kwoty mnostwo telefonow spelnia wymagania i przy tym wyglada dosc solidnie, ja bym pewnie wybral cos typu SE w810i, czy w610i, ale mozesz tez sprobowac z przeznaczona do takich rzeczy nokia 5500 sport

 #377744  autor: pypek01
 30 gru 2009, 19:42
Ja osobiście mogę Ci polecić Samsunga SGH-Z170. Telefon jest naprawdę solidnie zbudowany i mówięto z własnego doświadczenia. Smsy pisze się (jak dla mnie) bardzo wygodnie. Bezwzrokowe pisanie jest bardzo latwe do opanowania bo każdy klawisz na dole jest lekko wypukły co sprawia, że przejście z jednego klawisza na drugi jest bardzo dobrze wyczuwalne. Aparat nie powala ale czego tu się spodziewać (ja np. nie kupowalem tego telefonu dla aparatu). Ekranik 1,8" tez nie powala na kolana ale to nie o to w tym wszystkim chodzi...
Hmm co do baterii to mogę powiedzieć, że trzyma dośćdługo (oczywiście zależy jak kto korzysta. Ja osobiście muszę go ładować raz na 5 dni.
Z tym fonem ogólnie nie miałem od nowości zadnych problemów a nie raz porządnie oberwał... Tak jak ty dość czynnie uprawiam sporty rowerowe. Raz np. przy zjeździe z górki a właściwie z wzniesienia na drodze asfaltowej przy prędkości ok. 40km/h wypadl mi z kieszeni spodni i elegancko przeturlał się po ziemii. Był dośc mocno porysowany i ku mojemu zdziwieniu nie odpadła tylna klapka ale co najważniejsze działał i działa po dziś dzień. Jeszcze co do karty pamięci. Ja mam w nim 512MB. Jak wsadzilem 4GB to nie czytal tak wiec nie jestem w stanie określić czy np 2GB będzie czytał. W dziale "Telefony" też nie jest to napisane...

Tutaj masz fotki żebyś wiedział o jaki telefonie mowa :)
http://www.66mobile.com/images/zoom/sam ... g-z170.jpg
Tak swoją drogą to myślę, że design tego fona też jest niczego sobie ^ ^

Na Allegro spokojnie znajdziesz model w świetnym stanie za wymaganą przez Ciebie kwotę.

Aha i co do SE to mimo, że nie miałem z nimi do czynienia to zawsze wydają mi się takie zabawkowe... (z wyglądu)

Pozdrawiam ;)

 #377747  autor: siwulec333
 30 gru 2009, 20:03
Nie rozumiem problemu...sam bawię się w downhill kilka lat i przez ten czas przeszedłem telefony od wspomnianego dobrego SE W810i po Nokie N97...żaden z nich nie rozpadł się ani nie popsuł podczas jazdy bo po co mi telefon na trasie?? Raczej nie będę pisał smsa zasuwając z górki skacząc i uważając drzewa i korzenie.

 #377757  autor: Igor94DH
 30 gru 2009, 21:18
siwulec333, ale czasami jest tak że pojedziesz sam wywrócisz się i coś się stanie i kto wezwie pomoc jak ja nie będę mieć telefonu ? co do telefonu to jestem roztrzepany i często mi wypadnie itp moja ostatnia e65 zginęła przez to że kuzyn nią rzucił(lat 2)... jeszcze znajomy mi polecił N73 i się zastanawiam czy warto inwestować w ten telefon.

 #377763  autor: orson_dzi
 30 gru 2009, 21:56
Igor94DH pisze:znajomy mi polecił N73
Patrzę dobrze Ci życzy ten znajomy...
Po jakimkolwiek upadku nie będzie co zbierać, nie wspominając już o wielu wadach tego telefonu.
szczeka pisze:sadzac po tym, ze naprawde sporo juz widzialem z uszkodzona tasma, moge przypuszczac, ze ten element jest troszke awaryjny
sam sie o tym przekonalem w innym modelu - u700
U700 to jedna z kilku rzeczy, które Samsungowi nie wyszły ;) .

Wracając do D900i, to swego czasu były na niego na Allegro metalowe "opakowania". Tak jak np. silikonowe pokrowce, tak i to wyglądało ale było metalowe. Lepszej się nie da.
kowcio pisze:st możesz zrobić kilka- 5 (strzelam tu).
Tak, pięć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #377771  autor: Igor94DH
 30 gru 2009, 22:37
orson_dzi pisze:U700 to jedna z kilku rzeczy, które Samsungowi nie wyszły ;) .
Pożegnałem aville po półtora miesiącu i do tego straciłem gwarancje , nie mam zaufania dosyć do samusnga po tym , chyba wybiorę w810i chociaż jeszcze wpadła mi do głowy nokia 6280

...

 #377774  autor: kris93
 30 gru 2009, 22:41
Może dozbieraj do 300 zł do Samsunga B2100? Bardzo solidny telefon, ma karty pamięci, mp3 i aparat 1.3 mpx. Jak poszukasz to w artykułach znajdziesz jego recenzje i zobaczysz jak dużo wytrzymał. Pozdrawiam :D

 #377795  autor: orson_dzi
 31 gru 2009, 00:32
Igor94DH pisze:nokia 6280
Akurat ta to Ci się bez upadków rozwali.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #377975  autor: Staszek1994
 01 sty 2010, 15:00
Ja bym powiedział ze to zależy jaki egzemplarz się trafi ja mam k800i już przez 3lata i trzyma się świetnie spadał z 2m i nic w dodatku na wf-ach graliśmy nim z kumplami w nogę i przeżył jak dla mnie to najmocniejszy z telefonów jaki kiedykolwiek miałem a trochę tego było

Było- Sagem My 3022,Sagem MY V-56,Siemens C65,Samsung x200,Sony Ericsson Z520i,NOKIA N70,NOKIA 5200,Nokia 6120c,NOKIA 6670,MDA2,Sony Ericsson K800i

Teraz- LG KP501 i NokLa 5800

 #378062  autor: Igor94DH
 01 sty 2010, 20:56
Decyzja podjęta k750i skoro i tak się popsuję za 2 miesiące to nie warto wkładać więcej niż 100 zł w telefon. Dzięki za pomoc