DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #260463  autor: mariusz_plus
 07 kwie 2008, 13:12
Hejka.Doszedlem do wniosku,ze Nokia 6630 to nie byl najlepszy wybor...Porzadnie sie na niej przejechalem.Jej wady to:
-rozmiar i waga,na smycz sie nie nadaje bo sie udusic mozna,a w spodnie-dresy najzwyczajniej na swiecie opaduja;)Ceglofon jednym slowem...
-Symbian,niby duze mozliwosci,ale ja potrzebuje telefonu przede wszystkim szybkiego,a w tym o np. grach 3D moge tylko pomarzyc,czesto sie wiesza i restartuje,
-brak radia,ktore mimo wszystko sie przydaje
-slaby glosnik,dzwieki beznadziejne,ciche.Ogolnie do bani:(
-sredniej jakosci aparat,1,3 Mpix to jednak za malo,brak LED i autofocusa-porazka
-duzy,ale niezbyt dobry, moim zdaniem, wyswietlacz
-wiele innych wad,ktorych nie jestem w stanie wszystkich wymienic.



Chcialbym ta Nokie zamienic z niewielka doplata(50-100 PLN) na telefon,ktory spelnia moje ponizsze wymagania:
-nie taka duza i ciezka krowa jak n6630,cos mozliwie niewielkiego(a'la k750i itp.)
-szybki czas reakcji,czyli symbian odpada
-radio+RDS
-bardzo dobra jakosc dzwieku,czysty i mozliwie glosny dzwiek na glosniku(cos jak w muzycznych SE)
-aparat 2Mpix,autofocus i LED
-wyswietlacz 262k,nie musi byc taki duzy jak w 6630(min.taki jak w k750i)
-java 3D
-brak joysticka,lub jesli on jest,to bardzo wytrzymaly
-wygodne,miekkie klawisze
-GPRS Class 10,lub EDGE
-mozliwosc minimalizowania aplikacji(bardzo praktyczne przy Gadu-Gadu)
-CPU min.220 Mhz
-obsluga kart pamieci do 2Gb,zeby nie zamulal sie telefon
-Bluetooth,z mozliwoscia odpalenia go w javie
-preferowany Sony Ericsson,ale moga byc inne propozycje.Nie chce juz raczej Nokii.

Ogolnie mowiac potrzebuje aparatu/mp3/telefonu. Co polecacie?

 #260466  autor: soul blade
 07 kwie 2008, 13:22
Polecam w takim razie coś z SE z serii "w" przykładowo w810i zadowoli w kwestii muzyki jak i robienia zdjęć i cały telefon jest przyjemny dla oka :)

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #260470  autor: kowcio
 07 kwie 2008, 14:01
a k750i? chyba że bez yoysticka to k550i. w tym przypadku to będzie najlepszy wybór, wszystko ma co trzeba oraz dodatkowo za dość niską cenę ;-)

 #260476  autor: ;Domelo
 07 kwie 2008, 14:32
Ja polecam Sony ericssona w610i ponieważ :
Wielkościowo podobny do k750i ale o 6 mm cienszy :)
Jest tak szybki jak k800i (zero zawieszek)
Radyjko z Rds'em To teraz standard w SE
Jakość jak i głośność dzwięku na głośniku jest w zupełności wystarczająca (w dużej mierze zależy od jakości utworu)
Aparat 2mpx Dwia LEDY i autofocus oczywiście że są
Bardzo ładny jakościowo wyświetlacz (na moje oko porównywalny do k800i). Jest on również wystarcająco duży (zdecydowanie wiekszy od k750i)
Nie ma joysticka ale jest bardzo wygodny klawisz kierunkowy
Jak dla mnie klawisze są bardzo wygodne (mam duże palce a pisze mi się na nich wygodniej niż na tych w k700i)
Jest EDGE ale nie wszędzie szybko chodzi !!
Można minimalizować aplikacje a telefon tak i tak się nie przytnie ;-)
Jeśli to jest procesor to nie ma co narzekać bo jest na prawde szybki :-D
Skoro są tacy ludzie którzy wkładają do w200i karte 4GB i telefon chodzi to niby czemu ten nie miałby chodzić przy 2 GB :P
Zapewne chodzi ci o granie w gry przez bluetootha ?? Jeżeli tak to oczywiście że jest taka możliwość .
Wiadomo Sony ericsson najlepsza marka :mrgreen:
Powiem jesszcze tylko tyle że ja miałem możliwość wyboru pomiędzy w610i a w810i i zdecydowanie wolałem tego pierwszego . Jest zdecydowanie milszy dla oka jak dla mnie . Polecam Sony Ericssona W610i .

Ps. znalazłem w komentarzach tego telefonu na telepolis.pl że pewien użytkownik tego telefonu ma włożoną w niego karte 8GB z czego 5 GB jest zajęte i fon nie muli :shock:

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #260542  autor: mariusz_plus
 07 kwie 2008, 19:32
No,ciekawa propozycja ten W610i...Ma on wejscie na sluchawki 3,5 mm? Fajnie byloby sluchac muzy na dobrych sluchafonach;)

 #260598  autor: orson_dzi
 08 kwie 2008, 00:06
Muzyczne SE mają fabrycznie przejściówke ma mini-jacka i dobrej jakości słuchawki. Nie wiem jak jest z w610i ale do w810i masz HPM-70, które mają jak ma moje niezbyt wygurowane ucho bardzo dobrą jakość dzwięku. Ale dzięki przejściówce podłączysz wszystko. Do swojego w810i połączałem przez wzmacniacz sporych rozmiarów kolumny :P. Jedynym jej minusem jest długość, bo jest jednak długo ale na allegro za krótką dasz do 10 zeta z przesyłką.

Co do telefonu, to zostaje Ci wybór między w810i a w610i.
W tym przedziale finansowym możesz jeszcze trafić Nokie 3250, w końcu muzyczna ale mając możliwość zamiany jej za w810i, po przeczytaniu dokładnego tekstu zwątpiłem. Albo może K800i? Bardzo dobry aparat, dzwięk też nie najgorszy, a zawsze możesz zmienić soft na muzyczny i cieszyć jak lepszą jakością dzwięku. :D

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)